Bie numri i emigrantëve në Gjermani

Numri i emigrantëve dhe refugjatëve që kanë shkuar në Gjermani gjatë muajit shkurt është ulur.

Ministria e Brendshme gjermane njofton se gjatë këtij muaji janë regjistruar 14,289 refugjatë dhe emigrantë të rinj, krahasuar me 14,476 sa kishin qenë në muajin janar.

Për sa i përket kombësisë së refugjatëve dhe emigrantëve që kanë arritur në Gjermani, vazhdojnë të prijnë emigrantët nga Siria, Iraku dhe Eritrea.

Ndërkohë, numri i personave që kanë aplikuar për azil është më i madh sesa numri i atyre që janë regjistruar të kenë hyrë në Gjermani.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *