Blendi Fevziu: Vendi do të hyjë në trazira të mëdha, nëse Basha i shkon deri në fund

Blendi Fevziu shkruan se vendi mund të përjetojë trazira të mëdha, nëse opozita vendos të mos hyjë në zgjedhje.

“Zgjedhjet e prishura kanë qenë shkak për trazira civile tronditëse në vend.

Imazhet e këtyre trazirave janë ende të gjalla në sytë e shqiptarëve.

Edhe pse tronditja e shoqërisë nuk mund të arrijë në ato përmasa, vendi do dëmtohet thellë”, shkruan Fevziu.

Delegjitimimi i politikës do jetë më i thellë; investimet do bllokohen krejt, institucionet mikse do prishen, ekonomia do dëmtohet dhe debati politik që edhe tani është i ashpër do jetë konfrontues. 

Kur dëmtohet fondamenti i demokracisë nuk është më çështje numrash, as përqindje mbështetësish, por thjeshtë çështje kohe”, vijon Fevziu.

Pra se sa kohë ende një klasë politike do rezistojë derisa të gremiset.

Dhe rezistenca është çështje muajsh jo vitesh.

 Shqipëria ka hyrë në një udhëkryq të vështirë dhe e vetmja gjë që nuk ndihmon është arroganca politike.

 Çdo vendim i thjeshtë sot, do jetë më i komplikuar nesër.

Dhe kjo është ajo që e kemi mësuar të gjithë nga krizat e këtyre 26 viteve…”, përfundon ai.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Blendi Fevziu: Vendi do të hyjë në trazira të mëdha, nëse Basha i shkon deri në fund”

 1. i larguari says:

  Politikanet e Shqiperise, te te gjtha kraheve pa perjashtim dhe kryesisht ata te partive me hajdute profesioniste e me peshe (PD, PS, LSI, etj) jane gati t’i vene zjarrin Shqiperise se mjere ne cdo kohe vetem dhe vetem per te ruajtur pushtetin dhe para te vjedhura. Nuk eshte cudi qe Shqiperia te hyje perseri ne trazira (si ne 97-98) nga bandat e paguara prej haduteve politikane, por dita e drejtesise do vije …. dhe atehere mjere ata!

 2. Dritani USA says:

  Ja ka pregatitur Saliu shkrimin qerozit,duan ti bejne presion Rames per qeveri teknike,jane bere gjithe horrat dhe hajdutet bashke per te ardhur ne pushtete.

 3. DANIEL says:

  ATA PER TRAZIRA, PO MUNDOHEN,KJO NUK DO MEND. DUAN TE SHPETOJNE KOKEN. A NUK KA ARDHUR KOHA QE RAMA TE MOS MERET ME PERSONA TE RENDOMT NE FACEBOOK, POR ATYRE QE PO THERASIN PER DESTABILITET ,TI IZOLOJI SA ME PARE. DUHET NISUR ME KRYEPROKURORIN TE PARIN ,QE NUK REAGON ,POR FERKON DUART.NUK ESHTE DIKTATURE TE VEPROSH NE MBROJTJE TE SIGURISE ,ZOTI RAMA.SA ME PARE ,PASI DO TE JETE VONE. NUK TE LE KUSH KETU NE BOTEN E LIRE TE BLLOKOSH RRUGEN QYTETAREVE E AQ ME SHUME TI KANOSES ME LUFTE.POPULLI TI DHA VOTAT JO PER ZEMERGJERESI POR PER TE BERE SHTET ,ASHTU SI THUA VET. NUK TE QUAN KUSH ENVER HOXHA TY, NE SE DO PASTROSH VENDIN NGA ATA QE PO E MBAJNE PENG PER RRETH 26 VJET. NJE LUFTE NE SHQIPRI ESHTE JO VETEM DESHIRA E SPEKULLUESVE POR DHE E FQINJEVE. NDAJ TE KESHILLOI NE KETE KOHE MOS U MERE ME PIKTUREN POR ME AKTUALITETIN. MOS I ZGENJE ADMIRUESIT QE TE BESUAN.

 4. Skaran says:

  Po po ke drejte! Dhe po e the ti dhe Cim Peka i ka vdek nena atij muhabeti.
  A vaj medet per idiotesine tuaj. Kur ngrihet per Lulushen dhe per Sali qenin.

 5. Kujdes vilat dhe pasurin ju hajdutet se aty do filloj sulmi.

 6. kastravec dhe tronguj says:

  aha !
  s qenka gjo edhe demokracija !
  na than ne fillim te viteve ’90 se “ja sa te shporrni komunizmin dhe do beheni europ”! kshtu na than te huajt ateher.
  dhe po e shofim se ky premtim nuk po mbahet. na genjyen.
  njerzit jan ber si te cmendur. edhe kush ka edhe ai qe s ka.
  kush ka vret per me u pasuru me shum. dhe cmendet se mos humbet pasurin.
  kush s ka don qe te ket dhe ben gjithcka per me ja harrit.
  krimi korrupsjoni kurvnija droga jan jetesa e perditshme.
  s ka me respect . as per njeriun as per t moshuarin as per gruan e plakun..
  sot ha njeriu njeriun. tamam.
  shifni sesi bejn kta te cadres se pedes.. duan me cdo kusht qe te mos leshojn perfitimet kriminale. dhe per kete bejn cdo lloj krimi. qoft edhe duke shkerdhy shqipnin,te ciles nuk I ka njel gjo pa ju shkerdhy.
  shqiptaret bene te paberen. ata provuan ne praktike teorine marksiste leniniste se demokracija kapitaliste dhe ekonomija e tregut jan gjera te kqija,dhe do kalben. dhe sjellin luftra.
  sepse nga ana teorike cdokush e ka msu neper shkolla nje tez te till. por praktikisht u vertetu ne shqipni.
  dhe,kjo eshte “arma” e shqiptarve . “nese nuk na jepni pare bje kapitalizmi dhe rivendoset diktatura e proletarjatit”. ky esht kercnimi qe shqiptart I bejn perndimit,i cili qihet edhe n byth vetem qe komunizem te mos ket.
  dhe natyrisht fitojn shqiptaret. marrin pare nga perndimi “qe t mos risjellin komunizmin” dhe bejn rrumpall krime..
  fat I mir e?
  edhe s ke asgjo,edhe hudh shurren perpjet se te tjert te japin lek.
  dhe,nese ndonjeher s do ket pare per shqiptart,atehere ata do ngrihen kunder cdo lloj qeverije dhe natyrisht duhet vec nje tip enveri tjeter qe te risjell komunizmin. s esht cudi.
  sepse shumica jan te zhgenjy nga kapitalizmi..
  dhe ka shum qe thon me mir me enverin sesa me kta mashtruesat.
  me enverin ishte kollaj 1 dhe 1 bejn dy dhe pik
  kurse kta t sotmit ta bejn treshin tet dhe nonten gjasht. dhe s ka gjykat qe te jap drejtsi.
  gjykatsi vet I shef gjonat simas xhepit..
  kurva plot
  drog pa hesap
  hajna gjithanej
  krimi bredh rehat rehat

 7. butrinti says:

  Fevzo! ti e heq veten edhe per te zgjuar . Ndaje mendjen c’far qendrimi duhet te mbash Me shqiperine e shqiptaret apoi me kriminelet hajdutet , mafiozet qe mbrohen nga Presidenti gjydyrim me tere sistemet e pamvarura qe kontrollohen hapur nga Berisha Te jesh i sigurt se mafia e droges fshihet e mbrohet prej tyre dhe jo prej qeverise mne polici mund te kene penetruar ca cironka por jo peshkaqen Ata u shpetuan nga goditja e Lazaratit , dihet nga kush . ndaje mendjen Fevzo. Nuk rrokulliset me shqiperia per te mbrojtur ata qe nga halli ulerijne Jane duke u mbytur e po kapen nga floket e tyre

 8. AVNI RUSTEMI says:

  Asgje nuk do te ndodhe, asnje nuk e beson me as Fevziun e as Berishen. Ligji mbi te gjitha. E te mesohen me te.

 9. Adrenalin says:

  O Fevzo qepa, ngrije kokën lartë e më shiko TRAPIN.

 10. Lani says:

  Trazirat i bejne njerezit dhe po ata i vuajne. Eshte e sigurt se ata qe i deshirojne do zhgenjehen. Shqiptaret jane bere me te mencur. A nuk po e tregojne kete me qendrimin ndaj cadres?
  Po ty Bledi, cfare te intereson?

 11. Treviso says:

  O kok zbath, mos u tremb sa te jete kjo qeveri. Ti e ke vertetuarsa burrni ke, prandaj trembesh nga nje spordhjak si krimineli Basha. Ai u be kriminel me armet e popullit duke shfrytezuar postin, por tani nuk eshte me ne post, prandaj mos u tremb nga Basha.

 12. kashi says:

  kete fejzon e pashe ne Lens gjate ndeshjes te shqiperise me zviceren dhe u habita se sa shume njerez e respektonin dhe i kerkonin qe te benin foto me te
  nuk e kuptoj qe eshte kaq popullor sepse as gazetar nuk eshte por edhe si drejtus programi eshte nje amator qe vetem me klaun mund te bej

 13. s.g. says:

  Qeveria te mos lekundet kush lyp bore do te gjej dimer. Vendi s’ka arsye te hyj ne trazira; perse

 14. drita says:

  Shqiperia dhe shqiptaret e ndershem jane te qete, ndersa banda terroriste eshte ne kulmin e krizes mendimit, prandaj o Bledi mos u shqeteso, ta theme une. Zgjedhjet do behenme ose pa Sali berishen, bile dhe presidenti do zgjidhet dhe do konstituoje zgjedhjet. Pse, se jane çmendur ca dhe nuk duan se kane frike do te kete trazira? Kush te doje le ta kruaje, nje here shkoi miu ne mustaqe dhe e lane shqiptaret te beje anminsti per veten e tij, te dyten, koken do ti hane se nuk durohet me dhe jo vetem atij por gjithe bandes se tij. Mos ki merak dhe ti Blendi per miljonat e tua qofte me parate klanit, qofte me parate vrasjes se gjyqtarit Konomi. Aty jane te gjitha. Shteti do tu beje zap juve se boll duroi 26 vjet, nje brez rinie dhe s’u ngopet.

 15. Q.S says:

  Ik ere blendi futi I gjume se na fute “friken me Salen” me keto trazirat. Ik e thuj bosit tat Salicevic qe shqiperia eshte e shqipetareve dhe ai do iki ne gob te semes nga Ka dale se a rrace e keqe bashke me ata qe e mbeshtesin

 16. lifi says:

  E Fevzo paska ardh koha e grabitjes,ca te malit do te zbresin dhe di rrjepin dyanet por edhe ju te shtypit do te rripni te gjalle hiotekat dhe qeverine..lere doganen qe spunon fare.Shume parellinj u bene ne 97 vetem se futen me dyzian kamiona pa dogane.Parate behen kur ska qeveri.

 17. mergim tari says:

  Blendi e ke gabim kur thua qe vendi do te kete trazira nese PD nuk futet ne zgjedhje.

  Aktualisht PD e ka mbyllur ciklin dhe misionin e saj. Nuk ka me çfare te jape. Ne fakt ajo gjithmone vetem te zeza i ka sjelle atij populli. Ajo tani eshte kthyer ne nje çerdhe ujqërish qe vetem bejne dem. E djathta shqiptaret duhet te rithemelohet. Kjo pasi ne Shqiperi ka shume nevoje te kete parti te kaheve te ndryshem. Nuk mund te kete te djathte me nje komunist si SALI BERISHA.

  NUK MUND TE BESOHET SE NJE KOMUNIST 25 VJEÇAR SI AI, NJE NATE TE VITIT 1990 BEN TRURIN SYNET, DHE NE MENGJEZ SHIKON QE ESHTE KTHYER NE DEMOKRAT ANTIKOMUNIST TE KULLUAR. NUK ESHTE AS LOGJIKE E JO ME NORMALE TE BESOHET.

  Ka parti te djathta si FRD ose njerez te mire ne PD dhe jashte saj qe mund te rithemelojne nje te djathte te vertete, te bazuar mbi ekonomine e tregut te lire, me ide liberale etj….. Nese do te kemi perseri neper kembe kete PD me BERISHEN DHE BASHEN, do te deryrohet e majta te jete edhe e majte edhe e djathte. Atehere Shqiperia do te kete problem.

 18. Ani says:

  Demokracia ecen krah per krah me ligjin ketu ku jetoj une. Per fat te mire nuk eshte Shqiperia. Na I beri Saliu kete nderne 97 viti I bukur kur ikem nga syte kembet. Sa me demokratik nje vend aq me i ashper ligji. Kete duhet ta ngulitin ne kokat e mykura Sala dhe Luli me kompani. Asnje nuk del dot mbi shtetin nor horra bulevardesh. Para ligjit te gjithe jane njelloj. Qeverite ndertohen nga vota e popullit dhe as kush nuk del mbi te.

 19. Rigoni says:

  Ja dha nje dore Cadres se krimit edhe ky koke loqa Fevziu.I vjen keq per popullin fukara ketij fukarait

  Sikur t’a dish sa I neveritshem je bere more Bledi ,nuk do shkruaje dhe nuk do dilje me ne ekrane TV. Je bere fytyra me e urryer e vendit.

 20. asd says:

  Te gjithe i vene fajin Bashes. Ai po vepron per te mbrojtur interesat personale. Problemi i vertete jane ata qe e ndjekin dhe mbeshtesin. Ne se jane shume ata jane problemi. Populli nuk duhet te votoje as PD, as PS dhe as LSI. Votoni ke te doni, por jo tre sponsorat e krimit.

 21. TRAPI says:

  GAZETARET KANE BERE MIRE QE KANE INTERVISTUAR KRIMINELET E 97 L…DHE TE GJITHE THONE NA ARMATOSI POLITIKA ,NA FUTI NE LUFTE …E VLEFSHME KJO PER BREZIN MBAS 20 VJETESH….

 22. Kris says:

  O Blendi! Ka ardhur koha qe c’do njeri ,edhe ti,t’i beje pyetje vetes se cfare po bej ne kete kohe! Dhe t’i je nje njeri qe i hedh benzine zjarrit po qe i ndezur dhe i ve zjarrin me emisionet idiote! S’ka me trazira! Do te jete fundi i PD dhe fillimi i vertete i Shqiperise pa ty,Bashen,PD dhe Salen!

 23. Era says:

  Po qe je i mencem ti….. po se dhe ti ate po pret se zagar si ata qe te ushqejne je dhe ti. Plehre qe imponohesh tu japesh opinion shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *