Eeeej tellall, ne hymë në zgjedhje me një qeveri që na vrau në mes të Bulevardit. Ku ishe ti pis atë kohë?

Nga Erjon Braçe

Ne Qershor te vitit 2013-te, ne hynim ne zgjedhje pasi na kishin vrare.

Po po, na vrane mu ne mes te bulevardit, diten dhe, me armet e shtetit.

Pra, ne Qershor 2013-te, diten e zgjedhjeve, ne u paraqitem ne to me:

Qeverine e Sali Berishes qe na kishte vrare;

Garden e Qeverise se Sali Berishes qe na pushkatoi;

Policine e Qeverise se Sali Berishes qe i doli ne mbrojtje skuadres se pushkatuesve, madje duke refuzuar te zbatonte urdher arrestet e Prokurorise dhe e cila, u hodh ne sulm me dhune kunder nesh;

Sherbimin Informativ Kombetar te Sali Berishes qe u rinovua per ti sherbyer atij, ndryshoi kreun per te komanduar aty nje zevendesminister i Sali Berishes;

Presidentin e Partise se Sali Berishes;

KQZ-ne e Sali Berishes;

Kolegjin Zgjedhor te Sali Berishes;

Televizionin publik e televizionet private te Sali Berishes.

Këto ishin “standartet” e zgjedhjeve të Sali Berishës!

Nuk kerkuam e nuk u ndryshua asnje nga keto institucione.

Zero!

As qe u degjua kund nder ne, kushti Qeveri Teknike.

As qe mund te flitej me Sali Berishen per kete.

Pak me pare, degjova ne televizionin qe vijojne ta kene po ata, qysh prej 2013-tes, nje prej tellalleve te opozites te thoshte:

Nuk ka zgjedhje te lira me kete Qeveri!

Dakord tellall!

Por ama duhet te thuash se;

Kjo Qeveri nuk te ka vrare, kerkend nga ju nuk ka lenduar jo me ta kete vrare.

Ju jeni si kokra e arte e molles, madje me asnje qindarke te vjedhur te prekur nga ligji.

Garda e Republikes as qe ju afrohet me duar ne xhepa, jo me te kete pushkatuar nje nder ju.

Policia e Shtetit jo vetem qe ju toleron pa hesap ne paligjshmerine tuaj te perditshme, por duket se ligjin e zbaton me nje sens, ne nje krah; natyrisht nuk eshte krahu juaj i hajduteve e krimineleve.

Sherbimi Informativ Kombetar eshte po ai, i juaji, madje ne pune intensive po ne sherbimin tuaj.

Presidenti eshte po ai, madje me sherbyes se kurre ndaj jush, te gjitheve vetem ne nje ane.

KQZ eshte po ajo, e zgjedhur me deshire edhe nga ju.

Kolegji Zgjedhor u zgjodh i gjithi nga ju.

Televizioni publik ka ndryshuar fare pak, vijon tu jape me pashe ore televizive qe ne kurre nuk i patem.

Televizionet private i keni po aq sa i kontrollonit, madje i keni shtuar ne rrjet me te tjera hapesira mediatike ku paraja rrjedh lume.

Atehere:

Perse zgjedhjet qe ju bete ishin te lira e keto qe ende nuk jane mbajtur, nuk do jene?

Perse ne ishim te sigurt ne zgjedhjet tuaja, pasi na vrate dhe, ju jeni te pasigurte ne zgjedhjet qe do vijne, kur gjithkush ju trajton si institucion kushtetues?

Madje duke ju bere temena!

Nga kjo puna e droges thoni? E keni seriozisht?

Po Lazaratin qe prodhonte droge pa hesap, per kedo jashte Lazaratit duke i garantuar transport te sigurt shteteror, perse nuk e shtoni ne listen e standardeve tuaja paraelektorale qe i bene zgjedhjet e 2013-tes edhe me te lirat, me te lirat mbajtur ndonjehere?!

Une e kam te qarte;

Ju nuk konkurroni dot!

Nje cete hajdutesh e vrasesish nuk mund te konkuroje me te ndryshmit, eshte e mundur ne cilendo fushe, edhe ne fushen e saj.

Ku te doni xhanem!

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Eeeej tellall, ne hymë në zgjedhje me një qeveri që na vrau në mes të Bulevardit. Ku ishe ti pis atë kohë?”

 1. Drejtësia says:

  Të mos futen në zgjedhje ndyrësirat që të asgjesohen totalisht e të zhduken përgjithmon

  1. may says:

   TE LUMTE ERJON, ESHTE PERGJIGJE E SAKTE, KETA KRIMINELE I HUMBEN ZGJEDHJET KUR CDO GJE E KISHIN NE FAVOR TE TYRE, POR AQ SHUME ME KRIME MBI KURRIZIN E TYRE, MENDO TANI TE FITOJNE ATA ? KURRE NUK MUND TE BEHEMI PALE ME SALIUN DHE ME BASHEN QE VRANE EDHE SHOKET E TYRE PAS KRAHEVE, VETEM PER PUSHTET DHE PER TE MBROJTUR KRIMET E TYRE! KURRE NUK BEHEMI ME ATA,, PRANDAJ ATA NUK DUAN ZGJEDHJE TE LIRA, POR I DUAN NE TAVOLINE , JANE MESUAR TE VJEDHIN, POR KY POPULL NUK ESHTE BUDALLA, ESHTE SHUME ME I MENCUR SE ATA E MENDOJNE, DHE JU ERJON DHE JU TE MAJTE MOS JU BENI LESHIME KETYRE KRMINELEVE, DO SHKOJME NE ZGJEDHJE TE LIRA DUAN APO NUK DUAN ATA, LE TE RRINE NE CADER DERI NE QERSHOR SE PO NGROHET KOHA !!

 2. Briklona says:

  Burgu i pret qente, biles , shume e kane!
  Keta duan t’i varesh ne mes te sheshit dhe me koken poshte!
  Maskarenj, hajdute, kriminele, armiqte me te ndyre qe kapasur Shqiperia ndonjehere.
  Pune e madhe se nuk futeni ju ne zgjedhje, te humbur e te humbur jeni, jo vetem ne keto zgjedhje, por edhe per shume katervjeçare te tjere.
  Ju jeni FASHISTE !

  1. Lugati says:

   ku ciaua karakurva komuniste brace..pd ka gjith gjynofet e botes..po ato i vrave ti me lugatin kryeminister per karriere politike

   1. Populli says:

    O lugat kurva, si e ke emrin lugat duhet te jesh. Kanceri te hengert ty e gjithe familjen me soj e sorrollop! Zoti dhe loti i atyre nenave qe i veshi Salih Kurva Serbi Karaxhic ja u marrte hakun. Vdekshi ne gazep te gjithe, Salih, Zen, Lugat, Lulushe, Mehdiu, Strazimiri, Topalli…mos pafshi me me sy…

    1. Lugati says:

     legen pranohet.. po ty o popull ene. kanceri i rafte atyne tujve mare e pare .me kalamoj me te ri me qen e moca..te qifsha xhinsin e kurvave

   2. Lug a a t t says:

    Ik o legen

 3. Zgjohu SHqipo ! says:

  Bravo Erion qe ja kujtove kulisat,per me teper ata perfitojne nga varferia
  dhe injoranca e kokecepave…por edhe ju tani qe jeni ne Komando !!!
  mos lejoni t’u hiki patoku nga duart,,,,,,,mbyteni!

 4. billi says:

  Mbaje veten zoti deputet, me i qete. Ti me kte sjellje radikale duket qe ke synime per pershkallezim te konfliktit. Me te hapur dhe me bashkepunes, se zoteria ne fjale nuk eshte armiku i popullit! Apo duhet se te duhet te nominohesh tek listat e mbyllura te partise. Duket qe e ke nje hall, por me i qete

 5. Vigjiresha says:

  Sali Qeni Sali Gerdeci Sali vraseri Sali Krimineli nuke konkuron dot se per 8 vjet nuke beri ase gje vetem vodhi dhe pasuroj sy korkodilin te birin e kurves serbe

  1. Tajari says:

   Shut up and be realistic.

  2. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o erjonke ..po ti more djale sje as gru ..se burre jo ejo..po vetem gam gam gam gam di me bo

  3. Tajari says:

   Billi. Shut up and be realistic.

 6. albani says:

  Zoti Brace! Fuqia e kesaj bande vrases e vjedhese qendron vetm tek Ilir Meta. Askund tjeter. Mos beni sikur nuk shikoni i nderuar deputet!
  Ne qofte se SHBA, BE dhe ju nuk zbrisni Meten nga skena e politikes banda e vrasetare dhe vjedhare e Saliut midis nesh do jete.
  Te fala per ty, z. Brace, Meros dhe te gjithe atyer qe perpiqen te luftojne per clirimin e popullit nga Sali Berisha.

 7. aqif tahipi says:

  They ` r losers , for ever and ever.

 8. DETARI Atlantidhes @ says:

  Bravo Erion Brace !

  Ti je munduar qe ti pergjigjesh pyetjeve ironike te armiqve te vendit tone,qe nga te gjitha sa thone ,asgje nga pretendimet e tyre nuk eshte reale,por vetem se ata jane veglat e serbise,greqise dhe rusise dhe jane paguar per keto qe bejne plus qe e kane te pamundur te mos sillen keshtu,sepse duan te mbrojne placken e vjedhur !

  ne djall vafshin.

  Sa per presionet qe bejne………,ka ikur koha e tyre ………!ata e kane per detyre ti bejne keto presione .

 9. vjola says:

  Hallin me te madh e kane sahan lepirsit . ata qe duan te perfitojne nga rremuja . Turp dhe harram buken per ata qe u vene pas salioseve pisanjoseve

 10. Petro says:

  Ooooo prapësi – o dreq , / vallë ka lindur kush të të dreq ?!?!?!
  Nqse vetë populli është zgjuar , do ta kuptojë se cila është kasta shkatërruese dhe kriminale Berishiane , e cila shkatërroi thelbin dhe aksin e NJERIUT , boshtin e të qënit NJERI , me karakter dhe virtyte njerëzore , duke kultivuar njerëz gënjeshtarë , hipokritë , mashtrues , hajdutë , kriminelë e ku di unë… !!!

  1. KATHARSIS says:

   FERRI ESHTE GATI PER TY O SALI MEKATARI .JE VETEM SHEMBELLTYRA E DJALLIT NE SHQIPERI.

   PUSHIME TE MBARA ATJE KU KERCELLIMI I DHEMBEVE SKA FUND.

 11. Gjin doda says:

  Z. Braçe ,qeveria eshte duke i teleruar pa mase ato qelbsira

 12. tironsi says:

  Erjon Brace, e ke godit ne shenje!
  Shkrim me i sakte dhe me i vertete, nuk behet!!

  Bravoooooo!!

  Bjeri kokes, e meritojne! E kane hak nga populli!

 13. Dritani USA says:

  Sali Qeni bene trimin se ka mbrapa Ilir Meten,i pari lufton ballas,i dyti mbrapashpine,qeverine teknike e artikuloj i pari vitin e kaluar Ilir Blloku,u terhoq nga presioni i nderkombetareve,dhe tani ja ka dorezuar stafeten kriminelit nga Vicidoli.Gjithe rraca e gangsterave,me ne krye gangsterin Sali Qenin,per te shpetuar lekuren e tyre nga reforma ne drejtesi,jane hedhur ne sulme per te mare pushtetin ne tavoline.

 14. Dita e sotme eshte per tu Festuar, ku HAJDUTET, KRIMINELET, VRASESIT: SALI Berish Karaxhici, Lulushe Bash Berisha Karaxhici, Shkelzen (Sypeshkaqeni I WAR Dogs), Hajduti I babit Sali qe vodhi e vjedh, edhe per vete edhe per BABEN SALIH, Argita Salih Berish Karaxhici, ka vjedhur sa ska, PRONAT, ka pervetesuar 3/4 e tokave me te mira te VENDIT, etj.etj.etj. all SOJI JUAJ E SORROLLOPI I ATYRE QE JU MBESHTESIN JU….O ZOT SA KENAQESI DO MARRIM FRYME LIRSHEM… TE GJITHE NE BURG, PA PERJASHTIM. KY POPULL PO PLAS SEPSE AS NJE QIME FLOKU SPO JU PREKET O KOPILA BUCESH….ZOTI JU NDESHKOFTE…

 15. Lacio says:

  Eeeeee , me te vertete jane bere qesharak, ju kane mbaruar parate, kerkojne gjake, mos ju jepni kete shanse, i nenvleresoni , mos u merrni me ta. Jane nje tufe ujqer te uritur. Kush e drejton kopene, plaku kriminel …. luli hajdut, vrases, shites i teritoreve . Ed thuqi, Flamuri qe eshte ende ne peme, faqorja Ristan… e mbani mdnd 2011.

 16. Lani says:

  Jua bejne mire se nuk jeni te afte tu tregoni vendin as atyre qe ti permend dhe as atyre qe muk i permend se nuk ta mban. Po po, per Ilirin e LSI-se eshte fjala .

 17. Fallo Madhi says:

  Bjerju qenve te serbise se po na pijne gjakun kane 27 vite.O Erion ,po thuaj kumandarit te behet pak me i eger me klanin e pushtave se si shume po fryhen.UDBasha nuk merr me vota nga Shqiptaret.

 18. Fallo Madhi says:

  Bjerju qenve te serbise se po na pijne gjakun kane 27 vite.O Erion ,po thuaj kumandarit te behet pak me i eger me klanin e pushtave se si shume po fryhen.UDBasha nuk merr me vota nga Shqiptaret.,,

 19. duno says:

  Doli bibilushi i PS Erionka te derdhi pikat e shurres qe i jane grumbullur ne trurin e tij si fshikez urine . Kujton ky birbo se shqiptaret jane te gjithe si keta rogetaret mjerane qe reshtohen me komentet e tyre ketu te Tema ne mbeshtetje te njeriut me te zi qe ka qeverisur ndonjehere kete vend Edvin mortjes . Nuk i mjaftoi kesaj bande qe po na rjep sot me taksa e tatime te shumfishuare ,me tendera koruptive , me cmimin maramendes te energjise elektrike , nderkohe qe energjia prodhohet ne hidrocentralet qe ka ndertuar ky popull thuajse me pune vullnetare , por tani per ti siguruar miliarda kelyshit te vet Zahos ky qen kryeminister po e helmon kete vend edhe me mbetjet toksike te Evropes . Te hyshe ne keto kushte sot ne zgjedhje nuk konkuron me kundershtere politik por me nje mafje te eger ne pushtet e afte te helmoje nje popull te tere pa ju dridhur syri .

 20. Mergimtari says:

  Zoteri( e urrej kete fjale) pikerisht per keto fakte qe thua kerkohet qeveri teknike sepse nuk ishit ne gjendje qe, megjithse kishit votat “me thes” ne parlament, nga frika, paaftesia juaj, me thyrje te rregulloreve dhe ligjeve se pari na qate bythen cdo te enjte ne parlament dhe nuk u moret nje here me ato qe thua me lart, nuk reformuat apo rilindet asgje pervec varferise, burgoset “hajdutet” e varfer, qellimisht jua mbollen gjithe shqiperine me droge, kjo ndoshta ne bashkepunim por sot ju kushtoi shume shtrenjte dhe sot ju jeni peng dhe nuk keni nga shkoni pa qeveri teknike para zgjedhjeve, por prap e dini se do ti fitoni zgjedhjet se jeni muti me i mire por prap mut dhe hajdute jeni. Salihi burrerisht u ka thene ju vrava dhe do te vrisja me po ta provonit perseri, ju prishi provat vrasjeve dhe beri kryetar te opozites hajdutin dhe pjesmarresin ne vrasje vetem me nje qellim dhe ju si muta dhe te pa bythe e lenit te pa limit te kendonte cdo te enjte dhe ata te 4 qe u vrane nuk lane kend prapa se po te kishin lene dike prapa do te barazonte vrasesin dhe te pabesesin !?!?!edhe dicka desha te shtoja: ju qifte derri nenat te gjithe politikaneve pa perjashtim me cfar i keni bere atij vendi ne keto 100 vite ta hajduterise shqiptare!!!

 21. Simoni says:

  Ata nuk meritojnë të bëjnë opozitën Shqiptare.!
  Hajduti,gënjeshtari,vrasësi’. S’mund ti bëj opozitë krimit!!
  Ata duhet të përgjigjen pë krimet.!
  Opozita e shëndoshë ,dhe e pastêr ,do të krijohet pas këtyre zgjedhjeve.!
  QETËSIA POPULLORE,PO E GARANTON KËTË GJË.!🇺🇸🇺🇸🇪🇺🇪🇺🇺🇸🇧🇪🇧🇪🇺🇸🇺🇸🇪🇺🇪🇺🇧🇪🇧🇪🇪🇺🇪🇺🇺🇸🇺🇸
  ALEATË, MOS NA BRAKTISNI!!

 22. Thanasi qe ta plasi says:

  Ne hyme ne zgjedhje me nje qeveri qe na vrau dhe jemi aq legena sa hyme ne keto zgjedhje me aleat ate per te cilin na vrane

 23. Aleko says:

  Bravo !.. me qarte se kaq nuk ka ku shkon. por sala nuk ha pykas dhe po tenton te ralizoje qellimet e tij me force..A do ja dale..Nuk mund te thuhet jo se ka goxha mbeshtetje nese nuk I pergjigjen me te njejten force.Me kete rob qe kerkon forcen vetem forca mund ta ndale..Argumente me te eshte pa vlere.. sepse at nuk eshte I interesuar per compromise, apo marreveshje per te gjetur zgjidhje…At lufton p3er pushtet ne tavoline…kejo eshte e qarte..

 24. Bena says:

  Mire e ke o zoti Brace Po ju u futet ne zgjedhje se e dinit qe do te fitonit kurse kriminelat luli dhe sali e dine qe Jane humbesa Kane frike se e dine qe nuk fitoje kurre

 25. beni says:

  LERI O ERION ,,,CI DO ATA PLEHRA ,,,LERENI HIC TE MOS VIJNE NE ZGJEDHJE,,,TASHME POPULLI E KA BERE ZGJEDHJEN E TIJ AI ESHTE PER REFORMEN NE DREJTESI,,,PER PS,,,////

 26. Analisti says:

  Je Deputeti më dinjitoz.

 27. Endrra says:

  SHPIRTIN KA PER TE JU A MARRE SIC JU A KA MARRE DHE ME JU TE PS QEF BEN GJITHMON.

 28. Vos says:

  Erjo, nuk po na thua ndonje te re. Keto fakte I dine gjithe shqiptaret dhe kjo do ti gropos perseri ne zgjedhjet e ardheshme. Keta I komandon ende nje kerme qe mban mbi supe shume krime. Kot e kane. Zgjedhjet do behen, vetingu do kaloj, hajdutet do rrasen brenda dhe pa ta ky vend do behet me I mire.

 29. Ilir says:

  Keshtu ndodh kur toleron kriminelet, hajdutet dhe te degjeneruarit e veshur me petkun e politikanit.
  Zotnia e tij Brace, jeni duke “korrur” ate cfare toleruat ndaj bemave te tyre, i dhate statusin e “opozitarit” duke i veshur me kostumin e pandeshkueshmerise, ndersa burgoset qytetare te thjeshte per vjedhje ordinere(!), (me te drejte per disa).
  Perse zotnia e tij Brace, perse ?
  Perse duhet te vazhdohet te tolerohen politikanet per krimet, hajduterine dhe hajnine e tyre ndersa qytetaret e thjeshte duhet te pesojne prej bemave te tyre ?
  Kam bindjen se sot ne Parlament, pushtetaret e djeshem berishiane do te perfaqsoheshin me gjysmen e numrit qe kane sot. Pra nuk do t’i kalonin 20 deputete. Por, pasoje e cfrytezimit te te gjitha mjeteve dhe mundesive qe i dha ushtrimi i pushtetit ata arriten te dyfishonin numrin, ndersa Ju e kishit mundesine ta kerkonit qe menaxhimin e zgjedhjeve te mos jua linit ne dore vrasesve, hajduteve dhe hajnive berishiane.
  Megjithate populli, qytetaret e thjeshte ju votuan dhe besuan masivisht, duke i dhene dermen berishianeve me Salihun e tyre ne krye.
  Cdo tolerance ndaj Salihut dhe Bandes se Tij eshte shperblyer me pasoja te renda – me jete njerezish dhe shkaterrime te medha Keshtu ndodhi ne 1991- 92, ne 1997 dhe shtator 1998, keshtu ndodhi ne 2008, 2011, 2013 e deri me sot . Nga mosndeshkueshme ria e Krimit te Tij dhe Bandes se Tij, nuk e keni pesuar Ju, zotnia e tij Brace dhe zotnijte e tjere politikane. E ka pesuar Populli .
  Keto qe shkruani dhe shume te tjera do te benit mire t’i lexonit qe ne 2013-en. Tashme duhet te degjojme, me ze dhe figure, ki-ki-ri-kiun e Lul Bashes sa here i vjen te kendoje maje Plehut te grumbulluar brenda Cadres !

 30. XHIM XHIBOKSI says:

  Te lumt o Braçe je me trup te vogel por me mendje te madhe me force te papare pershkuse tek njerzit sepse flete me gjuhen e te vertetes dhe me gjuhen e popullit e te Socialisteve te vertete,jo te tipit Blushi.Rrofsh sa mali i Tomorrit qe po burreron dhe me shume njerzit qe duan drejtesi ndershmeri dhe po ju forcon vetepermbajtjen sepse e di mire Sali Shpellari se po u ngritem ne do ti fluturoje çadra nga surrati atij krimineli te shitur tek Serbia,e tek Greku,ne raste se Shqiperia nuk do te kishte patur nje burr kurv kaq te ndyre sa ky ne do te kishim ikur shume perpara. Ai shpellari te mendohet mire se po u ndeze dhe nje here 97 siç kercenon ai i pari do zhduket ai me familjen e tij se nuk do te kete me Pandeli e Izete Haxhia qe ta frenoje me se ai i harron gjerat dhe kercenon.Hiq dore se do pervelohesh vete i pari o shkatrimtar i nje populli te tere.Fatekeqesi e madhe qe ne PD ka njerze qe te besojne ty,te mençurit jane larguar.Ne burg e ke vendin ti dhe Lulka juaj.

 31. Ervin says:

  Ore jeni cmendur dhe po na cmendin dhe ne.Si mundet nje force politike te hedhi kaq shume fjale ne shesh dhe mos mari parasysh qe ne e kuptojme aq mire sa nuk behet me.Kujtoni ju se jemi aq budallenj.Te na nxirrni ju ne shesh dhe te degjojme si te shurdhet fjalet tuaja me rime por pa asnje kuptim.Kujtoni ju se shqiptaret qe kane pak mend ne koke nuk e din qe ju doni ti injektoni urrejtjen per nje qeveri qe po mundohet te hedhi balte pas mutit qe keni ber ju.Te rrim dhe tju degjojme ju qe dhe llafet e drejta qe thoni per situaten e shqiperise duket sikur i besoni me aq shpirt sikur nuk jeni ju ata qe e bet kte komb mbeturine.Eshte e tmerrshme sepse jeni ne nje dimension te papare.I besoni ato qe keni bere vete sikur te gjithe jane si ju.Kujtoni ju se ne nuk ngrihemi dot kunder jush qe rrini dhe vetem flisni dhe ishalla po ju degjojne.Ne qe mendojm ndryshe dhe qe kemi pikpamje te ndryshme nga ju.Ngrihemi dhe ju nuk do kemi me asnje vesh ne kte shqiperi tju degjoje.Sepse e dim sesi behet nje shtet.E dim qe ju vetem shtet nuk bet.E dim qe ju shtruat rruge por asnje rruge nuk kemi.Ato rruge do i paguajme ne shume shpejte.Njerez pa prespektive.Politike pa ide.Politike qe lat cdo njeri te pa shkolluar.Njerez qe beni te keqen dhe ja faturoni te tjerve duke.Njerez dhe jo politikane qe po te vini ne pushtet nuk do dini te beni shtet as per 30 vjet.Njerez kot!!Qe te vetmit qe ju besojne jane ata njerez qe ju i keni lene pa shkolle pa dije qe nuk formojne dot as idene minimale qe ju jeni ca te paafte qe nuk ben me nona.Ta harroni pushtetin sepse per pak do ngrihemi ne qe dim ta mbajme shtetin.Dhe do ngrihemi shume shpejte.Se per fat te keq na paska ardhur momenti qe dhe kryeministri jone Edi Rama te zgjedhi kete moment te mos bej te fortin sic bere ne Serbi.Dhe ne,qe nuk durojme dot me budallenj si ju ti degjojme asnje minute.Te vazhdojme dhe te na vritet veshi nga nje politike idiotesh.Sikur nuk kemi pare vende te tjera api sikur nuk kemi qene ndonjehere jashte sheteti te tim sesi jane parimet e nje vendi te thjeshte dhe demokratik.Por do na tregoj Luli si behet nje biznes.Nejse ne nuk ngrihemi kunder jush.Sepse nuk duam te krijojme situata konfrontuse.Jo per gje po dhe parimet tona jane ndryshe.

 32. Selim Rroshi says:

  Erionkee
  Ai vertet ka vrare dhe eshte jazeku juaj qe u tallet me gjakun e atyre te vrareve . E qe sbete asnje dite drejtesia per ata eshte prap jazeku juaj.
  Po ju keni vrare me shume por jo me garden e republikes por me garden e kriminale ku beni pjese ju rilindasit e qelbur.
  Harrove sa vrane veten nga pamundesite ekonomike? Harrove qe dikush vari per kembesh gruan ne ballkon nga skamja? Harrove sa cifte u ndane me thika me hanxhare sa bij rrahen nenen babane gjyshen per dy leke?
  Ju vrate gjene me te madhe te popujve shpresen per te jetuar dhe pasigurine per ardhmen eshte krim me i madh se ata 4 te vrare ne shesh.
  Ndaj mos bilbilos sikur ke gjetur eureken.

 33. ELVANA says:

  GRUPI KRIMINEL DUHET TE HIQET ZVARE NGA CADRA E LRIS TE SALIS DHE TI TREGOHET VENDI KU E KANE ,TE QEROHEN ESAPET TE PASTROHEN HALETE ,DEL LULO TRIMI SE SI U BE MOS KA KALUAR YLBERIN ,BEN THIRIE ARMIQESORE QE ADMINISTRATA TE NGRHET TA LERE PUNEN SAHLIU FLET KUNDER AMERIKES EUROPES DHE DRAKULA E SHQIPERIS KERKON GJAK PER TE MRojtur familien VIDHNIN NGA TE GJITHA ANET ESHTE PER TE QARE E PER TE QESHUR ,na pronaret E TOKAVE NE BREGDET PRONARET JANE PI TROPOJE E KU JANE NE PALAST DRIMADHE ,KY SHERBETOR JETONTE NE KASOLLE KU ERA TE FLUTURON KAPELEN,GJITH ATO TOKA PRONARI VUAN ,SHYQYR ARGITA E NDIMOJ ME AVOKATEN E SAJ QE I MORI SA VENDE KA BLE TROPFANI PYESNI GITEN XENIN , ATYRE QE JANE MBLEDHUR TE CADRA E LIRIES DHE ANKOHEN PER VARFERI ,MOS KENDOJNE E KERCEJNE TALLAVA PO TE PYESIN VETEN DHE PASTAI ATA QE DREJTONE GREVEN PSE SDUAN TE BEHET VITINGU DHE REFORMA NE DREJTESI ,AI FUGA MENDON SE U BE DETI KOS AJDE KUSH TE MARE ME SHUME DISA GAZETARUCA QE KANE ENGER ME DY LUGE PJER,,,N NGA GOJA NGELEN PA PARE SHKRUANIN GENJESHTRA KA FILLUAR VENDIT ERA SHTET SKA ME SIC ISHIN MESUAR XENI KOPETENTI,SIC LEXOVA TANI DETN QE I KEM DHENE GREQISE I TAKON ,KUSSH ESHTE KY ZOTNI QE PASKA TE DREJTE TE SHESE E TE BLEJE VENDN TONE SIC DO BY,, MAFIOIZEVE ,

 34. ELVANA says:

  hera e dyte qe se postoni komentn,pse

 35. populli says:

  Saliu vrau popullin ne 97, vrau p0pullin ne gerdec, vrau protestuesit ne bulevard etj etj qe ti Erjon e PS i din shume mire, por PS nuk qe e zonja ti prekte asnje fije floku Saliut e gjithe Salisteve, sepse : nuk jeni koseguent, shikoni vetem per te siguruar karriket tuaja, nuk ju dhimset gjaku i popullit, jeni hipokrit ne dhimbje e mjaftoheni vetem duke bere ndonje fjalim – hartim mallengjyes. Por ti e din qe po nuk qe i zoti te besh GOL ta bejne te tjeret. E Saliu eshte nder ata qe ta ben Golin e prandaj jeni te rrezikuar edhe ne keto Zgjedhje .

 36. Realiteti says:

  Saliu vrau popullin ne 97, vrau p0pullin ne gerdec, vrau protestuesit ne bulevard etj etj qe ti Erjon e PS i din shume mire, por PS nuk qe e zonja ti prekte asnje fije floku Saliut e gjithe Salisteve, sepse : nuk jeni koseguent, shikoni vetem per te siguruar karriket tuaja, nuk ju dhimset gjaku i popullit, jeni hipokrit ne dhimbje e mjaftoheni vetem duke bere ndonje fjalim – hartim mallengjyes. Por ti e din qe po nuk qe i zoti te besh GOL ta bejne te tjeret. E Saliu eshte nder ata qe ta ben Golin e prandaj jeni te rrezikuar edhe ne keto Zgjedhje .

 37. populli says:

  Pse nuk i postoni komentet ???????

 38. Kush u denua per katastrofen qe u be ne vitin 97 perkundrazi saliu qe ishte i pari qe duhej te denohej beri dhe grusht shteti ne 98 edhe perseri erdhi ne pushtet sepse nano e shkaterroi ps.

 39. Kush u denua per katastrofen qe u be ne vitin 97 perkundrazi saliu qe ishte i pari qe duhej te denohej beri dhe grusht shteti ne 98 edhe perseri erdhi ne pushtet sepse nano e shkaterroi ps.

 40. Zgjidhni says:

  Po vjen dita,do votojme tre gjarperinj,dy jane helmues nje jo helmues.cilin do votoni une e gjeta ate qe me lejon te jetoj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *