Flasin aleatët e PD-së: Do t’i bojkotojmë zgjedhjet

Aleatët e Partisë Demokratike nuk do të regjistrohen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve pa largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie teknike, si e vetmja garanci për zgjedhje të lira e të ndershme.

Vendimi u morr  në tryezën e koalicionit qeveritar.

Aleatja e demokratëve, Partia Agrare Ambjentaliste e Agron Dukës e cila ishte regjistruar pranë KQZ-së paralajmëroi çregjistrimin.

Për opozitën ekzistojnë të gjitha mundësitë që çojnë drejt një kompromisi të mundshëm për një qeveri teknike.

Një praktikë që kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, thotë se ndoqi edhe Maqedonia.

Ky qëndrimi i opozitës së bashkuar vjen një muaj përpara afatit të regjistrim

E premtja është edhe afati i fundit ligjor për regjistrimin e kandidatëve për komisionerë zonal.

Republikanët i tërhoqën nga KQZ-ja emrat e depozituar më herët pas vendimit të djeshëm, ndërsa demokratët nuk  kanë depozituar asnjë kandidat për komisionerë të KZAZ-ve.

Kjo lëvizje e opozitës së bashkuar vjen vetëm një muaj përpara skadimit të afatit për regjistrimin e subjekteve politike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për garën elektorale të 18 qershorit.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Flasin aleatët e PD-së: Do t’i bojkotojmë zgjedhjet”

 1. saliu says:

  Mediu, duke mos qene deputet, do te arrestohet pa asnje procedure parlamentare per krimin e Gerdecit.

 2. mmoisiu says:

  Fatkeqesi kombetare ,hajdutet dhe kriminelet nuk do marin pjese ne zgjedhje ! Mjer ne cdo na gjej !

 3. shqip says:

  Nese kjo behet realitet, boshllekun e plotesojne parti te tjera. Ky lloj pengu mund ti kthej zgjedhjet ne te pa dobishme. Mjafton qe cilido qe kerkon pushtetin ne tavoline, bllokon , ngre çadra, nuk regjistrohet, etj. Edhe ? Kjo na qenka çohu hoxh te ulet prifti. Nese Rama-Meta pranojne nje absurditet te tille, ky vend me mire te fshihet nga lista e okb-se. Sa here u teket shpellareve te destabilizojne vendin, u dashka kthyer ne piken zero. Nese keto forma primitive , toke e xanun, pushtet i marrun, nuk u jepet nje pergjigje, kam frike se ; ose shqiptaret e lodhur do ti dorezohen fatit, ose do nderrmarin nje eksod masiv , ose jugu ne te drejten e tij do kerkoje shkeputjen nga shkumbini e poshte. Te bashkejetosh ne kushtet e terrorit te vazhdushem nga ana e bandave shqupiste eshte iluzion. Nese edhe pas ketyre menxyrave qe sllavo shqupasit po pregatisin ne mes te bulevardit, amerika dhe europa duhet te thone fjalen e tyre , prere, me ze te larte. Duan nje shqiperi normale, apo na perdorin si mundesi konfliktesh, te brendshme e te jashtme. Po te jete keshtu, njerezit e paqem te ketij vendi kane te drejten legjitime te rikthejne Enver Hoxhen per te patur nje shtet te tyre.

 4. Treviso says:

  Keto mafjoze e dine shume mire se nuk munde te marrin asnje deputet dhe per mos u sfiduar 100% beje manovromin tjeter. Kete manovrim a mos e menduan vete? Kurre nuk kan aq tru , por eshte lobimi i lindjes qe jep keshillat. Ndeshja ka filluar shume e forte. SHBA+ BE kunder ariut te bardhe, fitorja eshte e sigurte per SHBA+ BE. Ne porten e skuadres se SHBA+BE qendron pozita, ndersa ne porten e Lindjes qendron opozita me ne krye kriminelin Basha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *