Monika Kryemadhi: Kur e “urreja për vdekje” Ilir Metën…

Ka qenë direkte, e sinqertë dhe ka folur pa doreza. Deputetja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka rrëfyer për herë të parë se në kohën kur u bë me fëmijë për herë të parë e “urrente” për vdekje, bashkëshortin e saj, Ilir Metën.

Një shprehje e përdorur nga Kryemadhi, me idenë, se në periudhën e mëmësisë gruaja është shumë e zënë me punët e shtëpisë dhe mbi të gjitha me kujdesin prindëror, gjë e cila, e izolon një grua nga aktiviteti i saj normal.

E ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu në lidhje me temën “Sa të forta janë gratë” dedikuar “8 Marsit”, ajo thote dhe aresyen se perse kishte kete mendim per bashkeshortin.

“Kur u bëra me fëmijë për herë të parë, unë e urreja Ilir Metën për vdekje. Sepse thoja ky më mbylli në shtëpi më la pa punë dhe ngela një grua në shtëpi që laja dhe shpëlaja.

Burri shëtit, leviz bën qejf, ndërsa ti çfare je, je një skllave që rri në shtëpi”, – tha ndër të tjera Kryemadhi.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Monika Kryemadhi: Kur e “urreja për vdekje” Ilir Metën…”

 1. ela says:

  ti e urreje se te la pa pune e te sillte miliarda ka shume qytetare qe jo e urrrejne por e urrejne tmerresisht sepse i ka shkateruar zoti beft dallimin

  1. Tefta says:

   Jo moj Ela jo, kjo e urrente se ato caste ishte vetem Iliri qe vidhte dhe kjo nuk kish mundesi. Ne shtepi te tyre jane te gjithe me xhepa me vete. Madje edhe Bora ka kohe qe ka llogarine e saj dhe disa zyrtare te LSI ja japin asaj parate.

 2. tironci says:

  pastaja te solli leka shume, dhe ti more nje punetore dhe nje baby siter, dhe fillove dhe ti te dilje, e te q..eshe lart e poshte si like floriri.

 3. Yps xhixhi says:

  Baxhi a baxhi ske faj ti joooo! Po ky popull mut qe 120 mije veta te LSI bejne lemsh e tallin karet me gjithe shqiptaret. Qe ska rendeis se si votojne!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *