Paskal Milo apel Ramës: Mos e nënvlerëso Berishën, me deklaratat luftënxitëse po rrezikon destablitetin

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i ka bërë apel kryeministrit Edi Rama të mos e nënvlerësojë Sali Berishën.

Sipas Milos, Berisha me deklaratat luftënxitëse, po rrezikon destablitetin.

“Berisha sot ne delir. Ushqim që u hedh militanteve të PD për ta përtypur e për të ngritur moralin për të qëndruar në çadër. Deklaratat e tij luftënxitëse janë të rrezikshme për stabilitetin e vendit.

Qeveria nuk duhet të mbetet ne vetëbesimin e saj të shtirur se gjithçka është nen kontroll e pa pasoja.

Po vijnë sinjale alarmi që duhen trajtuar me seriozitet”, shkruan Milo në Facebook.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Paskal Milo apel Ramës: Mos e nënvlerëso Berishën, me deklaratat luftënxitëse po rrezikon destablitetin”

 1. ela says:

  o Paskal ky eshte rezultati i asaj qe ju bete ,dhe e falet Berishen

 2. EDI.. says:

  Po ne Shqiperi a ka nje ligj qe ….DENON… kush bon thirrie ,dhe nxitie per mos bindie civile, rremuj,luft dhe etj..etj..????

 3. Lani says:

  Po te vije me trima te cartur me pushke ne dore e luge ne brez eshte e sigurt qe Rama ia le zyren. Per disa ore ia le dhe e mban per nja tete vjet sa ti bjere kurrizi e te shkurtohet.

 4. MeleqAgaci says:

  Sa te kete Paskal mishngrenesin dhe Idriz trefleteshin, Edvin Rama, kryeministri i perjetshem- Ligji dv-Gijotina e drejtesise-kloni i Kushtetutes-Pronar_tapia e Shqiperise, do te mbreteroje mbi te gjithe armiqte e jashtem dhe te brendeshem. (Sdq PS ben mire te kaloje nen hyqmin e Metes, se ky “i bukri i Falmes dhe Bizhges”, me pasqyre ne dore duke bere selfie, ka per ta nxjerre ne semafor). Sa i bukur je o Legjionar, o Global, o Dinshumi miliarder, o qe te dhente Alfred Moisiu nga ditet e tija. A mundemi ne bukeshkelesit kokepalare _delet qe si sheh dot me sy, tju paguajme taksat tona me flori dhe argjend o naltmadheri ??. Po diamante pranon ? Qe mos lodhesh shume per ti konvertuar ne dollare sterlina apo euro-dhe te fitojme dashurine tende o diell me reze weed.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *