VIDEO/ Lubonja sherr me Dakon: Je injorant, të kishte shtet do ishe në burg. Kryebashkiaku: Ti ke pirë…!

Analisti Fatos Lubonja është përplasur ashpër me kreun e bashkise se Durresi Vangjush Dako në emisionin e Ylli Rakipit “Te paekspozuarit” ne news 24 për çështjen e zbulimeve arkeologjike në Durrës.

Lubonja shpërtheu pasi Dako po tregonte fotografi të marra në internet të siteve arkeologjike nëpër botë ku ishte ndërtuar.

Në këtë moment ka shpërthyer Lubonja: “Shiko ti je një injorant, se ke një kryeministër injorant prandaj…”.

Pas kësaj ka ndërhyrë Dako, i cili i ka thënë: “Po ti ke pirë…”. Lubonja më pas tha se Dakos i kishte bërë nder që i kishte dalë ne debat, se po të kishte shtet duhet të ishte në pranga.

“Une te kam bere nder ty qe te kam ardhur ketu, se po te kishte shtet te se drejtes ti duhet te ishe ne pranga”, i tha Lubonja qe shtoi me pas se po ta kishte ai ne dore, do e kishte arrestuar.

Për më tepër ndiqni videon:


20170309-214559 by e-d21

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2015\/10\/dako-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2015\/10\/dako.jpg","attachment_id":"416456"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lubo-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lubo.jpg","attachment_id":"646021"}]

16 komente në “VIDEO/ Lubonja sherr me Dakon: Je injorant, të kishte shtet do ishe në burg. Kryebashkiaku: Ti ke pirë…!”

 1. Zigur Qarri says:

  100% te drejte ka Lubonja.Edhe karrikja elektrike do te ishte pak per Dakon,me ate masakrim qe i ka bere Durresit.

 2. Lubce Lubja says:

  hahahahahaha ke pire ti, e pyet Dako?! ne vend ta pyeste, ku e ke ble drogen keto 10 vitet e fundit? Lubonja eshte nje i cmendur qe ne shtet te se drejtes duhet te ishte ne Spital bashke me Saliun dhe shume te tjere. po une nuk kuptoj nje gje pse e ftojne kete ne cdo emision dhe per cdo teme? ky a ka qene ne burg qe ne moshe te re, atehere ku e beri shkollen ky!? po dhe po ka ber ndonje shkolle, ca shkolle paske qene ajo qe e paska ber edhe jurist edhe ekonomist, edhe arkitekt, edhe historian, edhe gjuhetare, edhe politikan, etj etj. se ne e njohim vetem per nje cope m…qe na eshte ngjitur ne ekran dhe nuk shqitet.

  1. tomi says:

   Lubonja ka studiuar per fizike berthamore more idiot, qe s’keni me cfare te merreni e perdorni imagjinaten per te thene gjera te paqena.

 3. akrepi says:

  Lubonja eshte nje kungull I rritur ne hije mos ja vini re.

 4. vezhgues says:

  Po te kishte shtet kryetari bashkise se durresit duhet te ishte arrestuar, per keta injorant qe po na shkaterrojne trashgimenin tone kulturore nuk duhet patur meshire,gjykata e krimeve te renda duhet ta kishte futur pas hekurave kohe me pare, por edhe gjyqesori i ri duhet te merret me keta kontrabandist qe po shkaterrojne vendin. Qendrimi gjate ne pushtet bene qe keta kapadai te behen kriminel.gjithe prekuroria,qeveria qe bene seir me kete masaker urbane jane per tu penalizuar, Shqiperia eshte nje vend pa zote prandaj edhe livadhisin keta fundrina.Bota nuk ka histori dhe e krijojne ate ndersa ne jemi nje vend me histori dhe bejme seir se si cibanet e shkaterrojne ate;

 5. Kris says:

  Patjeter qe Dako mund te jete per ne burg edhe Rama! Por edhe Fatosi eshte per ne burg! Eshte paguar me parate e krimit dhe vazhdon te paguhet edhe per te lehur! Fatosi eshte komunist ne mendime njelloj si Berisha apo edhe si i jati! Nuk e fut dot ne burg ti Fatos asnjerin! Ka organe shteti dhe thuaju te bejne detyren! Shprehu per vetingun! Kjo qe ben Tosi apo edhe Bushati me mercenaret e tjere eshte poshtersi! Tosi nuk eshte vecse nje vegel e Berishes! Fjale imzot vetem fjale! Le te na tregoje Tosi se kush e ngriti Te pa ekspozuarit? Kush e financon? Kush eshte kumbari qe i beri bashke? Tjeter kund fle lepuri! Fatosin ,Andin, Shkullakun apo Zhejin i kane lene nervat njelloj si Berishen dhe Bashen dhe tere kriminelet politikane dhe mafioze shqiptare! Fundi eshte i afert!

 6. PRESHI says:

  dhe drejtuesi dhe lubonja kan ikur per lesh flasin percart ose per interesa vetiake TE PA BESUESHEM INTERESAXHINJ TE NJE ANSHEM MOS I DEGJONI ME MBYLLNI TELEVIZORIN

 7. gopisti i sales says:

  Nuk kuptoj cfare perfaqeson ky i rrjedhuri lubonja?. nje deshtak, injorant dhe grindavec qe ziret edhe me vetveten. Njeriu me i perdorur i salehut , duke filluar qe nga viti 97 ku dha idene e formimit te qeverise se pajtimit kombetar dhe shpetimin e kriminelit saleh nga gjema e madhe qe krijoi ne ate vit te mbrapsht.Ky i rrjedhur dhe njeri i lig nuk dyhet te cfaqet me ne publik.

 8. Drejtësia says:

  Ky Lubonja duhet izoluar bajga e dreqit.
  Përveç se është skizofren është dhe shumë zemër zi.
  Sna u ndanë lubonjat që nga 1940.
  Ptuuuuù rrac m….

 9. j says:

  Kur shan muti kakën.

 10. asd says:

  Veliera e modernizon nje cike qytetin.
  Pastaj e keqja eshte se kur ka para eshte e pamundur te mos kete interesa te dyta e te treta.

 11. te kishte shtet do te kishte fut ne burg thote cmirziu ljubovici,pra kur te rrasen ty ne burg me gjith familjen(megjithese po ja futnin pop nga blloku) paska pas shtet apo edhe atehere skishte shtet se te futi ty ne burg.
  po ha qyl ljubo si ne soc kur jepte jeten per xhaxhin edhe ne kap ku jep jeten nje here per berishovicin e nje here per nanot e ramat apo likefloririn.

 12. jani says:

  Neritan ceka njeriu me i keq qe mund te egzistoje.hajdut i arkeologjise , c’ far ska bere ky njeri.lubonja nje person me borxhe ndaj familjes se geshtenjave kane harxhuar lek per familjen lubonja dhe sot ty po kthen reston pasi ata lek nuk duan se kane. Ajo gruja mjafton te shihni profilin e saj , nje person qe ka bere fushate per grigjen por qe fitoi Dako. Bojaxhiu eshte nje njeri qe vjerra i la pasuri 2 milion euro edhe pse eshte akoma gjalle. Medet per panelin se po qe per Rakipin tarikati i tij eshte edhe me i ulet.Rakipi nje kumarxhi dhe gjobvenes .

 13. eg says:

  Hera e pare qe pranoj qe Lubonja ka te drejte.

  Ky Dako eshte me te vertete injorant.

  E mbuloi historine me beton.
  Nese nje turist do vij ne Durres, nuk do vij per ca skulptura qe ka vene ky Dakoja ne qytet, por do te vij per te pare amfiteatrin e lashte te Durresit.

  Kryetaret e bashkive ne Shqiperi, duhet te buxhedojne me shume per qendra sportive, kulturore, te cilat duhet te kthehen ne burime fitimi per bashkine.
  Bashkite e qyteteve bregdetare duhet te ishin bashkite me te pasura ne vend, sepse ato para qe po marrin privatet per shfytezimin e prones publike, bregdetin, duke marre kater mije leke per cader, duhet ta merrte bashkia dhe keshtu do punesonte edhe shume njerez.

  Cdo kryetar qe vjen, prish rruget qe ka bere kryetari i meparshem dhe i rinderton.
  Mos valle eshte kjo nie menyre per te vjedhur parate e bashkise?????

 14. timi says:

  Cfare eshte ky Lubonja Lubia Lukunia..cfare freqin eshte ky i pjerdhur nga birgjet komuniste…perse e nxirrni neper gszeta kete ziliqar tipik shqiptar qe ka mbetur si qen fuke lehur e vjedhur vrer per kedo e kudo.

 15. Skender says:

  Ç’jane keta njerez si Fatos Lubonja qe mendojne se dine gjithshka dhe nuk dine asgje. Ska faj i ziu se kur ishte i ri bente gansterin, se kishte babin prapa, edhe kur kemi qene te detyruar ta kapim me shkelma dhe ta largojme nga dera e shtepise se komshiut ku bente Romeon qe kerkonte doren Zhuljeten te porta e Capulete-ve. I eshte atrofizuar truri dhe nuk di se çfare flet. Eshte turp per keto televizione qe therasin si mendimtare keta persona qe vetem mend nuk mund te japin por krijojne dhe neveri dhe perçmim. Jam dakort qe japim mendime njerez kompetente te fushes, por jo çdo lloj te ashtuquajturish analiste qe marrin vesh nga politika, nga jeta sociale, nga hallet e seksit, nga problemet e homeseksualitetit per te cilat me siguri qe dhe vete Lubonja i di mire,nga arkitektura, ambienti e te gjitha hallet e popullit.
  O te ashtuquajtur pronare televizionesh!
  Keni vetete nje merite kohet e fundit se po e beni kete popull te shikoje filmat dhe telenovelat turke dhe po fillojme te mesojme turqishten. Brovo!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *