Basha e quan gjendjen e bujqësisë katastrofike

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka quajtur katastrofike gjendjen e bujqësisë në vend.

“Gjendja e bujqësisë është katastrofë totale. Aktiviteti bujqësor është kthyer në jofitimprurës. Në këto 4 vite, nuk është investuar në bujqësi. Buxheti është ulur drastikisht dhe ato pak para’ për këtë sektor, kanë përfunduar në skema korruptive ku përfiton një grusht klientësh i lidhur me pushtetin”, tha Basha në një takim me shoqatat e biznesit,.

Kreu i PD premtoi se do të rikthehen subvencionimet për fermerët. “150 milionë euro për sektorin e bujqësisë dhe politikë mbrojtëse për fermerin”, theksoi Basha.

“Platforma jonë ekonomike ka qenë rezultat i punës së opozitës me sipërmarrjet shqiptare dhe sektorët që përbëjnë ekonominë shqiptare. Nuk na ka ardhur me postë nga Berlini”, shtoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Basha e quan gjendjen e bujqësisë katastrofike”

  1. Endri says:

    O BASH, QE JE INJORANT KTE E DIM TE GJITH. QE JE KOKRRA DEMBELIT EDHE KJO ESHTE PARE. TE THUASH JE KAR ESHTE TURP SE KARI E BON NJE PUNE.
    ATO QE KE ATJE NE ÇADER NUK JAN POPULLI O SPURDHJAK.

  2. Anila says:

    O Bashe o plehre, o dembel ne kohen e qeverisjes tende, jo vetem qe s’bete shtet, por shkaterruat cdo mbetjet te tij …. , ti vecanerisht bere njw verr ne uje dhe vodhe pa din e imam-aktualisht duhet te kalbeshe pas hekurave dhe jo te cirreshe aty ku je.
    Mblidh mendjen se je vec nje qen te leh dhe asgje me shume.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *