FOTOT/ Për të mos u harruar : Çmenduria e ’97-s (ata që e bënë, edhe sot bëjnë thirrje për luftë)

Këto foto të papublikuara më parë, tregojnë disa nga pamjet e çmendurisë së vitit 1997.

Fotot janë bërë nga fotografi Gent Shkullaku.

Ironia është se ata që bënë ’97-n, sot gjenden në bulevardin kryesor të Tiranës dhe bëjnë sërish thirrje për lufte.

Duan të shohin edhe njëherë tjetër pamje të tilla.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-4.jpg","attachment_id":"646196"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-2-1.jpg","attachment_id":"646194"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-15.jpg","attachment_id":"646193"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-12.jpg","attachment_id":"646190"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-11.jpg","attachment_id":"646189"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-13.jpg","attachment_id":"646191"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-3.jpg","attachment_id":"646186"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-1-1.jpg","attachment_id":"646187"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-14.jpg","attachment_id":"646192"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-6.jpg","attachment_id":"646198"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-3-1.jpg","attachment_id":"646195"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-5.jpg","attachment_id":"646197"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-8.jpg","attachment_id":"646200"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-1-1.jpg","attachment_id":"646187"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-9.jpg","attachment_id":"646202"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/97-10.jpg","attachment_id":"646188"}]

12 komente në “FOTOT/ Për të mos u harruar : Çmenduria e ’97-s (ata që e bënë, edhe sot bëjnë thirrje për luftë)”

 1. nacionalisti says:

  Foto nr 10
  Duket qarte, ska nevoje per koment
  popull i paditur
  popull qe manipulohet

  udb kembekryq bashke me asfaline

 2. L leshi says:

  JU I KENI VENE FOTOT DHE MIRE BENI QE I KUJTONI POR KENI HARRUAR QE SHQIPTARI E KA MEMORJEN E SHKURTER, DERI TANI HISTORIA KA TREGUAR SE JEMI I VETMI POPULL NE EUROPE QE KEMI DJEGUR 3 HERE VENDIN DHE JEMI GATI TA DJEGIM PERSERI VETEM PER TE PLOTESUAR TEKAT E NJE KRIMINELI QE PER 27 VJET ME RRADHE E KA VJEDHUR, RRAHUR DHE VRARE KETE POPULL….ME VJEN CUDI SA POPULL IDJOT QE JEMI DALIM NE PROTESTE PER TE MBROJTUR INTERESAT E ATYRE QE KANE VENE MILIARDAT ME DJERSEN TONE..HAJDE POPULL BUDALLA HAJDE…DHE FO BEJE HAJER SHQIPERIA….

 3. Bushi says:

  O zot! çfare temerri ka qene viti 1997.Viti me i zi,qe e beri nje njeri i zi si djalli, Sali Berisha.Mori 4000 jete njerzish dhe nuk i hyri anje gjembe ne kembe.A ka zot? Ku ishe ti o zot? I pe te gjitha,qe njerzit e tu i neperkembete,i vriste si zogj,dhe ti o zot nuk e ndeshkove. Kjo ve ne pikepyetje egzistencen e zotit.Te gjithe njerzit e ndershem e besimtar thone “mos e beje ate gabim se eshte gjynah,dhe te vrete zoti. Pse nuk e vrau zoti Sali Berishen? Pra besimi te zoti eshte kot.Duhet ajo qe thon,se dy duar jane per nje koke.Pra dili zot vete. Populli qe ne vitin e zi te 97-es duhej t’i jepte plumbun ballit,dhe sot shqiperia do ishte shume e qet.

 4. keta antishqipetar e duan ta shikojne Shqiperine si kandahari vetem e vetem te kene pushtet.
  trushplaret le te vriten me njeri tjetrin vetem udheheqesi i tyre te jete i pasur dhe ne karrike.

 5. apokalips says:

  POPULL KARNAVALE……….TE VJEN TURP QE KE LINDUR NE KETE MYNXYRE VEND.

 6. . says:

  – Kudo sot ne media dhe shtyp flitet per “MASAKRAT” e tmerrshme te 97-tes, ku del vetem emri i krye kriminelit-komunist, psikopatit verior SALI BISHA … prandaj populli kerkon Drejtesi te Vertete dhe VETINGUN per te arrestuar kete bishe-shpellash.

 7. toni says:

  popull qe dele ne proteste vetem per interesat e berishes ne shqiperi ndodhin vjedhje vrasje etj per kushtet me etike asnje proteste thone qe populli do vetem djegje plackisje vrasje dhe mjerim made in turky

 8. Plaku Xhuxhumaku says:

  Gabim! Ata qe bene ’97n sot jane ne pushtet, ne mos ata vete, kelyshet e tyre.

 9. Plaku Xhuxhumaku says:

  Po ata qe jane me tre gishta lart ne fotografine nr10 cfare jane? Patriote shqiptare, apo serbe?

 10. vaso says:

  Popull barbar.vandal,grabites,tebil.Cfare te bente qeveria?Sot,po te vene turma prape neper depo,si duhet te reagoje shteti?

 11. i-i says:

  Skënder Gjinushi, Gramoz Ruçi, Fatos Nano , Sali Berisha dhe Bashkim Fino duhen futur nê burg përjetë.
  Bashkë me ta gjysma e vlonjatëve dhe gjysma e tropojanëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *