FOTOT/ Super-jahti i Bugatti-t i frymëzuar nga modeli luksoz i makinës Chiron

Kompania e prodhimit të automobilave “Bugatti” në bashkëpunim me dizajnuesin e jahteve Palmer Johnson, kanë krijuar super-jahtin luksoz e sportiv Bugatti Niniette 66, të frymëzuar nga modeli i makinës “Bugatti Chiron”.

“Bugatti Chiron” kushton 2.6 milionë dollarë dhe ka 1500 kuaj fuqi.

Mjeti mund të arrijë shpejtësinë maksimale 420 kilometra në orë.

“Bugatti” ka punuar me Palmer Johnson-in në projektin e jahteve që nga 2015-ta.

Jahti i prodhuar është i limituar si model dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 44 nyje (81 kilometra në orë).

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-7.jpg","attachment_id":"646338"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti.jpg","attachment_id":"646340"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-6.jpg","attachment_id":"646337"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-5.jpg","attachment_id":"646336"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-4.jpg","attachment_id":"646335"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-3.jpg","attachment_id":"646334"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-2.jpg","attachment_id":"646333"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-1.jpg","attachment_id":"646332"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/jahti.jpg","attachment_id":"646340"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *