Opozita kushte, për të mos bojkotuar zgjedhjet. Basha dorëzon letrën në KQZ (Nuk kuptohet pse atje)

Opozita ka dërguar një letër në KQZ, përmes të cilës njofton se nuk ka për të dërguar asnjë kërkesë për regjistrim nga partitë aleate të këtij koalicioni, por as nga koalicioni vetë deri në arritjen e një marrëveshjeje politike.

Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës.

Me një kërkesë zyrtare dërguar KQZ-së, partitë e koalicionit opozitar kanë vënë në dijeni se nuk do të paraqesin kërkesë për t’u regjistruar si subjekte zgjedhore, dhe as si koalicion zgjedhor, deri në arritjen e marrëveshjes politike që siguron zgjedhje të lira e të ndershme, vetëm me një qeveri teknike me mbështetje të gjerë politike, që do të sigurojë zbatimin e ligjit të dekriminalizimit, luftën efikase kundër narkotrafikut, krimit të organizuar dhe parave të drogës, si dhe përgatitjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Partia Demokratike.

Por Lulzim Basha nuk e quan bojkot këtë akt në ditën e fundit të afatit për regjistrimin në zgjedhje.

Kush i fryn borive të bojkotit, gabohet rëndë. Nuk do të ketë bojkot, do të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme ë lira nga krimi, të lira nga droga, të lira nga paratë e korrupsionit”, tha Basha.

Kur bëhen tre javë nga protesta pa ndalim e opozitës përpara Kryeministrisë, kërkesa e saj mbetet e pandryshuar.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Opozita kushte, për të mos bojkotuar zgjedhjet. Basha dorëzon letrën në KQZ (Nuk kuptohet pse atje)”

 1. Moni says:

  Ke pyeten keta kryetare partish qe te mos marin pjese ne zgjedhje. Te gjithe i moren vendimet individualisht, pa pyetur strukturat.

 2. Marku says:

  E ka kerkuar KQZ kete leter te partive opozitare ? Apo e kerkon ligji… ? Apo asnjeri,thjesht ndjehen keq dhe nuk dine se c’bejne.

 3. €piriiiiii says:

  Kualicioni Opozites PR. PDK.PA te gjitha kwto jane parti qe nuk kapin dot Pragun Elektoral qe ka gjith Ballkani 3% pervec Shqiperise qe e ka 2.5%. Parti qe nuk nxierin dot 1 Deputet po nuk e futen ne Listat e PG ose PS. Te Dhjefsha Kualicionin.

 4. akrepi says:

  O bebush Luli ke kohe qe qan e thua ,dua sdua, dua qershi sa nje ftua, por mos qaj se gjyshi do te japi koko domce dhe koko pifshe

 5. niki says:

  Te shkohet ne zgjedje edhe pa pjesmarrjen e kesaj partie te padenje.Elektorati i djathte le te votoje per topin dhe keshtu eleminohet nje here e mire kjo parti e ndyre. …………………………………………………….

 6. Peco says:

  Aman, ore vellezer, aman ore, se nga grite nga leket. Ngelem posht e perpjet rrugeve per te ardhur ne cader. Po te mos vime ne nga rrethet meazallah se do mbushej cadra. Eshte katandisur sa “kokoshi nje cader”. Pse nuk merrni shembull nga grupet e kengetareve, te cilet ne vere levizin qytet me qytet.Edhe ju do te benit mire ta transferonit cadren qytet me qytet, duke na kursyer shpenzimet qe mezi i perballojme. Kjo do te dukej edhe si nje novacion ne fushen e organizimit te protestes se drejtuesve te Partise tone te dashur. Shiheni me zemergjersi, ju lutem, kete propozim timin. Dhe besonani sinqerisht, vellezer, nuk ja dalim dot nga leket. Posht Edi Rama!

  1. xheJ eN Bi says:

   Peço…

   Nese e doni Partine ,ato qe thua nuk jane gjepura. Per Partine duhet te shkrini gjithe pasurine ,
   e jo te shpenzoni ca qindra Leke per udhetime !!!!!

 7. shqip says:

  Mund te me thote njeri, ç’do te thote nuk regnistrohemi, por s’do kete bojkot. Gjithmone e kam pase te veshtire ta deshifroj gjuhen shqup. Thone qe kjo specie , pederet, Jane pasardhes direkt te Neanderthal. Kane ardhur deri ne ditet e sotme pa evolucionin qe shpjegon Darvini.

 8. Driti says:

  NA PLASI BYTHA SE NUK MARIN PJESE NE ZGJEDHJE OPOZITARET E MVYTUR NE HAJDUTERI KORRUPSION DHE TRAFIQE. SI TE HYJBE SI TE MIS HYJNE NJESOJ ESHTE PER SHQIPERINE E SHQIOTARET SA KOHE NE KRYE TE JESAJ OPOZITE TE JETE VERISHA I BASHKUAR ME ATE QE AI E KA QUAJTUR DUKA I KRIMIT. SHTOI DHE MEDI ÇAMIN E DASH NANIANIN. VRJ. ZGJEDHJET DUHEN BERE ME MIRE PA TA SE E MAJTA ESHTE E SIGURT QE FITON NJESOJ SE NUK KA RIVAL. MJAFTOJNE VOTAT E MIKITANTEVE.

 9. Liu says:

  Hahaha Peco sa mire te ka vajtur mendja Po mire e ke aq kemi ngelur shume shume pak le te vijne psh ne Fier do na bejne nder ,Po pertej shakase Fieri I fut nje dru mu ne byth ashtu si ja kane futur gjithmone

 10. Sali says:

  FAK- kjo opozitë.!

 11. grand says:

  Shikoni n e kete foto brilante, Fatmir Mehdi Hoxhen, me te sugurte se asnjehere! It is great Grotesc!
  Me vjen keq per kete rob per shkak te djalit te tij me probleme shendetsore! Por …. s’mundem me ..kjofotografi tregon shume about this personi mekatare1 pergjegjes bashke me bashen dhe S.B per tete femije pa prind! ( 21 janar derisa te marre pegjigje finale! Veting vazhdo rrugen. Me shpejte , te lutem Tump, LU, dhe great Vlauhutin!

 12. shpresa says:

  Me duket se PD e vetperjashtoi veten dhe do zevendesohet nga PDR. Pd drejte shkrirjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *