Astrit Patozi: E vërteta pse Rama e lëshoi Saimir Tahirin

Astrit Patozi ka komentuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Sipas tij, e vërteta e shkarkimit të Tahirit, është tjetër nga ato që thuhen.

“Cfarëdo që të thotë Saimir Tahiri në tekstin e dorëheqjes, nuk ka ndonjë vlerë për të zbardhur të vërtetën e lëshimit të tij nga Edi Rama. Do të ketë shumë hamendje dhe teori konspiracioni, që do të vërshojnë në portale dhe gjetkë këto ditë, se jetojmë në Tiranë.

Por sado të mirëinformuara të jenë burimet, ato sërish do të mbeten të pamjaftueshme për ta shpjeguar dorëzimin e beftë të kryeministrit.

Dikush do të thotë se është një ndërmjetësim i fortë ndërkombëtar me qitje të largët, ku përfshihet jo vetëm Shqipëria, por i gjithe rajoni. Ata që janë më me këmbë në tokë do ta lidhin thjesht me Ilir Metën, me raportin e acaruar të tij me Edi Ramën, gjithcka po ndodh.

Por sido dhe sado që të përpiqen ta mbulojnë dhe ta fshehin të vërtetën, e kanë të pamundur, sepse te gjitha gjurmët të çojnë në çadër.

Që prej 18 shkurtit protesta e opozitës është “pergjegjësja” e vetme për të gjitha fitoret e qytetarëve shqiptarë, në kauzen e tyre “për Shqipërinë, një vend normal”. Sepse normaliteti i cdo vendi demokratik nis me zgjedhjet e lira.

Që nga greva e Zharrëzës, e deri tek dorëheqja e Saimir Tahirit. Dhe nuk di pse Edi Rama sot më ngjan me atë që bënte autokritikë në kohën e diktaturës, por shokët e Partisë i thonin se duhet të thellohej akoma.

Ndaj mos kërkoni të gjeni se cili është roli dhe efekti konkret i protestës në zhvillimet e vrullshme, që po ndodhin keto ditë në Shqipëri. Sepse per shkak të kauzës së madhe, që përfaqëson, çadra fiton edhe kur nuk bie shi”, shkruan Patozi.

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Astrit Patozi: E vërteta pse Rama e lëshoi Saimir Tahirin”

 1. lumi says:

  Zoti Astrit,je nga te paktit njerez objektiv ne PD.
  Po edhe cfare thua ti apo “kaposh basha” nuk ka ndonje vlere. E rendesishme eshte te votoni VETINGUN .

  1. €piriiiiii says:

   Oooo sa Budallenj jeni. S.Tahiri pothuajse e mbylli kete 4vjecar si minister. Rama me kete Levizje Sheshon gjith Thashethemet dhe Alibite eNderkombetarve Metes Opzites Hashashit etjetj. Mis u merzisni 4vjecarun tjeter e kini prap Minister te Brendshem S.Tahirin.

 2. santiago says:

  opozita eshte pegjegjesja e te gjitha fitoreve thote ky dallkauku qe eka koken prapa si derrase

 3. beni says:

  Hahaaaaaa, Qendke tr…..p, fare
  Po cfare protete po flet per kmpingun????!!!!!!!!

 4. Toni says:

  Bravo pall k4r1, e gjete, eshte cadra. Do vdisni ne opozite kriminela ordinere. Ti dukeshe pak ndryshe nga te tjeret por i njejti mu.t qenke.

 5. Loreta says:

  Amon more amon, sa i qut ky dreq, sa i qute, i thot gjith dynjase, gjith mediave qe do sajojne turlli far gjonash per largimin e Tahirit, por ne fund jep konkluzionet se kjo vje nga cadra. Kur u bo i qut ky mor jahu, nji dru me pre ka qene. Eh kodosh, po vjen koha e listes, po i bo hyzmet deputetllikut, por te njeh mire edhe Berisha e Basha cfar malli i keq je. M bohet qefi qe me ne fund e ule hunden se boll na u shtire si i paanshem.
  I qut nuk je por nje zagar i mire je.

  1. Zgjohu SHqipo ! says:

   e ke gabim Loreta,ky eshte jo dru me pre siçe the ti.por Dallkahuk Kavaje.
   keta jane Rrace inferiore.kane lindur dhe kane te drejte te jetojne natyrisht
   por jane te tille…………çdo gjo vjen nga çadra……..çadra e ka Bishtin Mbrapa !!!

 6. Call of Duty says:

  Si gjithmone dobesia dhe ndienja e te majtes per te bere kompromise pa kuptim doli prape ne pah. Si mund te shkarkohet ministri me i suksesshem per tekat e nje bande ku beni pjese edhe ju i “moderuari” Patozi!!!! Sigurish eshte e vertete ajo qe thoni ju, po iken nga cadra, per hir te asaj qe quhet kompromis ne kete “demokracine” SHqiptare qe na keni servirur tash 27 vjet. Urime per fitoren qe arritet duke hequr Tahirin, ju qofte per hajer ne zgjedhjet e Qershorit, dhe uroj qe to mos katandiseni ne nje shoqate per mbrojtjen e lirive dhe te drejtave te familjes.

 7. Haka Tekizoti says:

  Tëmën- o, sa të qut paskan qenë kta ish bashkëpunëtorët e singurimi të shtetës!

 8. Angjelini says:

  Cfare kause perfaqesoni ju o bandite. Kausa e juaj eshte te punosh kundra shqiptarve per te mbrojtur pasurite marremendese si keni si pasoje e korrupsionit. Cadra eshte per te mbrojtur Vrasesin, Agjentin dhe hajdutin Sali Berisha dhe dilton e tij, Basha. Mos fole per Zharrzen o zgjebe se ata ju turperuan. Kam nje pytje per ty Paosi: me cfare e bere vilen ne bregdet? Po tjetern ne tirane? Mos fol per kauzen se ofendon inteligjencen e popullit. Ikni dhe votoni vettingun dhe zhdukuni.

 9. DETARI Atllantidhes🌐 says:

  Shiun do ta shikoni mire pas vetingut …….
  🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇩🇪🌍🌐🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪

 10. Valentina says:

  Ooooo Titooo ti me ate fytyre sikur ta ka shtypur skavatori cadren e shurres po i tregon SHqipetareve ti cfare kauze flet ajo hale cader kauza sesi vidhet si vritet si shitet territori i SHqiperise ik o shkerdhat bur se ju njohin mir SHqipetaret cfare lavrash jeni.Por ju te cadres duheni derguar ne ndonje ishull te vetmuar qe te shpetoje SHqiperia.

 11. votren(prifti spanjoll) says:

  Patozi,nuk do u hy fare atyre hamendjeve qe mendon ti,por nje gje eshte e sigurte,asnje gjurme nuk te qon tek cadra.Ka tre vite e shtate muaj qe e sulmoni Tahirin.Por per nje gje te garantoj se nese Tahiri ka qene i ”demshem”per shqupasit kur ishte minister,do te jete nja 100 here me ”i demshem”per ju pa rroben e minisrit.

 12. Patoz qeroz says:

  Zoti Patozi po deshe mos ja ul qafen berishes ti se viktima e radhes ne pd je do jesh shum i lumtur po dole nga pd pa lagur dhe 1 milion her i lumtur po nuk te futen ne listat e qershorit se ndryshe hero demokracije do te bej berisha se kshu i ben te gjith ata qe vret ai mbas vdekjes prandaj urt e but dhe ti kto 3 apo 4 muaj o qen.

 13. asd says:

  Mendoni qe me fjalimet delirante te Flower Basha dhe Know Paloka do te bindni njerezit?
  Kauza e cadres edhe mund te qendroje (sepse askush nuk do qeverine e Rames), por… njerezit qe po e luajne kete kauze jane me te gabuarit. Shqiptaret nuk do te votojne kurre PDne dhe zgjedhje nuk keni shanc ti fitoni. Sipas mendimit tim shqiptaret nuk duhet te votojne as PD as LSI dhe as PS. Ne hale te tre.

 14. L leshi says:

  Si gjithmone pedet edhe pse e kane djegur Shqiperine disa here kane vrare e vjedhur me shume se kushdo akoma i dedikojne fitore vehtes per cfare ndodh ne kete vend…lum si ju qe keni gjetur nje popull idjot qe ju voton akoma ,kishit qene klasa politike me me fat ne bote..

 15. dan says:

  Ky eshte nje tjeter mut muti, e heq veten si demokrat perparimtar, por eshte gjithmon nen kontrollin e kriminelit sali dhe atyre qe e ndjekin nga pas.
  Keta tipa duhet te zhduken nga politika se per ndryshe do jene nje rrezik i madhe per vendin. jane pikerishte keta tipa qe hajdutllekun dhe kriminalitetin e quajne nje gje normale dhe kjo eshte arsya qe e cuan vendin ne kete gjendje ku njeriu nuk ndjehet i qete ne vendin e tij. Jo more jo ju te gjithe jeni kriminela, te gjithe hani ne nje canak dhe flini ne nje krevat dhe jeni bashkfajtor per ate shqiperi qe e katandiset ne kete gjendje dhe sot tregoni perralla.

 16. Nestori-Mitrovicë says:

  E kam thënë edhe herë të tjera, ky nuk është politikani model, që një pjesë e shtypit përpiqet t’ua servojë qytetarëve shqiptarë. Është një konformist i pandreqshëm në raport me të gjitha të këqijat, që Sali Berisha dhe Partia Demokratike me qeverisjen e saj, i kanë sjellë vendit dhe qytetarëve të tij. E ka dëgjuar kush vallë,qoftë edhe një herë të vetme, të ketë ngritur zërin kundër gjëmave të mëdha që Saliu & Co. i sollën këtij populli. Përkundrazi, e kemi dëgjuar, vetëm, duke u përpjekur të justifikojë ato pa fije turpi. Kaq i ka mjaftuar për të fituar kafshatën në atë parti dhe, për kaq i është dashur ky asaj partie. Për kaq gjë i duhen njëri tjetrit.

 17. Treviso says:

  Me vjen keq per zotin Patosi sa poshte e ka ulur personalitetin para mafjes qe drejton partine. Nje personalitet i afte si Ju nuk ka pse ti perulet mafjes. Pse nuki bashkohesh grupit te partise qe eshte kunder mafjes?

 18. pro says:

  hahaha..bjeri karadyzenit edhe ti..,si nostradamusi ..junor..

 19. DASHAMIRESI says:

  Me anormal se sa , kur kini qene ju ne pushtet , ky vend nuk ka qene e nuk ka per te qene kurre , sepse ju e shkaterruat me themel shtetin ,
  ligjet , kombin , ekonomine dhe gjithecka me vlere qe kishte ky vend ! Ndaj , nuk kini as nje te drejte per te rrahur gjoksin , por jini per te futur koken ne hale , te gjithe ju te taborrit te bajraktarit te Vicidolit , vegel e bindur verberisht e Beogradit ! Eshte turp per vendin , qe kemi nje turme vandalesh , per opozite ! Ti e di mire kete , z.Patozi , por je zhytur aq thelle , sa e ke te pa mundur te dalesh !

 20. Shpati says:

  Hej PATOS kam nje pyetje ku e keni EDUARD SELAMIN pse se keni ne CADER, cfare ka ndodhur me te? Mos eshte gje me raport mjeksor?

 21. arben says:

  po mire more shqipetare ne kete vend te gjithe koqet behen politikane ?/Pastrozi lideri yne ,bravo.

 22. Drejtësia says:

  Ik pre bajgë

 23. DAVID says:

  Ore Patoz ,ore karagjoz ,ti s’je gje tjeter vetem “masha”e Sali -Bufit I cili ju ka futur te gjithe ju hajduteve ,ne cader dhe ju komandon qe nga shtepia ,se jini dele pa qumesht,por cilat zgjedhje te ndershme kerkoni ju ato zgjedhje qe bente Arben-Ristani njihere ne nji kohe ,por nuk vjen me ajo kohe per ju ,se tani ju njofen edhe Nderkombetaret se kush eshte PD e vertete,kurse populli ja u dha pergjigjen me 2013 dhe do tju a japi persri me 2017 ,por kesaj radhe ,do te jeni ne minorence dhe jo opozite .Opzite e vertete do te jete Bamir Topi ne zgjedhjet e ardheshme,o kaqol.

 24. Bogonica says:

  Z.Patozi,e ka thene i pari(neper rreshta) perse PD humbi ne 2013,ishte nje e vertete e hidhur qe ai tha,pastaj pas kesaj te vertete ,ai “humbi” vete.Tani,mbas 3 vjet e gjysem,asnje nuk i permend shkaqet e humbjes ne PD ,por une nuk e kuptoj kete ndryshim te tij.

 25. Vlonjati says:

  Ti o astrit je zhele,ta futi partia ish jote e Tani leh si Zagar rrugesh.Ta Futen sa hrahu lih tani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *