Basha flet për largimin e Tahirit: Kokën e tij ma kanë ofruar ndërkombëtarët, po unë dua kokën e Ramës

Lulzim Basha thotë se Saimir Tahiri është “kokë turku” që nuk i duhet dhe as i vlen opozitës.

Basha thotë për “Opinion”, se nga disa ndërmjetësime mediatike apo ndërkombëtare, kjo “marrëveshje” i është ofruar nga Rama dhe ai gjithnjë e ka refuzuar.

Basha ka shtuar se çadra e protestës ka një objektiv, largimin e Ramës nga Qeveria dhe ngritjen e një qeverie teknike.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Basha flet për largimin e Tahirit: Kokën e tij ma kanë ofruar ndërkombëtarët, po unë dua kokën e Ramës”

 1. beni says:

  bej nje cader ne bathore

  1. tironci says:

   o Lulush, e vetja koke qe do marresh ti mor bir, do jete koka e k..it, ta marresh e ta lepish si chupa chups. vetem ate koke do marresh ti o koqe. shume shpejt madje, po afron 18 qershori

 2. Vrana says:

  Ti me 18 qershor do maresh nje here e mire rrugen per janine

 3. robert says:

  Lulush ne fund do maresh koken karit se ate meriton to she salush krimineli

 4. kashi says:

  po ti qe je servili dhe ushtar i saliut si do t´ja besh pas 18 qershorit

 5. maximus says:

  lul basha, ne hollandisht fjala “lul” do te thote k””r, po qenka vertet k**r ky trapi ,kur flet si ne kohen e sulltanit, me ofruan koken e tahirit thote, , prit pak se do ta marresh pergjigjen ne qershor o vemje antishqiptare.

 6. O lul legeni me ato 50-60 vete qe keni te çadra juaj e shpifur me shume ja shtoni urrejtjen popullit te thjeshte dhe padashje shtohet simpatia per Edi Ramen.Populli eshte ndergjegjesuar nuk eshte me dele siç e preferoni ju.

 7. Posejdon.al says:

  Me gjase, duket si nje lajm i vertete: Rama pa shkarkon Tahirin, si koke turku ne sinine e Cadres se Opozites, per te mos dorezuar karriken e tij kryeministrore.
  Tani beni krahasimet Rama-Berisha.
  Berisha: Edhe pse i lajmeruar per dhune ekstreme, vjen ne zyre, i rrethuar nga qindra demonstues te terbuar qe sulmojne me gure dhe molotove dhe kerkojne koken e tij kryeministrore, qe ka terhequr zvarre aty prane tij ministrin e tij te brendshem me ze dhe figure bytheqiri hollandez, por qe i bindet kerkeses qe i dikton padrinoja dhe urdheron garden te qelloje demonstruesit dhe vret 4 vete ne bulevard dhe pas ketij krimi te filmuar live, po ky Berishe, jo vetem qe strehon ne kryeministri oficeret vrases te gardes qe kerkoheshin nga prokuroria, jo vetem qe hidhet ne sulm dhe ben horr e prostitute presidentin dhe kryeprokuroren e vendit, por e mban ne post ministrin e tij te brendshem kukull, te akuzuarin per skandalin e Rruges se Kombit, protektorin e Laxaratit te droges, e kandidon si kryetar bashkie te Tiranes, urdheron trimierisht vjedhjen e votave dhe ndryshon rezultatin e shpallur nga llereperveshuri Arziu, duke i dhuruar keshtu karriken e kryebashkiakut dhe, me pas , i jep ne tave kryetarllikun PD-se, per t’i hapurr rrugen si kryeminister ne 2017 ose 2021.
  Dhe ky eshte vetem nje nga shembujt e historise kriminale politike te Berishes ne raport me ata, qe i kane qendruara besnike duke zbatuar urdherat e tij pa kushte.
  Ja dhe Rama (ne vazhden e para-ardhesit te tij te majte, bythepambukut pijanec e
  drogaxhi Fatos Nano):
  Ky Rama pra, edhe pse i lajmeruar se protesta e Lulit do te ishte paqesore, ja mbath ne Kosove, le ketu ministrin e tij te brendshem Tahiri te ruaje turmat dhe e mbaje rendin dhe jo vetem qe lejon kete Lulken te ngreje nje cader dhe te filloje te hapet bythesh duke bere thirrje cdo dite perpara kamerave per lufte, thyerje xhamash, cpuarje gomash, lincime me grusht dhe skuqje te Shqiperise pa e kapur per zverku per ta cuar para prokuroreve, por tani e shkarkon ministrin e tij te brendshem, ate qe i zhduku Laxaratin e droges e ndertimet pa leje, ate qe i vuri gjoksin te gjitha reformave qe vene ne kontroll teritorin, qe bejne eficiente rrjetin elektrik dhe qarkullimin rrugor, qe goditi ekonomine informale dhe krimin ne vend.
  Dhe pse? Vetem sepse eshte nje impotent dhe nuk di se si te menaxhoje cadren e shifur te Lul Bashes pa hequr dore nga karrikja e tij.
  Cdokush qe ka nje fare dijenie per tranzicionin politik shqiptar mund ti plotsoje pa mundin dy paragrafet e mesiperm, me shembuj dhe me emra se i ka mbajtur, mbrojtur, mbeshtetur dhe pasuruar Berisha bashkpuntoret e tij inkriminuar te cdo fushe dhe te cdo niveli dhe se si i ka flakur e majta njerezit e saj edhe kur nuk kane pasur asnje krim a gabim mbi vete.

  Tani me thoni, a doni te jeni minister a bashkpuntor i Berishes apo i Rames?

 8. . says:

  … Emri Lul edhe ne Indisht eshte fjale e turpeshme “k … rr”, ashtu sic eshte vete i terri prandaj po luajne te gjithe me ATE … ha,ha,ha,ha

 9. xx says:

  PO na cfaqet nje Sulltan i ri i cili ushqehet me koka politikanesh opozitare.Bravo.Po kthehet ne prehistori .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *