VIDEO/ Ermal Mamaqi: Jam demokrat por kam një arsye pse nuk shkoj në “çadrën e lirisë”

Ermal Mamaqi ka dhënë një intervistë për portalin ‘Konica.al’ ku ka folur gjerë e gjatë për jetën e tij, familjen dhe sigurisht për karrierën.

I pyetur nga Mentor Nazarko se cili është çelësi i suksesit të tij, Ermali është shprehur se këtë sukses ia dedikon Biblës.

Ndër të tjera Ermali ka treguar se e duan të gjithë shqiptarët, pavarësisht fesë apo bindjes politike, edhe pse e dinë që ai është i krishterë dhe demokrat.

“E di shumë mirë se myslimanët e dinë që unë jam i krishterë dhe më pranojnë kështu siç jam. Madje mund të jem një nga të vetmit që socialistët e duan edhe pse e dinë që unë kam punuar për PD-në, kështu që kanë qenë në rregull me këtë”, është shprehur ai.

E ndërsa i ngacmuar se përse nuk ka shkuar në çadër ai shprehet:

“Me emisionin që po bëj kam çadrën time, jam neutral, por ndikues në atë që është e imja dhe nuk dua të jem pjesë…” (Minuta: 08:50)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Ermal Mamaqi: Jam demokrat por kam një arsye pse nuk shkoj në “çadrën e lirisë””

 1. Sauksi pri Parixhit says:

  Ti je katnar mer dreq dhe katnari nuk ka as fe as ngjyrim politik. Qe nga forma e surratit dhe niveli drame i intelektit duket se ku bubrron gjenetikisht

 2. ermal says:

  O ermal sa posht ke rene ,ruja respektin olldashit ….ke nje burrnesh ne krah se ti vet u mor vesh cfar je.

 3. Bekimi says:

  Që je i krishterë, nuk më p.k., Por të thuash jam demokrat, unë e përkthej: Unë jam peder por më vjen turp ta them publikish, kur sapo e ke thënë.

  1. Mi ma says:

   Askujt nuk i intereson se cfare besimi politi apo fetar ka Ermali Ti beje hizmet Muzikes.ku ka talent e MOS ngaterrohet me politike.Politiken le tja leje te tjereve qe nuk dine gje Tjeter me bo .

  2. Mi ma says:

   Askujt nuk i intereson se cfare besimi politi apo fetar ka Ermali Ti beje hizmet Muzikes.ku ka talent e MOS ngaterrohet me politike.Politiken le tja leje te tjereve qe nuk dine gje Tjeter me bo .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *