FOTOT/ Jeta në burgun më të rrezikshëm të SHBA-së

Këto fotografi të jashtëzakonshme të japin një ide të qartë se si është jeta në një nga burgjet më të rrezikshme të SHBA-së dhe sesi jetojnë anëtarët e bandave më të frikshme aty.

Në burgjet e Kalifornisë vuajnë dënimet 162 mijë të burgosur, ku më të rrezikshmit qëndrojnë në ambientet e sigurisë maksimale të Level IV.

Brenda mureve të burgut mbizotërojnë kodet respektit, krenaria racore dhe ligjet e bandave.

Duhet thënë se në Level IV tensionet racore janë shumë të mëdha dhe për t’u stërvitur grupet e ndryshme nuk dalin njëkohësisht.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-2.jpg","attachment_id":647360},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-1.jpg","attachment_id":647359},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-3.jpg","attachment_id":647361},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-4.jpg","attachment_id":647362},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-5.jpg","attachment_id":647363},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-7.jpg","attachment_id":647365},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/burgu-6.jpg","attachment_id":647364}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *