FOTOT/ Përleshje mes turqve dhe policisë holandeze në Roterdam, pasi ministri turk s’u lejua të futej

Protesta të dhunshme pati në Roterdam të Holandës pas vendimit të qeverisë holandeze për të mos lejuar ministrat turk që të mbanin mitingje aty.

Policia u përlesh me protestuesit turq të cilët jetojnë në këtë qytet dhe përdori shkopinjtë e gomës si edhe topat e ujit për t’i shpërndarë.

Autoritetet nuk lejuan avionin e ministrit Mevlut Cavusoglu që të ulej në aeroportin e Roterdamit për mitingun.

Ky vendim bëri që presidenti turk Rexhep Taip Erdogan t’i quajë holandezët si mbeturina të nazizmit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-6.jpg","attachment_id":647264},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-1.jpg","attachment_id":647259},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-2.jpg","attachment_id":647260},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-3.jpg","attachment_id":647261},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-4.jpg","attachment_id":647262},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-5.jpg","attachment_id":647263},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-6.jpg","attachment_id":647264},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-8.jpg","attachment_id":647266},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-9.jpg","attachment_id":647267},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/turqia.jpg","attachment_id":647268}]

7 komente në “FOTOT/ Përleshje mes turqve dhe policisë holandeze në Roterdam, pasi ministri turk s’u lejua të futej”

 1. Edhe ti says:

  Prit kur te thone,,,hollanda është turqi,,,,dhe me pak fjalë minorancat turke në europë janë kali i trojes i erdoganit.Ashtu siç përdor minoranca ne gjermani,belgjike,austri .Europës nuk i mjaftoi rrethimi i vjenes për të kuptuar qe asgjë nuk ka ndryshuar qe prej atehere

  1. a says:

   Keto ti shikojne mire Turk-Arnautet e Shqiperise qe ju morri trute Allahu dhe jane bere Kali i Trojes ne Ballkan dhe Europe.
   Bolle o Kryeminister me “dhuratat” Turke ne kembim te armiqesimit me fqinjet dhe te Islamizimit Shqiperise, nuk duam as “breke” per Policat, as aerodrome gjoja civil por teresisht Ushtarak, as gjenerimin alla Turka te ushtris Shqipetare, as ndihma financiare as shkolla dhe Medrese Turke…. duam vetem te gjejme Identitetin e Humbur Para-Osman te Shqiperise, per ata “vuan” kjo pjese e Ballkanit qe quhet Shqiperi.

 2. the Punisher says:

  Turqit jane rraca me bastarde. Ne nje shkalle me arabet dhe greket. C´ti besh qe gjermanit dhe hollandezit u duhen keta , se neser nuk ka kush e kap lopaten. Duhen topa me gjyle 50 kilshe dhe jo topa me uje.

  1. a says:

   C’fare me krahason Greqin me Turqi dhe Arabi ore Debil dhe Ligesire,…. t’ja dime per faleminderit Greqise, gjysem miliardi Euro futet ne vite (statistika 2015) nga Greqia (sa te gjitha shtetet ne bote ku ka emigran Shqipetare), dhe kjo gje per 26 vite rresht.
   Duam apo Jo Greqia eshte Shtet Europian (e ka certifikuar Evropa per aritjet e Demokracis), ne jemi vite larg Greqise ne Kulture, mentalitet, Demokraci dhe Ekonomi.

 3. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  Plehra turkoshake te ngjashme me ata sunitoshqipfoles…………………

 4. Mbreti says:

  Sa perngjajn nga Fytyra keto Turqet me ato te Agimit Chysi Avgi ne Grrki! Thua a jan nje komb??

 5. Buka says:

  Perzini osmanet turq ne Turqi. Kete meritojne ato bulkeshkale dhe pushtues te Europes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *