Kategoria Parë/ Administratori i klubit të Kamzës kërcënon me pistoletë stafin e Burrelit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

 

 

 

Nga Fatjon Baze, TemA TV

Një akt i paprecendet ka ndodhur në sfidën e Kategorisë së Parë të kampionatit shqiptar mes Burrelit dhe Kamzës.

Në përfundim të pjesës së parë, e cila u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të skuadrës së Burrelit, administratori i ekipit të Kamzës ka terrorizuar lojtarët e ekipit vendas.

Burime të sigurta për “TemA TV”, thanë se administratori i klubit të Kamzës, ka nxjerrë pistoletën duke kërcënuar me jetë lojtarët e ekipit vendas dhe trajnerin, se nëse ata fitonin  nuk dilnin gjallë nga stadiumi.

Burimet thanë gjithashtu se ky veprim është dhe një marrveshje mes Bashkisë së Burrelit për ti bërë nder Xhelal Mziut, kryetarit të Bashkisë së Kamzës pasi të dyja këto institucione i përkasin të njëjtit krah politik.

Menjëherë pas kërcënimit të administratorit të Kamzës, ndeshja u mbyll me rezultatin 1-2 në favor të kamzalinjve.

Pas ndeshjes trajneri i Burrelit, Ritvan Kulli dhe zëvëndë-trajneri Eduard Tanushi kanë dhënë dorheqjen.

Ndërkohë, burime për klubit të Burrelit thanë se, edhe arsyeja e dorheqjes së  drejtorit teknik të skuadërs Kastriot Rama një javë përpara lidhej më lënien e ndeshjes në favor të Kamzës, gjë të cilën ai nuk e ka pranuar.

Ata e cilësojnë si pabesi këtë veprim të administratës së Bashkisë së Burrelit që lejuan drejtuesit e skudrës së Kamzës që të kërcënojnë me armë!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Kategoria Parë/ Administratori i klubit të Kamzës kërcënon me pistoletë stafin e Burrelit”

 1. mergim tari says:

  I KAMZES ?????
  PO KY NUK ESHTE LAJM O GAZETARE! PER KAMZIOTET PISTOLETA ESHTE MJET PUNE, ESHTE ATAVIZEM, ASHTU SIÇ KANE MAJMUNET BISHTIN. NUK RRINE DOT PA TE. DO TE ISHTE LAJM NESE AI MJESHTRI NUK DO KISHTE PISTOLETE, POR NDONJE LIBER PER FUTBOLLIN. KUR TA SHIKONI ME NDONJE LIBER BENI SHKRIM, ATEHERE DO TE KEMI LAJM.

 2. xhuxhbukthi says:

  heu!
  don me na korit na burra!
  dun me na rrah n futboll!
  a ka turp ma t madh se me rrah malsuerin a?
  kurr!
  malsueri I kamzes nuk rrehet or taj! na e fitojm betejen n fush edhe me arm. dhe,ata te burrelit jan tanet. duhet ta lejn neshjen pa bo problem se plas pushka masanej.
  burra!
  kamza do fitoj
  sala do fitoj
  lavdi demokracis
  sala forever!!
  hu ha hy ho

  1. Morri says:

   Rrnofte liria e egersirave dhe kafsheve.

 3. salija ke shpija says:

  get maloket back n shpella!
  po nuk u rishpellun maloket,nuk bohet shtet n shqipni!
  ata gjithanej do pjerdhin me pistoleta!
  cojini neper shpella te mbajn eren e pordhve te tyre! se na qelben vendin.
  shesin pordh me pistoleta tash dhe masanej kur hyjn burgjeve qaraviten pse shteti se lufto gjakmarrjen.
  mos bo pushk dhe vrasje o malok qe te mos t vij gjaku mas kres masanej.

  1. katnar tirone safi says:

   o hajdar ….salija ke shpija…..nga je ti policani..skrapari .memaliaj..tepelena..o vari karin nga je..kamza osht tiron o palle je tu e ngatrru me bathoren..ene hik e mlidh dhite tashi se jon shpernda morracak qe te vje era perrc

   1. s says:

    Kur ka qenë noi herë Kamza tironë o daje,
    Tironë nuk ishte as laprakja,jo mo treshi dhe mo larg.
    Mos i rreni malokë se kujtojnë megjithmen se jon pri tirone.

 4. kujtesa says:

  Kafshet e terbuara,kete pune kane sepse tjeter gje sdine te bejne,por gjahtaret ku jane dhe pse nuk i zhdukin keto egersira?!

 5. katnari te shtri kabllin says:

  jasha ripjellja..kamza jone gjithe morrat e kuq te partizanit ..dune me fitu me cdo kusht

 6. perkthyesi says:

  Mos e zgjasni shume, pasi Kamza eshte ekip i Mziut, ketij politikani te jashtezakonshem, qe thone se lind nje here ne 500 vjet, dhe qendron ne ate post qe ka, sa ti doje qejfi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *