Lulzim Bashës i vjen një “përforcim i fuqishëm” nga Perëndimi

Ndryshe nga sa kishte parashikuar Lulzim Basha, protesta e PD-së është injoruar nga ndërkombëtarët.

Jo vetëm kaq, por PD-së i është bërë thirrje që të kthehet në Kuvend për të votuar për Komisionet e vetting-ut.

Të vetmit që kanë shkelur në çadrën e PD-së, kanë qenë disa të rinj forumesh të partive të djathta.

Por të shtunën Lulzim Bashës i ka ardhur një përforcim i fuqishëm.

Vetë Volfang Grosruk!

Imagjinoni sa keq është PD, që tashmë, njësoj si në kohën e izolimit më të keq ndërkombëtar, përdor ende figura të tilla si Grosruk apo Doris Pack.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Lulzim Bashës i vjen një “përforcim i fuqishëm” nga Perëndimi”

 1. REAL DEMIKRACI says:

  Këta individë që shfaqen në Çadrën e PD nuk përfaqsojnë asgje, por më duken si dikur grupet marksiste-leniniste që vinin në Kongreset e Pertisë së Punës. Ata përshendetnin me fjalime dhe ne na thuhej se e gjithë bota përshendet komunizmin shqiptar. Pas përshendetjeve ata kalonin disa ditë pushime në hotel Adriatiku në Durrës dhe iknin.

 2. LORA says:

  Urime plakushit qe ende ben fitime me parate e shqiptareve,,,,,se me tej e konsderojne te rrjedbur.

 3. populli says:

  Ai kriminel,duhet te shkoje ne mâle;marrte malet keto dite!

 4. Kris says:

  Oh eshte ky qe eshte i “marrosur” pas cicave te Topallit!

 5. Aliu nga Pluku says:

  Plaku ka ardhur te marre “hisen” vjetore se ja kane vonuar,se kur e shef kete, qe do te ndihmoje PD-ne, vaj vaj vaj……..medet si ka shku puna. Kete e zgjidh vetem TRAMPI shoku me ngushte i SALES.

 6. Dritani USA says:

  Ca asht ky mo,Grosruku apo Dogsboruja,nigjova se martohet me Dorisin e Packeve,cift ideal,Pack-Grosruk me lajmes Sali Qenin,bukur fort.

 7. Bardhi Tolabi says:

  Ky Grosruk-u duhet marre “hua” prej te majteve,ama duke e paguar,sic e paguante Saliu,sepse ai pare do dhe t’i ben zgjedhjet,me te “lira”,me te “ndershme”.I ben me te mira se kure ndonjehere,ashtu sic i pelqen edhe Lulushja…A nuk ka thene keshtu edhe per zgjedhjet qe ka bere PD-ja,megjithse komuniteti nderkombetar kishte verejtjet e dynjase?.A nuk eshte ky,te cilin e kerkonte me insistim,Sali Berisha edhe kur OSBE-ODHIR-i rekomandonte nje zonje angleze,eksperte e kesaj fushe….?
  Ja,te tilla zgjedhje,”gjithmone” te kontestuara, ka bere Lulushja e Sali Berisha dhe tani na kerkon,ate qe nuk e di askush,se si do i zhvilloje maxhoranca e sotme,sepse e di si i ka bere vete dhe dyshon se do i beje dhe kjo maxhorance…Lulushani,e di qe do i humbase,ama po te kete ne krah Grosrukun,ai do i beje lesh e li zgjedhjet,sepse ka “detyrime” ndaj PD-se,sepse i ka mbushur valixhet me euro prej saj.Po ben 4 vjet qe nuk eshte dukur dhe e shihni se si eshte katandisur?Eshte teholluar,se i jane mbaruar te shkretat euro dhe vjen te thote disa llafe e te marre c’te marre per te mos shkuar duar bosh…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *