“Lyl, mos e përmend sapunin por stërvitu se ai vlen edhe për sport…në burg. Ke vrarë, dhe vrasjet i shlyen burgu”

Nga Erjon Braçe

Kam dy dite qe degjoj Lulzim Bashen;

Flet per ndryshimet ne Qeveri.

U morr vec me ministrin e Brendshem Saimir Tahiri, shenjestren e tij;

Ne fillim-dje, tha se eshte fitore e popullit te Cadres se tij.

Ne fund-sot, tha se nuk e ha sapunin per djathe.

Lylzim,

lere sapunin rehat-mos e permend atje ku se njohin ose permende dhe stervitu, sapuni vlen edhe per sport…..ne burg Lylzim, ne burg.

Shiko,

ti mund te thuash gjithcka per te, si minister natyrisht, nese te ka mbetur me shpifje pa renditur.

Por nje gje nuk do ta thuash dot kurre;

VRASES-NUK DO TI THUASH DOT!

Ai erdhi pas jush ne ate ministri;

Nuk Vrau!

As kundershtare politike sic ti,

As police sic ai pas teje ne ate ministri.

A kupton?

Cdo gje qe ti tu thuash ministrave aktuale me radhe, nje per nje, nuk do ti barazosh dot me veten, kurre.

Ti ke vrare Lylzim. Ke vrare!

Nuk ka njeri qe te ta heqe kete pike te zeze mu ne balle.

Mund te dale Andi Bushati e me sapun ne dore te mundohet te ta zbardhe ne balle, duke vene ne kandar vrasjet e tua me liberalizimin e vizave, por e ka kot.

Vrasjet nuk shlyen me asgje. Vec burgut natyrisht!

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Lyl, mos e përmend sapunin por stërvitu se ai vlen edhe për sport…në burg. Ke vrarë, dhe vrasjet i shlyen burgu””

  1. Vili says:

   Ate sapunin tat qe lave duart nga SARINI ku e fute?

 1. Zgjohu SHqipo ! says:

  edhe ta puthi Burgin se po erdhen dite te “zeza”siç po i ndjell ai me shoke
  vetem Burgin ka vend te sigurte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Valter says:

  Ne burg ,ne burg e kane vendin,
  por kure? Kater vjet kaluan dhe hiiiiiiiic,
  perse duhet qe tju besojme prape………..?

  1. like says:

   mir e ke ti Valter, ik e beso Salen me mire.

 3. Drejtësia says:

  Në burg qëntë e ndyrë.
  Aty e kanë vëndin.

 4. Beni says:

  Do ishte mire te ishte ne burg ai dhe serbi berisha por ju treguat se pushtetin e moret per te futur keta kriminele ne burg por e perdoret ate per tu pasuriar vete. Na zhgenjyet

 5. remzi says:

  Ti, morr I kuq dhe I vockel:
  I shikon protestat e PD?
  I shikon sa te paqme jane?!
  Nuk shqyejne, djegin hedhin gure apo lyejne koken e shokut me boje te kuqe.
  Ti morr I kuq dhe I vockel:
  Ne kete truall te kuqte kane djeg, vrare, nxitur vella vrasje ne 70 vjete.
  Ti morr I kuq:
  Baballaret ,gjysherit tuaj kane vrare nena me foshnje ne bark.
  Nenat tuaja hallat, tezet bertisnin “ne litar armiku”.
  Kane vrare njerez te shkolkuar, intelektuale.
  Kane vrare per hesap te Titos cellezerit e nje gjaku e gjuhe ne veri.
  Kane vrare per hesap te Stalinit njerez qe nuk e kishin idene pse vriteshin-pyeg babin.
  Ti morr I kuq:
  Na cave trapin duke shperthyer komplekset e tua te inferioritetit,
  1. Gjaresia…kaq cm tedha zoti.
  2. Mungesa e nje profesioni..
  3 .Mos ke probleme me…..
  TI MORR I KUQ

  1. Fidel says:

   O remzi morri!
   Rraca juaj i ka bere nder shekuj krime ketij populli ndaj hesht!Te isha une si Enveri do ju piqja ne hell!
   Me kete urrejtjen tuaj,po ndillni zi mbi kokat tuaja!
   Te MAJTET jane disa here me shume dhe me te organizuar se ju burgaxhinjte.
   Ne se krijoni trazira kunder qeverise,KOKEN tuaj do hani!
   Ne mezi presim te perballemi me ju,por jo kaq lehte si ne 97-ten!
   Kete here do ju rrjepim si gjarperinjte!

  2. ela says:

   ha se te ben mire,ti remzi,mor i familjes je tio gamor

  3. VvV says:

   E KE FJALEN PER SEKRETARIN E PPSH-se BESOJ ???

  4. Lugati says:

   kur del dhe ky bythqimi me tdhon men mo..qija motren ksaj pune..ngele tu llap mi kone rruhesh..tu bo llapa gjak tu lepi..ja ke kalu dhe tak ngjeles o qenushi ripjelljes..vetem burre ske per tu bo nai here ti..o buce o njeri pa seder ..vetem gam gam di me bo

 6. Niko says:

  Sa per sapun je ti braqe bashk me kto morrat e kuq pranojeni ja u futi luli ju ka ba me fol me veti,kur ja u fut dikush bertisni se nuk ja u mban se helbete jeni te vegjel

 7. Flamur says:

  Beni
  Nuk kan si ti fusin ne burg me prokurore dhe me gjykates te Sales.
  Ja pse duhet vitingu.

 8. Rigoni says:

  Remzi………Vertete e ke ti qe PD po proteston ?z.? Qysh kur ka filluar te zhvillohen protesta neper Pube….si ajo e bulevardit?Sa gjynah qe ekzistojne qenie njerezore edhe si pina jote! Vertete per te ardhur keq!

 9. Budallai says:

  Dhe po qe se ti, Lul, bie ne burg qe me siguri aty do te vije puna, dhe kur te jesh ne burg, te bie sapuni perdhe, mos u ul ta marresh! Joooo!

 10. soni says:

  NIKO!!!!😄. I thonë BRAÇE;;;- BRAÇE😄
  Jo BRAQE😄.!
  BRAÇJA IVOGËL,POR PUNËT I BËN TË MËDHA.!
  LYLI – i madh, por një m…..,ka bërë,!!!!👎👎

 11. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  “Remzi koke loqja” cfare ke me gjysherit nuk ishin me Zogun qe veshi opingat dhe doli malit me arkat me flori te vjedhura, as me kueslinget, as me Ballin e Bythes qe bridhnin lirshem ne mes te qyteteve e para kuesturave dha hanin pulat ne konkurim me dhelprat, por bene ate qe na rrjeshtuan me kombet fituese mbi fashizmin, ore koke loqe.
  Ah po desh harrova te kane palluar gjyshen, ndersa baballaret, jo me teseren e PPSH si Saliu 24 karat komunist, te kane shaluar mamin si te deklasuar, bej ADN se do te dale me prejadhje nga “Morri i KUQ” qe ta skuq.
  Po Saliu per esap te kujt ka vrare ore carac, po Lulush shalengjturi per esap te kujt pushkatoji 4 qytetar e plagosi dhjetra te tjere ne bulevard, atje ku sot ka ngritur “Cadren e Krimit” ore koke loqe.
  Po luften Veri-Jug kush e shpalli me shikasit e agjentit Gazidede, po aviacionin kush e urdheroji te hidhte helm mbi qytetaret e JUGUT, apo nuk te vjen ndermend emri i Kriminelit Sali.
  Po detin kush ja fali Greqise.
  Protestat e SHQUP-it jane te paqme qe i binin deres se Kryeministrise me arkivolin e kriminelit Azem, protesta qe pushtojne TV dhe institucionet, protesta qe djegin edhe betonin, kaq te paqme jane ore koke loqe.
  Demokratete e paqme kane vrare per esap te serbit dhe te daj Fazllicit, qe Shqiperia te mos behet kurre dhe qejf te bejne Shkerdheni, korbi Argita e kelysh te tjere qe kane prejardhjen nga SHQUP-i.
  Shko tek SHQUP-i e merr nje kelluif per tu mbuluar komplet ore koke loqe se i tille je, se ta jep shalengjituri Lulush FREE, nga qe ka shume si puna jote qe qe i bejne yzmetin SHQUP-it dhe ish komunistat te mos preken e aq me keq nje Sekretar Partie qe bridhte ne Drilon me femijet e Diktatorit Enver, sot shefi i SHQUP-it Sali, vetem moral nuk keni te drejte te bejne SHQUP-i dhe parmilitaret e tij, kryesish shpellare dhe te palare qe po jetojne ne “Tokat e Xanuna” prone e te tjereve.
  Nuk doni drejtesi se nuk dini shtet.
  Sapunin Lul shalengjturi dhe shume te tjere do t’a hajne ne burgun 313, ku i pret instruktori Zani Caushi, per t’u mesuar lojen e kapjes se SAPUNIT ne dush.

 12. Tirana says:

  Me fal ,o Remzi ,se nuk te njoh,por nje fjale do ta them. Komenti juaj eshte koment pa shpirt,pa dhimbje. Edhe vet vrasesi Lulzim Basha dhe Sali Berisha nuk e thone. Jo Remzi,jo ! Nuk u lyen kokat me boje te kuqe,po u vrane kater baballare, ngelen kater shtepi pa bane e tyre ,mbeten disa femije jetim. Vetem nje kriminel i ISIS-it mund te shprehet keshtu. Kete fjali ka perdorur edhe Pjeter Arbenori kur gjakosen popullin me 28 Maj 1996-ten. Po nuk e mbajte mend ,pyte Arben Imamin se atij i thyen dhembet……. Per te tjerat me posht komentit nuk kam te drejte te flas…..

 13. kashi says:

  luli eshte ushtar i shkreti zbaton udhrat e saliut se besoj qe luli ka vrare
  sala duhet brenda sa me shpejt dhe ta shikosh lulin pastaj e heq pd nga ai post

 14. fcb says:

  Huuuumm…hum..hum..rrrrhhhhum…..hum..hum..hum..
  Kokpalare.

 15. Ec aty brace says:

  Bravo Erjon je i sakte fare.por por..vetem me llafe.

 16. Valter says:

  Thame qe punet e mira te behen avash,
  por jo te mos behen fare.
  Vetingu mund te fillonte qe ne diten e pare te qevertsjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *