Patozi e ka një shpjegim pse Rama shkarkoi ministrat dhe nuk ka të bëjë me presionin e opozitës

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi shpjegon se përse kryeministri Edi Rama shkarkoi katër ministrat.

Me anë të një statusi në faqen e tij “Facebook” ai shkruan se: “ Edi Rama i pastroi me këtë rast te gjitha ferrat, që i shponin këmbët Erion Veliajt, jo vetëm rivalet, por edhe ish rivalet në parti”.

Statusi

QEVERIA KUNGULLESHKE E EDI RAMES

“Kam nje kungulleshke dhe dua ta ndaj ne 8 pjese. Pse per 8? Po sa? Per 4. Pse per 4…” Kjo eshte pak a shume ajo qe ka mbetur nga qeveria e Edi Rames, te cilen sido qe ta kthesh, nuk i hyn me ne pune as dreqit.

Natyrisht do te dale patjeter ndonje analist apo filozof popullor qe te na e shpjegoje shkencerisht se sa e kalkuluar ka qene perzgjedhja e 4 ministrave, qe do te shkarkohen, dhe sa e holle dhe e thelle eshte levizja e kryeministrit. Zakonisht, niveli i analizes perputhet plotesisht me katandisjen e qeverise, dhe per kete shkak, ajo duhet mirepritur sic i ka hije.

Ndaj mos u lodhni kot te gjeni arsyet se perse u mbulua sakrifikimi i Saimir Tahirit me 3 koka te tjera turku, te cilat u perdoren per kusur, qe superministri te mos ekzekutohej i vetem. Apo qe Edi Rama i pastroi me kete rast te gjitha ferrat, qe i shponin kembet Erion Veliajt, jo vetem rivalet, por edhe ish rivalet ne parti. Le me pastaj te kerkosh persene e largimit te Bledi Cucit, per te cilin 99 perqind e njerezve vetem sot jane kujtuar qe eshte minister. Dhe kjo ndoshta jo per faj te tij.

E vetmja gje qe duhet mbajtur mend eshte se tashme qeverine e Edi Rames, cfare do qe t’i besh, sado ne pjese te ndash, ajo prape kungulleshke do mbetet.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/patoziii-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/patoziii.jpg","attachment_id":647311},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/patozi-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/patozi.png","attachment_id":647310}]

6 komente në “Patozi e ka një shpjegim pse Rama shkarkoi ministrat dhe nuk ka të bëjë me presionin e opozitës”

 1. Kreta says:

  O kokerr,ti ishe ai qe te degjoja Kur keta ishin opozi, dhe thoje ne nuk jemi perfekt por shendrim para ketyre,I honge 1 milion te lutem mos fol me,jeni te vjeter nderroni gjith fytyrat e pd e pastaj e e heqim ramen

 2. shqip says:

  Ti patoz je i trashe per te gjetur pse-te e nastradinit. Prandaj edhe je ky qe je, as nish, as peshk. Thjeshte nje fshatar murmurites.

 3. timo says:

  Kungulli flet për kungulleshka. Ke parë ti?

  1. Tim says:

   Vazhdoni hani m.t. Edi Rama eshte zgjedhur nga nje milion votues qe besojne fuqimisht qe ai i mbajti premtimet e tij. Eshte i vetmi KM qe ka punuar per Shqiperine dhe shqiptaret. Eshte i vetmi KM qe nuk ka vjedhur dhe vrare opozitaret. Te gjithe ju jeni ne shesh shendosh si molla dhe nuk ju ka gjetur asnje e keqe. Hajdutet dhe vrasesit kane mbushur cadren. Sali Pashe Toptani qe vrau dhe vodhi sa deshi me familjen dhe gangsteret e tij nuk vjen ne pushtet. Po ashtu edhe Lulzim Xhaferr Deva nuk vjen ne pushtet per shitjen qe i beri detit, per vrasjet e 4 te pafajshmeve ne bulevard dhe per vjedhjen spektaolare ne rrugen e kombit. Me maskarenj, vrases, dhe hajdute PD nuk vjen kurre ne pushtet. Vetem nje krahasim midis Erion Veliaj dhe Lulzim Xhaferr Deves per Tiranen te tregon se si do te jene 4 vjet te Lulzimes ne pushtet, vjedhje te parave te popullit, mos bej asgje per vendin, shit detin tek greku, japi bizneset serbit dhe Lulezim te familjes Berisha, Fazllic e kompani. Bye bye Patozi, Fatosi, Qerosi, apo Kungullosi. Merre kungullin dhe beje tarator dhe haje per darke cdo mbremje. Rames i merr te keqen ti sepse ka ardhe ne pushtet me vota te ndershme dhe ka bere shtet. As ka vrare, as ka vjedhur para apo votime, as ka shitur det apo toka, as u ka dhene biznese serbeve. Ka punuar per Shqiperine, u ka treguar vijen tek thana grekerve dhe serbeve, ka perqafuar Perendimin (Ameriken dhe Europen), eshte lideri qe e kane pritur me shume ne Perendim, i ka rritur prestigjin Shqiperise ne arenen nderkombetare. Po ashtu per drogen ka bere luften me te paepur me mafien e krijuar nga Berisha e Lulzimja.

  2. Grigor says:

   Ky bën si trim, por sa flet Saliu, ky bën shurrën dhe zbythet direkt. Shko o Fatos. Shko kerko burrërinë qe e ke humbur me kohë.
   .

 4. ilir says:

  E kane marr ne dore fshataret si ky astrit patozi. O moj shqiperi e mjera ti.
  Teknologji leshi sjklruan kushdo edhe pse nuk ka aspak tru ne kok.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *