FOTOT/ Falenderim i pazakontë i Policisë: S.Tahiri, ministri që bëri ndryshimin

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po le detyrën pas më shumë se 3 vite e gjysëm (më shumë se çdo ministër tjetër në pas viteve ’90).

E mori detyrën në vjeshtën e 2013 kur policia ishte ndër institucionet më të korruptuara në perceptimin e publikut.

Sot, Policia besohet më shumë edhe se institucionet fetare, duke lënë pas çdo institucion publik.

Pasi ka mbyllur mbledhjen e Kryesisë së PS-së, ku është mësuar emri i ministrit pasardhës, Saimir Tahiri ka nisur një tur takimesh falënderimi me efektivët e policisë në Tiranë.

Mësohet se gjatë një bashkëbisedimi me Rrugoret e Tiranës, prej nga nisi reforma më e fortë në 2013, Tahiri ka shprehur vlerësim për angazhimin dhe rezultatet.

Por ajo çka marrë si falënderim ishte vërtet emocionuese.

Policët e Qarkullimit i dhuruan një bluzë me logon e Rrugores ku shkruhej “S.Tahiri, ministri që bëri ndryshimin”.

Më pas ka firmosur në të, jo vetëm drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako, por edhe çdo punonjës policie.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/Policia-falenderon-Tahirin-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/Policia-falenderon-Tahirin.jpg","attachment_id":"647699"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/Falenderimi-3-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/Falenderimi-3.jpeg","attachment_id":"647700"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/WhatsApp-Image-2017-03-13-at-10.56.27-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/WhatsApp-Image-2017-03-13-at-10.56.27.jpeg","attachment_id":"647701"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/Flm-ST-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/Flm-ST.jpg","attachment_id":"647726"}]

8 komente në “FOTOT/ Falenderim i pazakontë i Policisë: S.Tahiri, ministri që bëri ndryshimin”

 1. Faro says:

  O lumte!
  Betem veturat me dizenjo sh tetheqese, qe solli ne polici Tahiri, lene sh pet te kuptuar se me sa seriozitet punoi pet te rritur autoritetin e ketij inst. kuptimplot per vendojen e shtetit ligjor.
  Sot kemi nje polici krejt ndryshe nga me pare.
  Vetem Lazarati ishte aksjon surprize, jo vetem per ne por per cdo vend te zhviluar. As ne Amerike, policia nuk mund te futej ne lagjen Bruklin te Newyorkut. Duhej te zgjidhej i famshmi R. Juliano si Kryebashkiak, qr te vinte ndryshimi i madh

 2. buj says:

  JA KY ESHTE NJE ELEMENT SH I RENDESISHEM KU POLICIA POLITIZOHET ME SH SE CAR E MERITON… TANI DUHET TE NISE VAJTIMI SE I PERKEDHELURI QE MBOLLI ME SHUME SE CDOOKUSH TJETER ME PARE U LARGUA DHE POLICEVE U ESHTE FUTUR NE GJAK TASHME BASHKEPUNIMI ME FERMERET, SI TA MBJELLIN E SI TA M,BROJNE SE BASHKU… PATI MBESHTETJE ABSOLUTE!.. ME SHUME SE CDOKUSH TJETER … DHE E COI DEM DUKE UA SHPPERBLYER SHQIPTAREVE ME NJOLLEN E MADHE TE KANABISIT…PAC FUNDIN E NJE CIGARE HASHAHI

  1. Ermir says:

   Ne koken tende o buj dhe pak me tej….

 3. Albi_I says:

  Uaaa cfare banaliteti.

 4. tomorr says:

  Dakoord per ninistrin qe beri ndryshimin por ne bluzen e pozuar ketu fjala ndryshim nuk eshte shkruajtur me I por me e keni me te tallur apo e keni nga injoranca?

 5. Bushi says:

  Saimir Tahiri,do ngelet si nje nga ministrat me te mire gjat trazicionit te demokracise.Ai beri nje polici,mbi te gjitha, te besueshme te popullit shqipetare.Gjithashtu nje lufte gjigande beri kundra kultivimit te droges.Zhduku qytetin e droges ne Lazarat.Por njerez te caktuar dhe vete Sali Berisha,te cilit iu prishen pazaret e droges,nuk u pelqen puna e Tahirit,dhe e sulmon.Ai largohet me nder nga detyra e ministrit,dhe ngarkohet me detyra te tjera ne ps-te.Ai ngelet njeriu dhe kuadri me i nderuar per popullin,se i ka sherbyer me vetmohim.

 6. ok says:

  Urime Ministrit per punen e bere!

 7. LORA says:

  Po aq sa publiku eshte I vleresuar per punen e shkelqyer edhe nga tere efektivat e Policise se Shtetit Ministri Tahiri ,qe beri historine mbreselenese te themelimit te policise qe duan dhe meritojne shqiptaret.
  Faleminderit zoti Saimir Tahiri,,,,uroj qe keto suksese tuajat te jetesohen edhe ne voten e Popullit te qarkut te Tiranes,me 18 qershor.

Lini një Përgjigje te Albi_I Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *