Këshilltari i Metës sulmon Fatmir Xhafajn: Një komunist i vjetër, vihet ministër i Brendshëm. Do përkeqësojë krizën

Ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, duket se nuk shihet me sy të mirë nga LSI-ja.

Kjo vërtetohet edhe nga një status i këshilltarit të Ilir Metës, Ralf Gjoni.

Ai ka postuar një foto te Xhafajt kur ka qenë i ri, në krah të Enver Hoxhës.

“E fundit nga Shqipëria. Komunisti i vjetër si ministëri i Brendshëm me gjasë do të përkeqësojë krizën politike”, shkruan Gjoni.

Xhafaj ka pasur disa përplasje publike me LSI-në dhe me vetë Ilir Metën, lidhur me reformën në drejtësi.

Dhe këto përplasje duket se nuk janë kaluar.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Këshilltari i Metës sulmon Fatmir Xhafajn: Një komunist i vjetër, vihet ministër i Brendshëm. Do përkeqësojë krizën”

 1. aqif tahipi says:

  Me duket se qeshen para kohe kukullat e sals ,likja me lylin.

  1. qesharaku says:

   Hahahaha, ralfua foli mo, kyni degjeneruari i Likes. Hahahaha, mortja

  2. Falmerayer says:

   Nje injorant, nje i korruptuar që eshte pasuruar prej kokëviçit Ilir, po na kritikoka ministrin Xhafaj.
   Yt pjellë e keqe. Mos u merzit o Ralf Gjoni se miratimi i reformës në drejtësi do fillojë pikërisht nga shefi yt Meta. Pastaj do e keni radhën ju spurdhjakët.

  3. donald says:

   Nje muhabet kane gjithmone kta te LSI! Hiqen si ne ndihme te popullit, si njerezit me te drejte te ketij vendi nderkohe jane me plehrat, mashtruesit e hajdutet !

  4. Oni says:

   Po kush ka goje te flas per Xhafen me aman!! Aq me pak kta te LSI qe nuk dine gje tjeter vec se te genjejne e vjedhin pa hesat. Se di sesi mund dikush ti besoje brockullat qe nxjerrin kta

  5. reformadrejtesi si LSI says:

   ua moj mami, Meta a demokrat..i biri i skraparit ku komunizmi a ne gjak e gen….
   pune e madhe , edhe brace ishte i zerit te popullit, taulant palla, fatos i enverit dhe gramoz ruci kamunist i thekur i monizmit…ca ka me u habit ketu..a nuk na drejtojne kamunistet ne?

 2. Dajti USA says:

  O Ralf,ti jo dhe jo,je askushi,por kryetari yt me blloke ne dore nuk i afrohet as te thembra e kembes Fatmir Xhafes,eshte zotni burre dhe nje specialist i klasit te pare.

  1. arsen says:

   Po saliu ralf ishte burr i mire e 😛 je i vogel ralf me bo gjykime, po tka thene shefi se ka frike

 3. Teuta says:

  Ky keshilltari i Metes. kam bindjen se i pelqen vetja ,kur shikohet para pasqyres. Kujton se e ofendon Fatmirin,pasi ka dale ne foto me Enver Hoxhen. Ha…ha….ha… me te vertet per te qeshur! Po ti mor keshilltar mburresh se je pran Metes ,qe nuk eshte sa fija e flokut e Enverit, e jo te kishe dale ne foto me Enverin. Po cili nuk do deshironte te dilte ne foto me Enverin ? Ka nga ata qe e kane takur ne dore dhe per shume kohe nuk e lanin doren se u ikte takimi qe kishin bere me te. Kjo nuk ule Fatmirin ,por llogjiken tende,o keshilltar i Metes. Mos harro e ta dish se te ai gjyshi i Metes, atje ne Corrovode, shkonin e pinin kafe udheheqesit e asaj kohe. E Meta eshte krenuar per gjyshin e tij. Por eshte 1000 here me mire krah Enverit se sa ne krah te Sali Berishes ketij varrmihesi te Shqiperise,ketij krimineli e spiuni te serbise. Po te ishe ti ,more trim pas beteje ,do thoshe qe nuk i coj karafila Enverit? Ha…ha…ha… leshko e burracak…

 4. Xhaja says:

  Kur ishit ne aleance me sali berishen , ai nuk kishte qene komunist , apo nuk guxoje te flisje ; kurse Fatmir Xhafa sipas teje qenka komunist . Je kellire jo njeri

 5. Klimax says:

  Ndoshta ka ardhur koha qe njerezve duhet tu shikojme punen dhe jo gunen! Ne fund te fundit, nje shoqeri nuk mund te eci perpara me vazhdimesine e “luftes se klasave”, me llogjiken e biokrafive, flete-rrufeve, te persekutime dhe izolime te bijve, niperve, mbesave, fisit e farefisit te ish komunisteve apo te ish persekutuareve te regjimit te kaluar politik.
  Mos harrojme se ne diktaturen e Enver Hoxhes sherbyen dhe e mbeshteten per mbi 45 vjet, me hir apo me pahir, pjesa dermuese e shqiptareve dhe sot po kjo pjese dermuese i sherben korrupsionit dhe mafies se regjimeve te tranzicionit.
  Kush nga kryeministrat e Shqiperise te pas viteve 1990, te djathte apo te majte, nuk ishte i lidhur me nje menyre apo me tjetren me regjimin diktatorial? Me keto mentalitete Shqiperia dhe shoqeria e saj nuk behet kurre demokratike dhe perendimore!

 6. Fad says:

  Frika vetem frika ajo ju ka bo te cpifni lloj lloj idiotsira, sa 1 % i i xhafes te jesh ti o vemje e ilir tocit

 7. Tironci says:

  Ralfo si i krishtere qe je, besoj se ke degjuar qe Krishti pat thene: “Mos gjykoni qe te mos gjykoheni, sepse me masen te cilen do gjykoni, me te njejten mase do gjykoheni. Xhafa zotrote nuk eshte kap me ze e figure me bllok ne dore duke bere dallavere me D. Priftin, Like floriri as tek m…i i Xhafes nuk i vjen. Ndaj rrini mos u ndjeni, prisnit ndonje minister qe te flirtronte me ju, ahaaaaa epo sbehet ajo pune o Gjono.

 8. populli says:

  Nje gje duhet pranuar qe Fatmir Xhafa eshte ujk dhe cakall i vjeter,i zoti per te vene gishtin dhe servil absolut i shefit.Krahasuar me keta nevojtore eshte shume lart,me shkolle,xhambaz dhe makiavelist.Nanon e hodhi ne ere sic hodhi te gjithe shoket e tjere,.oh nga goja eshte absolut,…e hap dyqanin pa orar dhe e mbyll pa orar,i sherben popullit.

 9. Loreta says:

  Ralf, shume keq qe merresh me te tilla gjera. Ti njihesh si intrigant, te njohin shoket e tu per tere ato gjera qe u tregon kunder Monika Kryemadhit gjoja ne forme shakaje por shaka teper te hidhura. Kete qe po te them une ta kan perplasur ne fytyre te tjeret dhe je bere si muti. Monika pak a shume i di helmet qe ne nje moment ke hedhur ndaj saj dhe cuditerisht hiqesh si i afert i Metes. Ha buk e turp.

 10. Capi dhia says:

  Ne burg edhe Ralf GjonMarkaGjoni agjenti UDB, brez pas brezi.

 11. mirel says:

  Like floriri mban ne kurriz 4 victima dhe miliona kokepalare.
  Kujdes kur flet LSIja.
  Duhet te mos ndihet fare

 12. BABAGJYSHI says:

  Tipike , thike mbas shpine, te dhene nga aleati koalicionit .
  Ky “aleat” , nuk gjen kohe per te permendur sado pak
  bishen Berisha ,karrieren e tyre ne PPSH , por kerkon
  qimen ne veze , tek aleati , pikerisht ne prag fushate !

 13. Londra says:

  E paska perginjeshtru ky…

 14. Dritani USA says:

  Njerez te ndyre ka bledhur rrethe vetes Ilir blloku,ashtu sic eshte dhe vet,ai here mbas here i ndersen keta langonj kunder Rames dhe bashkepuntoreve te tij,por asnjehere te vetme kunder Saliut dhe pro reformes ne drejtesi.

 15. Dajti USA says:

  Strategjija e LIKE BLLOKUT eshte te godasi “aleatin”jo Saliun,me Saliun ai vodhi sa deshi pa i hyre gjembi ne kembe,kurse me Ramen jo vetem nuk mundi,por me vetingun atij i ka hyre lepuri ne barke,prandaj here pas here e godet jo vetem vetingun por dhe Ramen, si puna e ketij muti me emrin Ralf.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *