Mbyllet Komisioni për CEZ, Balla: Berisha përgjegjës për dëmin 450 milionë euro

­Komisioni për Privatizimin e CEZ mbyll hetimet duke vlerësuar se privatizimi pa inventarizim dhe ulja qëllimisht e vlerës së aseteve ka shkaktuar një dëm prej 450 milionë euro dëm.

Sipas kryetarit të Komisionit hetimor Parlamentar për Privatizimin e CEZ, Taulant Balla, përgjegjësia për këtë dëm të shkaktuar bie direkt ndaj kryeministrit të asaj kohe, Sali Berisha, por dhe ndaj ish-ministrit të Energjitikës, Genc Ruli, ish­-zv/ministrit Enno Bozdo.

Balla theksoi se VKM e firmosura nga Sali Berisha kanë favorizuar fituese në mënyrë të padrejtë firmën që privatizoi kompaninë e energjisë në Shqipëri.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Mbyllet Komisioni për CEZ, Balla: Berisha përgjegjës për dëmin 450 milionë euro”

 1. Brahoo says:

  Dmth me pak fjal ;fal Balles shpetoj edhe kesaj radhe Berisha.

  Bravo Taulant qe si e hape ashtu e mbylle komisionit.

 2. Xen deledashi says:

  Tani percillni dokumentacionin me gjykate !

  Next stop : Komision hetimi për rrugën e kombit !

 3. LORA says:

  Vetem kaq Balla ?????
  Po ndeshkimi I merituar ku eshte ???????
  Ndeshkim te merituar quaj konfiskimin rrenjesor te ketyre pergjegjesve te dokumentuar dhe rrasjen e tyre , pa kthim ,tek shate penxheret.
  Nese nuk e beni,ikni e pirdhuni edhe ju tek cadra shqup-se.

 4. Demokrati ekzaltuar says:

  Pseudointelektuali medioker e miop Taulant Balla natyrisht do ta conte komisionin hetimor nga fitorja ne fitore. Taulant Balla me mir le te ishte bere nje klloun se i pame te gjithe shakat e hidhura midis atijt me Xenin! hahahahahahahah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *