“Nëse bëhet vetingu, Berisha e Basha s’janë në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama përballë tyre e ka të sigurt fitoren”

“Nëse bëhet vetingu, Berisha e Basha s’janë në zgjedhje. Rama përballë tyre e ka të sigurt fitoren”.

Keshtu tha ne emisionin “Dritare nga Rudina Xhunga”, avokati i njohur Spartak Ngjela.

As Basha as Saliu nuk janë në zgjedhjet e ardhshme nëse bëhet vetingu.

80% e këtyre s’mund të jenë. Rama e ka në dorë këtë se kanë rënë brenda ata.

Shqiptarët duan vetingun.

Rama i do këta se e ka të sigurtë fitoren, të ketë këta të dy përballë se këta i mund cdo njeri sot.

Gjithë loja bëhet për vetingun, nuk duhet të ishte vetingu kushti i tyre, kanë rënë brenda…

Fillimi i reformës në drejtësi me vetingun Rama e ka në favor. .

Nuk shpëtojnë këta por këta po vonojnë popullin jo veten.

Ka interes shumë të madh politik në Shqipëri, është një dorë që i lëviz.

Këta do kalojnë në filtër, s’ka diskutim, do Zoti dalin mirë, fakti që tremben e dinë që sdo dalin mirë”, tha Ngjela.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në ““Nëse bëhet vetingu, Berisha e Basha s’janë në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama përballë tyre e ka të sigurt fitoren””

 1. j says:

  Nuk kam asnje afersi ideollogjike apo simpatie me Ramen, por per hir te vertetes,
  duhet te them se me pengesen dhe diskriminimin e qarte te opozites, qe qartesisht nuk
  e don vetingun dhe po ben gjithshka qe ta sabotoje dhe pengoje aprovimin e tij,
  kryeministri po fiton nje kredi dhe besushmeri per tu admiruar.
  Shpresoj qe Rama te dorehiqet nje minute pasi te aprovohet ligji i antikorrupsionit,
  keshtu ai hyn ne histori per kontributin e cmuar per kauzen e populi shqiptar.
  Une dua te miren e populi tim dhe do te jem me kedo qe do te punoje per kete qellim,
  qofte Rama,Basha,Hoxha apo djalli vete.
  E ardhmja e popullit shqiptar duhet te jete larg pozicioneve kokederre ideollogjike dhe
  armiqesie me cdo kusht vetem per te kenaqur sedren e semure te disa politikanteve
  anakronike,qe e marrin forcen e tyre tek percarja ideollogjike.
  Shikoni se cfar ben nje politikant per popullin , pavaresisht nga cila parti vjen.
  Kjo eshte e mira jone dhe juaj.Kjo duhet te jete e ardhmja e brezave qe do te vijne.

 2. adi says:

  nga budallai ke rastin per te mesuar te verteten. kjo eshte aksiome e perbotshme!!!!!!
  dhe ky sot eshte nga rastet me te pastra.
  vetingu qe nje pjese e rilindasve e dine llogari bankare , nuk behet per te pasur dejtesi per shqiptaret
  se shqiptaret rilindasit i helmuan me gjithe helmet e botes, i debuan me shume se ata qe kane lufte ,i bene pis me gjithe plehrat e europes,
  i tallen me shume se nje shimpazete ne kafaz.
  pra vetingu behet vetem qe rilindja te fusi ne burg opoziten qe te kete rrugen e hapur per te fituar zgjedhjet.
  me qarte se kaq nuk mundej asnje cadrist tjua shpjegonte shqiptareve.

 3. rigoni says:

  ahahahahaaa…..I perpikte kurdohere o avokat!

 4. Brahoo says:

  Si,”nese behet Vetingu” met Tak ?
  Si eshte ky muhabet ! Kaluam nga; Vetingu do behet patjeter ,qe ishte i sigurte, ne “nese behet”

  Ka nje diference filozofike nga lajthitja e fillimit deri tek arsyetimi i dyshimit.

 5. Qytetar says:

  Po Xhunga gunga ça të tha o avokat?
  Apo pas teje do marrë në intervist Berishën e Bashën?

 6. Oso says:

  Nuk ka veting . Problemi me I madhe ne shqip eshte Ilir meta . Sa per bashen saliun edhe dulen Rama edhe 100 vjet Aty do jet nese votohet vetingu . Spaku do vazhdoj pune me vidjon e priftit . Zeri nuk genjen 21 janari gerdeci ….. e Te tjer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *