REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të pushkatuarit: Ç’do na bëni ju moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****

Nga Keda Kaceli

Perballje me te birin e diktatorit Enver Hoxha ne Malpensa!

Isha ulur dhe me kaloi prane dhe u ul perballe meje. E njoha direkt nje sere ndjenjash m’u mbeshtollen u sigurova se ishte ai. Rrahjet e zemres m’u shpeshtuan dhe fillova t’a fiksoja.

Shkembim shikimesh. Ngulitje shikimi pas disa sekondash sfide shikimesh uli syte.

Une: Po uli syte se sado yt ate vrau preu dogji pjesen me te mire te shqipetareve, sado jot eme ne pleniumin e grave komuniste ne 79 do bertiste “ne do t’i persekutojme armiqte e popullit deri ne brezin e shtate madje do i leme femijet e tyre pa martuar, sado ju akoma e helmoni token dhe sundoni Shqiperine me te keqen nje dite Shqypnija do behet Ilir Hoxha.

Ai: Ca do moj? Mire e kane bere. Kush je ti s’te njoh.

Une: Une jam pjesa e deshtuar e familjes tende kriminele per asgjesimin tone. Une jam mbese martiri e sa t’kete bije e bija martiresh nipa e mbesa martiresh Shqypnija do behet.

Ai: E pastaj c’me duhet.

Une: Ka shqiptare qe e duan Shqypnine. Ju kupole mafioze nuk e doni dhe sundoni me te keqen prej 70 vjetesh me lloj lloj krimesh e trafiqesh po nuk keni fituar.

Ai: Jo po keni fituar ju, na keni rruar bythen.

Une: Jo ne nuk kemi fituar ne kemi mbifituar sepse ne jemi. Nje dite krimet do denohen. Vone po do behet.

Ai: E ca do denoni ju moj do na hani mutin.

Une: Do i vije koha se koha eshte bujare.

Ai: Ca je ti moj, kush je ti moj?

Une: Me njeh ti me njeh. E di ti e di shume mire kush jam une kush jemi ne. Ilir Hoxha une jam mbese martiri, jam pasardhese e atyre 6000 njerezve qe yt ate vrau. Jam mbesa e Jonuz Kacelit, Keda Kaceli jam, shenoje emrin tim e thuaja klikes qe s’keni fituar.

Ai: E une jam i biri i heroit te popullit e ju na keni rruar bythen.

Une: Ilir Hoxha do i vije koha qe do i hiqet titulli po prisni se do i vije koha cdo gjeje se s’mund te vazhdoje te jete i popullit ai qe popullin e beri skllavin e tij e akoma ti e soji jot akoma e shfrytzoni. Po Shqypnija do bohet.

Ai: Lesh do behet kur s’u be deri tani, nje mut do behet.

Une: Po do behet se Shqypnine e do Zoti, ai Zot qe yt ate krimineli kombit e perzuri.

Ai: E mire shume beri

Une: Shqypnija do behet dhe ju nuk keni fituar.

Ai: E le te behet me plasi bytha!

Kjo ishte hera e pare qe kam pas perballe dike direkt nga Familja e se Keqes kombetare. Sfida mbaroi me fjalet e turpshme rrugacerore te birit te kriminelit qe u cua e iku. Dhe llomotiti “me plasi k…”

Me kaq mbaroi. Asnje reagim nga pasagjeret e tjere. As pozitiv as negativ. Pervec nje vajze te re e cila me tha kur ai iku “sa mire bere dhe une jam pjese e familjeve te persekutuara”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/ilir-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/ilir-1.jpg","attachment_id":647646},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/ilir-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/ilir.jpg","attachment_id":647645}]

134 komente në “REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të pushkatuarit: Ç’do na bëni ju moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****”

 1. u dhim tu qesh says:

  😀 😀 😀 HALABAKERIA KOLABORACIONISTE “e persekutruar” po ben agjitacion dhe propagande 😀 😀 😀
  Race me te ndyre se kete “te persekutuarit” nuk gjen ne kete bote 😛

  1. vari Meron e Blendin says:

   HAHAHAHAH sa bukur ja ka kthyer te persekutuarve komuniste…..
   ka thone tverteten, ata jane akoma ne fuqi dhe jo alabaket e “persekutuar’

   1. Edkari says:

    Deri sa jane gjalle tregon se nuk kane shpetuar.

  2. temp says:

   Qesh mire ai qe qesh i fundit. Te uroj te kesh te njejtin fat si te perndjekurit, plere.

   1. Shqiptari says:

    Keda Kaceli duhet te pyesi mamin per te marre vesh se Kush eshte babai i vertete. Se ka gjasa te ket sulmuar nje te aferm.

    1. Tarrasi . says:

     Nuk eshte Mami i Keda Kacelit si puna mamit tend apo larove komuniste qe jane si vemje kudo ne internet (si puna jote) ne pushtet (is Ilir meta me shoke) ne opozite (si Sali Berisha me shoke)

     Do ti paguani te gjitha more laro komuniste pyete njehere ate kopilin e Enverit cfare behesh te varri e Enverit mbasi u varros ….

     Nuk keni per te shpetuar as me vdekjen o qelbesira komuniste kudo qe te jeni do paguani per ato qe keni bere.

     1. Albanian in NY says:

      Probelmi eshte se te persekutuarit e vertete edhe sot e kesaj dite nuk kane marre as nje kacidhe, ndersa gjyshi i zonjes Kaceli u arrestua se shfaqte qarte ndjenja anti-komuniste ne nje kohe kur gojen duhej ta mbaje mbyllur. Njeriu kur ka femije e familje mendohet 100 here per vendimet qe merr dhe veprimet qe kryen. Nuk luhet loja e heroit romantik 42 vjec. Ja kaq te nderuar. Zonja Kaceli here tjeter kur ndeshet me ish familjare udheheqesish ben mire t’i filmoje ne video. Edhe mua mund te me teket tani te shpik sherre imagjinare ku zonja Kaceli me kercenon ne aeroportin e Nju Jorkut……..

     2. yp Xhixhi says:

      Tarasi ta rrasi o Tarras 😀
      Prandaj ende te dhemb suma 😀

  3. Spartaku says:

   Paska qen injorante fare kjo bij e te persekutuarit Kedi Kadelmut.E kushe mund t’i besoi keto mbroçkulla qe shkruan kjo monster e keqe?Kjo qenka PALAçO FARE.NQS TE GJITHE TE PERSEKUTUARIT JANE ME KETE MENDJE FYçKE,me kete torollake, atehere e paskan patur hak denimin qe u ka dhene Enver Hoxha.Shkrimi i kesaj mbese te persekutuari,rrezon posht te gjithe te drejtat morale te persekutuarit e tjere.I bir Enver Hoxhes,Iliri,nuk mund te perdor kurre nje gjuhe te till te bastarduar,se e njohim te gjithe per kulturen dhe edukaten e larte qe ka.Prandaj ato qe shkruan kjo palaço femer t’i mbaJ PER VETE SE NEVE SI POPULL NUK NA GENJEN DOT.Pise.

   1. NYC says:

    Edhe sikur t’ia kete thene ato fjale shume mire j’a ka bere. Me C’te drejte ajo shkon edhe e ofendon njeriun, qe eshte ne pune te vete. Shiperia nuk behet se ka akoma njerez si kjo fycka.

    1. Tirona says:

     …..si dhe e ka fotografu dhe e ka dergu te botohet fotoja pa dijenin e tij, kjo “zon je” kryer nje veper penale qe ligjerisht denohet nese Z. Hoxha e denoncon prane organeve perkatese kete “zojne” si dhe gazeten tema qe ka botu foton e tij ……

    2. zhaku i pamposhtur says:

     “NYC” edhe ne brezi i dytë dhe i tretë të persekutuarve nuk bëmë ndonjë gjë..(???)
     por qoftëlargu enver ama na internoi na diskreditoi pa asnjë fakt na hoqi të drejtën e shkollimit na vodhi rininë.. ju bijtë e nomenklaturës nuk mundeni të kuptoni dot se çfarë kanë hequr bijtë dhe nipërit apo stërnipërit e “kolaboracionistëve” prandaj flisni në. këtë mënyrë..kjo çupa i ka thënë sh pak trashëgimtarit të qoftëlargut enver dhe birit të bushtrës nexhmije..
     thërritini llogjikës dhe tregoni humanizëm për të gjithë ata breza që u dogjën padrsejtësisht dhe iu faturuan akuza imagjinare nga njërëz të sëmurë e karrieristë të një ideologjie të qelbur që e degjeneroi shqiptarin dhe e shndërroi shqipërinë në botë të tretë

     1. Lari says:

      Ore Zhaku , po u ngritëm pikërisht për ta ndaluar njëherë e përgjithmonë këtë flamë, jo për të ndryshuar kahun e dhunës. Dhe kur, pikërisht pas 27 vitesh .. Turp. ..
      personalisht nuk e besoj se është bërë ky dialog…ajo gënjen.. përveç që e ka fotografuar pa dijeninë dhe lejen e tij.

     2. kuc he dreq says:

      Zhaku i zgjebosur,po ti sikur ke thene se nuk ishe pinjolle e kolaboracionisteve,por e funksionareve komuniste qe u denuan per ceshtje pushteti!? 😛

     3. u dhim tu qesh says:

      Zhaku i zgjebosur me tru te ndyrosur! 😛 😛 😛

   2. era says:

    fix fare, e pa besueshme, fjalori qe perdor kjo debile eshte i pa vertete dhe i pa dokumentuar, por edhe sikur te ishte i vertete ajo e ka merituar. Kush je ti moj sorre, ne ambjent publik ben gjyqe politike?

  4. Çu En Lai says:

   Eh Enveri yne, çun meraku i Dem Xhepës, si nuk ju hoqen njehere Shqiperise keta bytheqiret!

 2. qytetari says:

  Mund te kishe gjetur diçka tjeter per te thene kunder Ilir Hoxhes. Menyra se si kerkon ta banalizosh eshte ne natyren tuaj te perditeshme, e perdorni dhe ne çader e per kete nuk çudisni njeri.
  Vetem i paedukuar nuk eshte Iliri. Ata qe e njohin e dine kete. Po ti ke pare enderr e vjen e tregon ne çader. Niveli juaj nuk shkon me teper se gjuha qe perdorni. Trishtim i madh per pasardhesit e te perndjekurve politike qe perfaqesohen nga nivele kaq te ulta.

  1. tironci says:

   per aq sa e njoh, se kam jetuar ne bllok me te, ky komunikim vetem i Ilir Hoxhes qe nuk eshte, gjithsesi robi ndryshon. se di.

 3. Sa te jete saleh berishovici gjalle nuk e prek njeri familen hoxha. Te gjithe komunistet sigurimsa bllokmenet duhet ti ngrene nje permendore salikomunistit dhe pd qe i mbrojti dhe i beri milioner. Tani eshte teper vone dhe mire i ka thene ai qe shetiste me varke me saliserbin. Te persekutuarit jane ne nje parti me persekutoret dhe presin tju hedhin ndonje kocke.

  1. uhahahaaa says:

   Aaaa mos e ngaterro! “te persekutuarit” ate qe presin e dine qe nuk ka kocke,por eshte e forte si kocke ama 😀 😀 😀

 4. Oni says:

  Mashtrime, Iliri njihet qe nuk perdor fjalir te tille. Se ka bere kur ishte i pari i ketij vendi….

  1. LORA says:

   Ekzakt Oni,Ilir Enver Hoxha njihet per miresjelljen dhe qytetarine e tij shembullore.
   Ne nje Shqiperi kaq te vogel sa e jona,eshte mjeran guximi I kesaj qurses per te perbaltur njerzit qe njihen ne publik.
   E shumta ,kjo sajese e neveritshme do te ngazelleje cadren e arixhinjve te cadres shqup-se.
   Kane 26 vjet qe hedhin balte mbi ENVER HOXHEN,,,e si rezultat moren mbi 60% mbeshtetje te njerzve (ne sondazhin e vjetshem te OSBE-se) per sistemin qe drejtoi Enver Hoxha,,,,,e meqe deshtuan ketu,po I sulen femijve te tij,te cilet njerzit I njohin per korrektesen e tyre shembullore.
   TUNG.

   1. Lugati says:

    paska dale dhe lora portizone..xhins kurvash komunista kriminela

    1. partizoni says:

     Jena knoq tu pallu kurvat,pranej ca njerez kane dale si lugati 😀 😀 😀

 5. Strong says:

  Sa realist burri botes: “…Shqipria, kur s´esht bere deri tani, kurre nuk behet” Sa kohe ishte Enveri e kishte ai “fajin”, po kur vdiq Enveri? Po sot, 37 vjet pas Enverit, prap Enveri e ka fajin qe nuk behet Shypnia??? Ne shqiptaret kemi nje problem te madh me ndergjegjen tone, ne kurre nuk pranojme qe jemi pjese e fajit, pjese e nje sistemi korruptiv qe lulezoi ( e lulezuam) ne maksimum pas diktatures. Jemi thjesht nje tufe bagetish qe lejojme te na mjelin, dhe kur na bie rasti mjelim! Nuk e duam dhe nuk e respektojme ligjin, njohim vetem dajakun. Vritemi me njeri tjetrin per nje gardh e per nje fjale goje, shpifim per njeri tjetrin pa pike turpi, vjedhim njeri tjertin pa pike sikleti etj etj etj. O njerez, filloni punen me veten pastaj behet Shqypnia!

  1. * says:

   Përshëndetje!Je shumë i saktë!

   1. arbereshi says:

    Si nuk i vjen turp kesaj rruspise, tjetri ne pune te vet kjo kerkon ta sfidoje dhe e thote me gojen e vet. Mo halabake gru zor se gjen dhe del e boton pa e kuptuar se sa i kushton budallallikut te vet.Keto jane grate” trime”

  2. pjeter says:

   BRAVO, SAKTESISHT KESHTU JEMI, PRANDAJ EDHE TE TJERET SHUME TE LEHTE NA SHKELIN ME KEMBE.

  3. hakmarrje says:

   Po prandaj nuk behet ky vend. Sepse nuk i plasi neper burgje keta plehra si ky Ilir Enver Hoxha. As ate motren e tij kurve qe tha kur nisen protestat ne vitet ’90-te : “U zgjuan kafshet !”

   1. ana says:

    cfare ka bere ky konkretisht qe ta plasin ne burg more vemje ekstremiste.Ky vend nuk behet sepse eshte mbushur me beqira si puna tende qe nuk duan te punojne e mendojne as edhe nje minut per kete vend por vetem si te zhvasin .IMe cfare na kane pare syte keto vite konkluzioni dihet.Enveri paska qene ilaci i shqiptareve.

  4. Pali Gjoka says:

   Pergjigje e perfekte per te gjithe ata qe u duket bota tani me e bukur se ne kohen e diktatures> Tani e kuptojme se Enveri paska ditur qe vetem dajaku i bene kete kafshe njerez. Rrace e keqe. Tani vetem prostritucion dhe droge ka ne shqiperi.
   Enveri na bere njerez ne kafsheve. U kthyem prape ne orgjine. Thuhet se ka vrare 6000 njerez dhe mund te jete e vertete, por ne 97 e ne vazhdim i ka kaluar 10000 te vrare dhe nuk i dihet fundi. Po keta te vrare a nuk jane njerez.?

 6. Ivan i madh says:

  E mire ta beri se po te isha Unë do te ta beja me keq rospia e m.., se na mbyten edhe pse keni qene pjesa me e poshter e kombit dhe e Shqiperise prape na dilni me te mire e te ndershmit e kombit kur ju raca juaj e felliqur i ka sherbyer pushtueseve te vendit dhe qarqeve anti shqipetare. Tani na beke e presion se do ju bejme si kete e ate ti ruani hebet. Ti e yt ate nuk ka dhene as nje te mijten ate qe ka dhene familja Hoxha dhe Enveri edhe pse se ka bere gabime te pa llogaritshme ne ate kohe e te paragjukuesheme tani. Vetem per dicka ke te drejte se tani cdo qeveri dhe sidomos kjo e majta e renegatit Rama po ju mban si femije te priviligjuar edhe pse jeni te felliqur ne shpirt si prinderit e gjysherit tuaj.

  1. mira says:

   shume bukur e ke thene

 7. shqip says:

  Duken si shkrime pa sens. Menyra si tregohet ky debat, duket qe eshte sajese. Ne ate mori njerezish dikush do kishte bere ca sekonda video me cel.

 8. berti says:

  Paska Pasaportë Italiane kjo ??
  Duke më ardhur keq për vuajtjet e familjes Kaceli dhe gjithë viktimave të tjerë të sistemit komunist, personalisht mendoj se personi në fjalë ka bërë faj, jo thjesht gabim. 27 jvet pas ndërrimit të sistemit kjo dashka të bëjë luftë klasash. Kjo dashka të ndërrojë rolet, të jetë vetë dhunuesja (nuk e thotë, por kjo ndjesi lexohet në çdo rresht).
  Po Ilir nuk e ka shfrytëzar pushtetin e të atit, po themi, siç bëri Shkëlzen Berisha (i biri i një komunisti dhe sekretari i org bazë të partisë).
  Gjithnjë mendoj se si mund të rridhnin ngjarjet nqs PPSH e mbyste me dhunë protestat e studentëve apo kur turmat iu drejtuan Bllokut në 91-in. Dhe meqë ra fjala, zgjedhjet e 92-it ishin ku e ku më të mira se të mëpastajshmet, ku më të këqijat janë ato të 96-ës.

 9. Alban says:

  Doe bej Shqypnin kjo zonja me pashaporte Italiane. Kur sheh sa sa pa nivel dhe idiot qe jane keta klyshet e te denuarve ne kohe te Dulles, e kupton qe ai babuci s’e kishte kaq keq qe i rraste keta njerez brenda. Cuditem cfare reagimi priste kur vete e ngacmon tjetrin ne halle te vet. Cfare priste ky ti thoshte? E kruan vet dhe pastaj rri si m.. o le le me shau. Qe ka padur gjykime te padrejta ka pasur, por kur sheh keta idiotet, e kupton qe ai regjimi si ka rene te gjitheve kot me qafe.

 10. €piriiiiii says:

  Edhe Historia Gjakmarrja Vazhdon…… . .’Diktator Iliri’ Fajtor per vrasjet e te atit, edhe te asaj Pjese Derrmuse te Ballit qe ishin Nashpuntor me pushtusin dhe sot na dalin si antikomuniste e patriot. Iliri mbase ka qene Harbut nga menyra e te folurit por ajo zonje pak a shume edhe e meritonte ate pergjigje. Gjithkush pergjigjet per Gabimet Fajet etjetj e veta dhe jo te babait xhaxhait gjyshit etjetj

 11. Albanezat says:

  Dy te shkuar per lesh. Keda qe ka ikur qe tre vjeç dhe jeton ne nje bote paralele te antikomunizmit romantik dhe Iliri qe jeton ne nje tjeter bote paralele ate pseudoheroizmit dullist.
  Keda here tjeter kerkoji llogari te “djathteve” si Berisha & co qe ta vrane tet gjysh per se dyti, mos u merr me fantazmen e Enver Hoxhes.

 12. tropojani c100 says:

  mire te ka thene iliri bythen na keni rruar asgje s’do beni lavdi enver hoxhes

 13. spartak says:

  E kush i han këto përralla mi goc . E para , ti mund ta kesh pa , madje , edhe fotografu me celular Ilirin , por , kurrsesi nuk mund të kesh bisedu dhe kjo kuptohet nga gjuha jote me nivel të ulët rruge , që ke përdorur , dhe e cila , kurrsesi nuk është gjuha , edukata , kultura dhe niveli i Ilir Hoxhës .
  Do me dalë dhe ti nëpër gazeta , dil , por me punën tënde e jo me të tillë show vulgar duke akuzu të tjerët , gjoja në majë të Milanos .
  Në këtë katrahurë 26-27 vjeçare , të vetmit që kanë qenë më tolerantët e më prudentët , kanë qenë Të Persekutuarit e Vërtetë Politikë . Fatmirësisht ti nuk hyn tek kjo kategori e të Persekutuarve të Vërtetë pavarësisht se ke qëlluar pinjolle . Ata kanë pasqyruar , dhe kanë ruajtur edhe në kushtet e ferrit , nivelin , edukatën e kulturën e trashëguar e kurrë në asnjë rast nuk kanë degjeneruar në diskursin e tyre , madje edhe sot e kësaj dite , ashtu si gjithmonë , vlerësohen për kulturën , edukatën dhe mesazhet e tolerancës që përcjellin , gjithmonë në emër të përparimit të vendit e jo të përçarjes e konfliktit .
  Tjetër herë , në se pretendon që je nga ajo shtresë , mos bjer në këtë nivel e mos bëj të tillë show , sepse do të kundërvihen njerzit e tu .

 14. petro says:

  Na mbytën shenjtorët martirët e patriotët me pasaporta të huaja. Po ejani dhe pastrojeni këtë vend nga këtu e jo me batuta nga tranzitet nëpër aeroporte e publikime në rrjetet sociale. Ejani Shqipëria e vuajtur ju mirëpret.

 15. Fshatari says:

  Hallall Ilirit…po kjo cka qe fikson burrat e botes ne per aeroporto ?

 16. Kacel says:

  Ore edhe ta kete perdorur ate fjalor, kaq invasive sa paska qene kjo debile Kaceli, une do kisha thirrur policine… Debila te tille te mangut nga trute e kane degjenuar Shqiperine… Ptuuu Kacel I keq!

 17. WEB1 says:

  E pastaj thone pse bijte e enverit bredhin te lire ,shikoni komentet,,,ne 5 komente 4 jane pro enverit .Flasin per bashkepuntore dhe tradhetare ,a thua ishin te gjithe ashtu .E kush mund te harroje qe gjate diktatures se koreanit enver kush kishte nje dipllome dhe nje doktorate u perndoq si kapitalist dhe jo i pershtatshem me doktrinen komuniste ,u perzune dhe u ndoqen ,dhe vendin e tyre e zuri nje klase fshatare e pa arsimuar ,e bindur dhe injorante .Mos u habisni !ajo po vazhdon edhe sot me cadren e berishes ne bulevard ,disa forma mentaliteti nuk vdesin kurre

  1. ca po thu o Shabono says:

   O IDIOT mos u ngaterro,ne 20 komente te 20-ta jane pro Enverit! Vetem ti je kunder o KOKERR BUDALLE 😛
   O WEB po ben agjitacion propagande kunder komunistave e 😛 😛 😛 😛 😛

   1. WEB1 says:

    Kur komentova ishin vetem 5 ,tani jane i me shume derdimena ,,kujtojne se e kishte fajin enveri qe vdiq qe perfunduan aty ku jane .Nuk e kuptojne qe nuk e ka fajin demokracia ,por koncepti i shqiptarit per demokracine qe ka cuar shumicen aty ku jane ,ja lexo pak me poshte cfare jargesh leshojne per enverin ,,pupupupupupupuu ,,njerez ne etiketen e skandences stampuar ne kurriz

    1. ca po thu o Shabono says:

     Mos u merzit o WEB kokbolja! Rendesi ka qe ke filluar te shikosh e pastaj eshte rradha te kuptosh. se deri tani vec pjedh 😛 😛 😛

  2. kuc he dreq says:

   Or ti Web o kokpatate! Po shqiptaret ishin 90% analfabete dhe ai pushtet i shkolloi 100%,ti po na rru lesht me idiotizmat qe thua!
   Kush me “dipllome e doktorature” u perndoq!? Ai qe ishte kolaboracionist i fashizmit!? Po natyrisht,plumbin ballit moren,se ate meritonin,pse c’a prisje ti mor tutkun!
   Por shumica e atyre te pakteve me diplome e doktorature qe kishte Shqiperia atehere, ju bashkuan Luftes dhe pastaj ndertimit te Atdheut 🙂

   1. WEB1 says:

    HEU BRE ! edhe ti enverist a ?me dipllomat e enverit njerezit ne emigracion pastruan banjot e europes ,se aty e kishte vendin ajo dipllome .Te gjithe fashista paskan qene keta njerez te persekutuar ?enveri zhduku cdo lloj forme intelligjence dhe ngritje kulturore qe ishte e pas luftes ne shqiperi duke i lene vend injorances, dhe nje populli dhe brezave qe erdhen i la vetem servilizmin si aftesine me te madhe qe u kishte skalitur per 45 vjet .Vete me pishine ,populli me tollon .Shko te varri i dulles tashi ,,dhe merrja nje gjirokastritshe ,ku i dihet ,edhe te degjon

    1. timo says:

     WEB1, në perëndim, që ta dish zotëria jote, ka me mijra të dipllomuar vendas që punojnë si ata të dipllomuarit e Enver Hoxhës që thua ti, dhe ka dhe shumë të dipllomuar të E.H. që punojnë në vende shumë dinjitoze që dhe vëndasit nuk i arrijnë dot.

    2. yp Xhixhi says:

     WEB1 ti je thjesh nje RROT CARI! 😀

    3. antifashisti says:

     He bre web1!
     Mos te duken gje dipllomat e “Kristaliti” ty me te mira se ato te Enverit?
     Shqiperia pas clirimit kishte 90 % te popullit analfabete,por pushteti popullor hapi shkolla ne cdo fshat!
     Kuadrot me dipllomat e Enverit ndertuan hidrocentralet,hekurudhat,uzinat,fabrikat,kombinatet,zhvilluan nje bujqesi moderne,drenazhuan te gjithe token bujqesore,mbushen kodrat me ullishte,peme frutore,ndertuan nje ushtri te fuqishme,krijuan nje Flote detare tregetare, hapen dhjetra teatro opera,drame dhe estrade,dhjetra stadiume e pallate sporti etj,etj!
     Po ju,zagaret e fashizmit,cfare bete me dipllomat e e “Kristalit” keto 27 vjet?
     NJE MUT TE MADH!

 18. butrinti says:

  KRIJIMTARI CADRE. FATKEQESI NUK MERRET PUSHTETI ME TE TILLA KRIJIME ALLA BERISHIANE.

 19. Hasani says:

  O ti gru qe e ke share Ilir Hoxhen…shteti ka instrumentat e vet per keto gjera..e pra ne dore i patet ju te persekutuarit per shume vite pse nuk i eprdoret??? dhe mos harro ka 27 vjete qe ka ndryshuar regjimi…dhe ish te persekutuarit vazhdojne te marrin paret e taksapaguesve….here tjeter me e sjellshme me njerezit.. prezantoju fillimisht pastaj fillo nga akuzat

 20. pro says:

  …ka ndonje inçizim ..apo thjesht fantazi{ mendoj sikur edhe realitet te jete pergjigjet jane prej nje xhentelmeni ..ne rrugen e tij..u vetembrojt..}

 21. joel shkodra says:

  Kam pershtypjen se kjo “bisede” (apo “shamate”) duhet te jete e inçizuar (apo e filmuar), ndryshe I. Hoxha ka te drejte ta hedhe ne gjyq. Pavaresisht nga fjalori i ulet, ai ka te drejte: askush gjate ketyre 26 viteve demokraci nuk u beri gje as atyre as bllokmeneve te tjere, askush nuk ia hoqi titullin “Hero i Popullit” E. Hoxhes dhe, se fundi, le te me quaje edhe K. Kaceli “pesimist”, por Shqiperia nuk behet, te pakten sa te jete I. Hoxha e K. Kaceli gjalle. Ne te gjitha llojet e partive ne Shqiperi (pra edhe ne te gjitha llojet e qeverive) drejtojne pasardhesit e E. Hoxhes e jo te Kaceleve.

 22. edmond says:

  besoj ne replikat qe mund te kete bere Iliri por nuk besoj ne asnje moment per fjalet qe zonja ka vene ne gojen e tij; dhe natyrisht zonja mund ti kete thene ato fjale se eshte e drejta e saj

 23. Ethem says:

  E Lexoj artikullin Dhe me rrenqethet mishi! Nje vjze, si kjo goca qe ka patur kurajon tja thote ne s’y te birit te nje mostre qe ishalla toka shqiptare nuk sjelle më, eshte me te vertete admiruse BRAVO BRAVO BRAVO…
  Ne te njenjten kohe lexoj Dhe komentet e ketyre njerezeve qe fshihen pas pseudonimeve te tyre… jam shume i prekur nga mungesa e edukases dhe fyerjet e ketyre njerzeve, per mendimin tim kane nje nivel kulturor(arsimor nuk e di) poshte zeros! Turp e faqe zeze te shohesh komente te tilla pas 26 vjet demokraci… turp e faqe zeze ti Mero qe le gjera te tilla te publikohen ne faqet tuaja…. d’accord d’accord, do te thuash qe ne emer te lirise se shtypit i toleron keto komente, po ju kujtoj qe ne Gjermani denohesh nése ben alegjence regjimit nazist!
  Mero kjo nuk te ngjan…turp

  1. kuc he dreq says:

   O katunar,ketu po flasim per djalin e HEROIT KOMBETAR te shqiptareve Enverit dhe jo per nazizmin! Te dhjefsha “nivelin kulturor” mor trupeshk!!!

  2. Semanjaku says:

   Po qe te provokosh te tjeret kur jane ne punen e tyre te denojne ne Gjermani??? Ky nuk ka asnje pergjegjesi per cka ka ndodhur ne kohen e komunizmit ,dhe ajo fycka te drejten e saj sipas ligjit ta kerkoje ne zyrat e drejtesis dhe jo te provokoje, Me ato qe shkruan duket qe niveli jot kulturor eshte nen zero.

 24. Kollodoku says:

  25 vjet demokrallesh dhe te ankohesh akoma per komunizmin? O ti rruspi italie, shko ke cadra shko se ata e dejne SHQYPNIN si e do ti.
  Shqypnija ishte e dere ne kohen e Enverit, ne demokrallesh te mbanit te mirat dhe te ndryshonit te keqiat. Por shkuat dhe prishet cdo gje qe ju doli perpara. Rrace demokralleshi.

 25. mira says:

  Mund te kesh shume te drejte ta urresh Ilir Hoxhen, meqenese paske qene viktime e atij sistemi komunist, por te thuash se Shqypnia do te behet se e do Zoti, me kete na cudit shume. Zoti ishte ne Shqypnine tende edhe para 1944 dhe e dime se c’kishte bere. Mund te kishte gjyshi yt nje dyqan a dicka tjeter, por 80% e popullsise ishte e varfer dhe analfabete se keshtu i interesonte gjysherve te rraces tuaj qe ta mbante popullin nen zgjedhe. Kot nuk bashepunuan me nazifashistet keto lloj gjysherish. Shqiperise i dhane liri dhe e ndertuan idealistet.

 26. Marku says:

  Si muhabet koti me duket ! Ne vendet e zhvilluara dhe shoqerine perendimore,askush nuk mban pergjegjesi per krime qe nuk i ka bere vete.Fundja cfare faji ka bere djali i diktatorit pervecse ka lindur si i tille,si mund ta shmangte apo te kundershtonte diktaturen ,cfare perfitoi,kush e njihte ne ate kohe (sic njohin Zenin ) ? Duket qe edhe pse po rritemi ne emigracion,thelle ne vetdijen tone qendron ndezur geni oriental !Sikur biseda te ishte e emprovizuar do ishte fantastike,por kur behet personale behet fare banale !

 27. Nacionalist says:

  Shqiptare, nacionaliste dhe antikomuniste!
  Si ju duket argumenti i perdorur dikur per regjimin dhe bemat e tij “ishte koha”?
  Shihni te gjitha komentet pa emer siper,
  A mendoni se ishte vertet koha,qe u be ajo kasaphane? Shqiptare, mos harroni, ato qe keni pesuar ne kurrizin tuaj, jane bere me deshire dhe mund te riperseriten! Athere si duhet te sillemi me keta persekutore?
  Cfare duhet bere? A luftohet kjo e keqe me Falje?A qendron argumenti ne nuk jemi kriminele, ne nuk jemi si “ata”? Ne jemi fisnike? Eshte e drejta juaj te silleni sipas gjykimit tuaj, por para kesaj zgjedhje, mendoni njehere te afermit tuaj te larguar nga kjo bote me menyrat me makabre!

  1. Inf says:

   Sipas te dhenave te Organizates se ish-Te perndjekurve Politike,nga viti 1945-1990 ne Shqiperi numerohen afersisht 25 mije te denuar per arsye politike. Ketu bejne pjese 2 mije te denuar me vdekje dhe te tjeret te denuar me burgime te ndryshme ose me internim (pra ne kete numer jane edhe familjaret e internuar te te denuarve). 80% e denimeve me vdekje jane bere deri ne vitin 1948 dhe jane pergjithesisht ish-bashkepunetore te fashizmit!
   Po te merret parasysh se popullsia e Shqiperise shkon te 3 milion banore, atehere kuptojme se ne 45 vjet te regjimit komunist rreth 0.8% e popullsise jane te denuar politikisht!
   Pra ish-te persekutuarit perbejne me pak se 1% te popullsise se Shqiperise!

 28. Bekimi says:

  Gjyshi kësaj e kishte Kaleci apo Kaceli?

 29. Populli says:

  Po cte semes kerkonte kjo palo femer.Me nje baba bashkpuntor te fashizmit.Enveri mbetet figure qendrore e luftes dhe e ndertimit te Shqiperise.

  1. mali says:

   ashtu po, fix fare

 30. ela says:

  per mua eshte sajes keta me mbiemer kaceli nuk flasin shqypyni do te behet,jane sajesa dhe shitsen kaceli e njofim

 31. santiago says:

  Iliri eshte zotni per se mbari..e kam njohur ne 1984 ,..kesaj kurves mire ja bene i ha bytha vete ,cfar faji ka Iliri se cfar ka bere babi i tij.

 32. profeti says:

  zoti Mero

  mos bej autogol me keto vroma

  si kane shkuar punet besoj se 70 -80 % e shqiptareve respektojne periudhen 1944-1990 me shume se kohen e zogut kurves dhe sali satanait

  le behet nje referendum per figuren e enver hoxhes boll me me shkelqimin e tulles blendi fejziut..boll me me keto kavie makartiste-elezbiberiste-sorrosite.

  enverin boll e kam share dhe une nga 1990-1996…..por sot ai eshte kthyer ne perendi….sepse sot shqiptaret jane kthyer ne emigrante ne token e tyre

  kaq mjafton qe enveri te quhet te shenjtor..keto barcaleta me te persekutuar keto KACELE & KARKALECA po e bejne ate me fuqi hynore

 33. Ilir tiko says:

  Ne kohen e diktatures u bene shume persekutime te pa drejta. Por me keqja eshte se tani kur sistemi eshte nderruar, ne bejme prap gabime e pse jo edhe persekutime. Nuk e di si ka rrjedhur ngjarja, por ne nje vend publik dhe aqe me teper ne nje vend te huaj te shahen e te ofendohen njerezit, eshte e pa drejte. Ne nje fare menyre eshte persekutim.

 34. lenci says:

  Po mire me Keda Kaceli ky cfaj ka qe i ben derr derr ti?

 35. Deno Ncuesi says:

  Per cfare e ke nxjerre atepashaporten Italiane aty?
  hahaahahahahaha. a thua se impresionon njeri ajo gje. Ti moj budallacke je nje njeri me komplekse inferioriteti.
  Vete je grricur me shikim e ai Zotni burre ta ka kthyer sic e ke dashur. vitit e kominizmit ty te jane implantuar ne mentalitetin tend dhe shume mire qe ka ndodhur keshtu. ke akoma koncepte totalitare dhe komuniste. te dhjefsa nenshtetesine tende se me ate pashaporte fshihet bytha. gjej ndonje pencjonist italian qe te marresh pencjonin.
  Gazetare leshi, sapo googlova m,e emrin tend qenke ” bythe gazetarje” natyrisht e papaguar por free qe mundohesh te shesesh ndonje artikull.
  Me kete te sotmin terhoqe vemendje. Tregove qe je cope mishi me dy sy me kompleks inferioriteti.

 36. Bogonica says:

  Eshte bisede “fiction”,eshte imagjinate e nje trimereshe te vonuar .Nuk e kuptoj se ku don te dale gazeta e nderuar Tema me kete shkrim,duket si i porositur.Shkrimet te tilla mendoj se bejne efekt te kundert sot.Keto lloj shkrimesh ishin ne mode ne vitet 91-92,dhe paten efektin e rakise.Shpejt rakia dolli dhe mendjet u kthjelluan,ndersa shpirtrat e trazuara,mbeten te tille edhe per disa kohe deri sa u qetesuan edhe ata, kur pane se “djalli nuk ish aq i zi sa dukej”.E kam fjalen per ate kategori te persekutuarish (te internuar) qe une i kam takuar per dite,dhe ketu ku jetoj i takoj per dite,madje edhe ish te burgosur politike.Te internuarit ishin moralisht te persekutuar,por materjalisht nuk shikoja ndonje dallim nga punonjsit e tjere,vertet jetonin ne baraka(dhe per kete kujtdo njeriu me zemer njeriu ndjente keqardhje,por shumica e tyre punonin mire merrnin te ardhura te mira dhe ekonomikisht jetonin pa ndonje dallim te dukshem nga puntoret e “lire”.Ne se ate persekutim te asaj kohe e krahasojme me persekutimin e sotem gjerat behen edhe me te qarta.Nuk ka persekutim me te madh kur te heqin nga puna (privati arrogant,apo shtetari i korruptuar) e te lene rrugeve,e ti nuk ke c’tu sjellesh per darke femijeve(!?).Per te persekutuarit e rregjimit te kaluar,koha ka bere te veten, plaga ka zene kore dhe dalengadale po perthahet.Persa i perket Enver.Hoxhas edhe une nuk e kam simpatizuar ne ate kohe,madje e kam urryer,per shume arsye qe ne ate kohe i gjykoja ndryshe nga sot.Lidhur me te birin e tij,Ilir Hoxhen e kam njohur nga afer.kam qene ne njejtin vit , ne njejtin fakultet, por ne dege te ndryshme, ne nje rast ka ardhur edhe ne kursin tim, si i deleguar i komitetit te rinise se fakultetit,por sic erdhi ashtu iku,nuk foli,nuk e njeh njeri Ilir Hoxhen te pergjigjet me kete fjalor.Prandaj thash qe ne fillim qe eshte trillim.

 37. Epo kjo pune! says:

  se dhe te persekutuarit u futen ne nje thes… ca u rrasen per ordinere, ca u bene demokrata ne biruce… ky eshte nje tjeter turp per demokracine sepse futi ne nje thes disidentet e vertete qe nuk duan kompensim por lapidar dhe plehrat qe bertasin me shume se vete disidentet. Kjo vajza te mos beje garipen sepse jemi ne demokraci dhe nga toni saj i bie qe ajo ka deshire per hakmarrje, lufte klasash medemek, tjetrin lere rehat, per kusuret e te jatit sipas teje, nuk ka pjese femija dhe ti provokon sic provokoheshin dikur bijte e kolbaoracionisteve. Kaq e re dhe kaq e vjeter ne mentalitet… edhe gazetare!!!!!

 38. orli says:

  Nuk ma do mendja qe Iliri te jete i paedukuar, megjithete une vetem nje njeriu i besoj, po tha ai qe eshte me ose pe edukate sepse ka shetitur ne varke me Ilirin e ky eshte varkari sali vuk sheqere bythlepiresi!

 39. 9 Maj 1945 says:

  Halucinacione. Bisede e improvizuar.Do te doja qe te ishte e vertete sepse e meritokerka shpifesja ordinere por niveli dhe edukata e tij ishte dhe eshte model, ne ate kohe dhe ne kete kohe.Me te tilla trillime tregojne ligesine dhe injorancen e tyre. Nuk e kuptoj se per cfare e marin popullin keto qenie qe vetem njerez nuk qenkan.Besoj vetem, qe ai nuk i eshte pergjigjur provokimit te budallackes nqs me te vertete ka patur nje te tille . Kujton akoma idiotja se eshte 1990 dhe njerezit hane cdo shpifje.

 40. lavdosh says:

  Cfare pune ka kjo zonja te ofendoje dike, qofte ky edhe djalii Diktatorit! Nuk eshte normale!. Ish te persekutuarit kishin 25 vjet ne dispozicion te benin drejtesi, qe do te thote qe nqs femijet e ish diktatorit ishin fajtore duhet te denoheshin sipasligjeve.Ne vend te drejtesise keta nuk bene gje tjeter vecse shkaterruan vendin, vrane shpresat dhe krijuan nje tjeter diktator,kriminel. Duhet te mbajne pergjegjesi per rrumpallen e 26 vjeteve te fundit

 41. Analisti says:

  Shkrim i persekutuar. Gjynah

 42. Tomka says:

  O kacoooooleeeee litarin dhe plumbin hengret ne kohen e Enverit,tani mutin po hani qe prej 26-27 vitesh derdimene femer.Shiko moj truthare ku je sot po te jete e vertete se ata te tute rane per demokraci dhe ju jeni ne vend te gabuar.Beni rolin e qenit qe leh

 43. BOLL KANIBALE .. says:

  MESAZH PER GAZETEN TEMA:

  e dime qe jeni antienverista…antikomunista..anti stalinista…..dhe ju respektojme per te tille por ju lutem..
  MOS NA I BENI ENVER HOXHEN DHE NJERZIT E TIJ TE SHENJTE…PSE?

  vetem te titulli shikoni sa “deleted” jeni.

  lexoni me kujdes:

  NUKE ESHTE PERPLASUR DJALI ENVERIT ME KETE PORNOTEPERSEKUTUAREN POR ESHTE PERPLASUR KJO
  WHORE ME DJALIN E ENVERIT.

  .
  DHE PER “KULTURE”

  nipi enverit ermal hoxha mbahet ne burg vetem per nje telefonate te nje “nipi te adolf hitlerit” prokuror ne gjermani..kures shkerdhe berisha bossi i klanit kriminal CIFTELIA….po shurron ate popull.

  fakti qe 80 perqind e komenteve me siper jane ne favor te djalit Enverit..na kujton se po jetojme kohe pushtimi nga neonaziste.

 44. Ti says:

  Vetem Ilire s’ka ate gjuhe .. Dhe une mund te nxjer c’te dua nga goja por … zonje ka rregulla bota. Ti c’fare i the ne fillim???

 45. merre me leng says:

  Keda Kaceli te te vije turp! Edhe pse dialogu eshte pjese e imagjinates tende te semure dhe inferiore, ti ke perfshire (me dashje), nje njeri qe as nuk e njeh e as nuk do kesh miresine ta njohesh ndonjehere. Ti di vetem cke lexuar e cte kane thene, por me Ilirin ke bere nje lasus shume te madh. Duke mos hyre ne detaje kush eshte Iliri (ta kane thene komentusit me lart) e kush je ti ( edhe kete ta kane thene komentuesit), ti meriton nje kallzim shembullor ne gjykate qe te te luajne dhembe e dhemballe!!

 46. Daja says:

  THJESHT NJE ENDERR . Nisur nga edukata qe ka autorja vendos ne gojen e Ilirit fjalorin e saj….. pak kush i han keto perralla

 47. Komshia says:

  Gjuha qe ke perdorur moj vajze eshte e pas viteve ’90….Me kete gjuhe nuk flisnin kurre femijet e bllokut, Ilir Hoxha jo e jo, dhe asnje femje tjeter i asaj kohe. Ky fjalor eshte i brezit te sotshem, dhe kjo duket fare qarte.Gjynah qe i perket nje familjeje te nderuar si Kacelet, por ti personalisht nuk besoj se ke qene e persekutuar e atij sistemi….Ti, pikerisht gjuha jote dhe ata qe te vijne mbrapa, jeni ata qe e keni marre peng kete vend per 27 vite me rradhe nen pretekstin e vuajtjeve….
  Jepi hakun gjithsecilit, mos i shtremberoni gjerat, mos beni ate qe nuk keni dashur ta bejne me ju….Turp qe ke kaq mllef edhe pas nje cerek shekulli….Jeni vertet e rrezikshme.
  Femijet e Bllokut kane qene te shkolluar, te zotet ne orofesionet e tyre, e te kulturuar……ke dale BLLOF me kete pacavure shkrim. Ndjej neveri…..

 48. fieraku NGA ferrasi says:

  Keda edhe une ashtu do isha ndjere si ti
  Por kur kujtojne qe Enverit ha beri nenen gjithe komunisteve dhe nexhmje Hoxha ishte fashiste me teser ja kam dal Enverit
  Atij bravo i qofte se i qeroi Haley qe ne lufte e deri sa vdiq .
  Se challenge do kishim bere me gjithe ate lukuni ujqerish .
  Ky Iliri ta paska the mire Shqiperise nje mut do behet.
  Ta marrin vesh edhe komentuesit me pagese.

 49. Plaku Xhuxhumaku says:

  Pah cfare burri ky Iliri. Perse nuk e vini Sekretar te PiSi-se mor kete xhevahir djali, ja ky e ben Shqiperine.

  1. ay qy says:

   Ai eshte kryetar i PiCi-t te sat’eme mor cope muti 😀

 50. fieraku NGA ferrasi says:

  Keda edhe une ashtu do isha ndjere si ti
  Por kur kujto qe Enveri jua beri nenen gjithe komunisteve dhe nexhmje Hoxha ishte fashiste me teser ja kam fal Enverit
  Atij bravo i qofte se i qeroi Halet qe ne lufte e deri sa vdiq .
  Se c ‘ hall do kishim bere me gjithe ate lukuni ujqerish .
  Ky Iliri ta paska thene mire Shqiperija
  nje mut do behet.
  Ta marrin vesh edhe komentuesit me pagese.

 51. mirel says:

  Femer histerike. Ti turresh burrit te botes ashtu, dhe ate pergjigje e ke pak.
  Imagjino partizanet edhe familjet e atyre qe rane nga ballsite e gjermane, duhet tju shqyejne me dysh..
  Buce

 52. toni.s says:

  Shkrimi do ishte i besushëm sikur personazhin të mos e kish identifikur me emër, djali kupolës…

 53. Ferdiu says:

  cope injorante, i ke kerkuar llogari per veprimet e babait ,nuk ka asnje rrethane qe ta beje fajtor kete per cka ka bere i ati i itij, vec kaq mjafton per te kuptuar qe ti s ke asgje te perbashket me civilizimin e atij vendi qe i mban pashaporten, ke dashur te rikthesh me zjarm hormonesh femerore, nje konflikt qe per dinjitet te shtreses qe perfaqson duhet te ish mbyllur sot pas 27 vitesh,e aq me pak te hapej udheve te botes per tu bere gazi i saj, apo mos ke dashur ta sfidoje ne dyluftim fizik dhe me pas te klithje……Aiuto , aiuto quell uomo sta per violentarmi….., e treta nuke perjashtoj edhe ndonje lloj paranoje qe mund tu jete kultivuar nder breza, aq sa per tu bere te flisni brockulla te tipit …:Zoti e do shqiperine, pavaresisht se ai e “Perzuri” Zotin(lapsus idiotesk i papare) edhe kur tjetri eshte i ulur ne pune te vet dhe ti i bie ne qafe kot se koti,ti zoje duhet ti kerkosh llogari jo ENVERIT qe beri shtet, por keture plehrave qe qeverisen shqiperine ne afer 30 vjet qe e poshteruan kete vend e vodhen e plackiten dhe e mbajne peng aspiraten europiane,edhe pse i thane ZOTIT HAJDE PERSERI

 54. deti says:

  eshte shkrim i sajuar nga sali berisha ai eshte perfaqesues i goje ndyresive por cadra do fluturoje.policia bashkiake e tiranes do ta shkaterroje dhwe do te perveloi te gjithew ato ndyresira qe jane brenda se duhet pastruar qyteti.

 55. Leone-53 says:

  Dikush apo disa lart thote per REFERENDIUM.
  Bukur zotri por “flisni” me pare me Edin tuaj qe kemi dhe ne 1.5 apo 1.6 milion qe jetome ne Europe e bote te DREJTEN e “shprehjes” dhe e shikojme se ku “DEL” Enver “trimi” sepse i “lexojme” dhe ne nga ketej jashte se çndodh aty dhe se çfar i ka punuar politika e atyshme atij populli te shkret qe e ka katandisur qe reth 40% e tij (po tu besojme atyre sondazheve) “do trimin” Enver!
  Me vjen keq per komentet e disave qe edhe pas 25 vjetesh ku kane dale HAPUR te zezat e komunizmit flasin akoma per te.
  Keq per ata apo ato!

  1. mali says:

   Jeni ne autobuz, lexoni shkrimin dhe thoni kush eshte pergjegjesia e ketij njeriu dhe sa me pak apo me shume pergjejgjesi ke ti per sistemin qe lulezoi ne gjithe lindjen e europes. Shqiptaret nuk meren me filozofi apo me matematike te larte. Llogaria eshte e thjeshte shumica e duan se i kane vene gjerat ne pershore dhe pershorja anon andej shoku. E vendosin shqiptaret qe jetojne ketu se ata qe ferkojne prapanaicen ne perendim nuk mund te jene reale. Shkopi dhemb kur te godet ne bythen tende dhe jo ne bythen e komshiut.
   Luani 57

  2. Dora vet says:

   Leon Koqja,ata qe jane ne emigracion e vleresojne edhe me shume Enverin se sa ata qe jane ne Shqiperi! 😉

 56. dom says:

  Krahasoni pamjen e Zenit, Bashes, Kreshnik Spahiun, Metes, Topallit, ….politikanen, pushtetaret, hajdutet (med Gicci, Armani…)….e sotem me pamjen e jashtem te ketij (Ilirit).

 57. vjola says:

  Ti qe fliske nga larg edhe sikur te flasesh nga afer je i njejti brum me shkaterrimtaret ndaj gri sallate sa te duash .

 58. Tani says:

  Bravo bravo tI je njesh nga keta duhet te filloj gjykimi qe shqiperia te ndryshoj, kush ka pak mende le ta kuptoj.

 59. Edi NYC/USA says:

  Enver Hoxha nuk donte as motrën e tijë duke i pushkatuar burrin/kunatin e vet, e i la fëmitë e motrës jetime e jo më të dontë “popullin”.
  E vërteta e hithur Shqiptare është se Enveri Hoxha vrau të gjithë shokët e tij njëri mbas tjetrit nga Qemal Stafa e deri tek Mehmet Shehu, megjithëse disa syresh si Xoxe e deri tek Shehu eliminimi fizik i tyre ishte më se e kerkuar ndaj krimeve të tyre mbi popullsinë Shqiptare.
  Sipas ideollogisë “komuniste/enveriste” fëmitë e lindur edhe nga brezi i dytë të ish-përsekutumëve duhej të përsekutoheshin/internoheshin/burgoseshin. Përse një ndenjë reciproke alarmon disa nga komentuesit?
  Përsonalisht problemin që kam me pinjollët e Enver Hoxhës është “Ku shkuan paratë e derdhura në llogaritë Hoxha nëpër Bankat e Evropës”.
  Po ju sjell një fakt publik: Vajza e Spiro Kolekës në një debat të bërë me vajzën e Enver Hoxhës që e akuzoji mbi koston e lartë të projektit/arkitekturës i është përgjigjur në prani të kolegëve të tjerë se “Kostoja e projecktit/arkitekturës nuk është më e madhe se depozitat bankare të familjes e fëmive Hoxha nëpër Bankat e Evropës”. – Vajza e Hoxhës heshti, e prej atijë debati asnjërë më pas e sulmoji përsëri vajzën e Spiro Kolekës.
  Është më se e mundur që Iliri ta urrej babanë e tijë për ato që Enver Hoxha ka bërë mbi popullin Shqiptare, dhe Iliri e vuan shpirtërisht krimet e të jatit. Por çfar më prokupon mua më shumë është: Ku janë, e ku shkuan paratë e popullit Shqiptarë që familja Hoxha depozitoi për intresat përsonale nëpër Bankat Evropiane.
  Ndërsa për komentuesit jeta e mirë nën diktaturën Hoxha/Alia ishte vetëm për Byronë Politike, Ministrat, kryetare Rrethesh/Qytetesh, Drejtore/Kryeinxhinjerë ndërrmajesh-uzinash, Kryetarë Koperativash/Kryeagronomë, ndërsa populli i thjeshtë vuante e jetonte me “TOLLONA”, e jo vetëm populli i thjeshtë i vuajti “tollonat” por edhe kandidatët/anëtarët e thjeshtë të Partisë dhe familjet e tyre që me verbërinë e tyre mund të siguronin një shkollë dy vjecare profesionale ose të lartë për fëmitë e tyre, dhe ribëtoheshin të heshtur vuajtjet e “TOLLOVAVE” sepse ata ishin balli i luftës kundër “armikut të klasavë”.
  Kush më pak, e kush më shumë pjesa më e madhe e popullsisë Shqiptare e vuajti presionin fizik/psikollogjik të Diktaturës Komuniste.
  E vërteta e hidhur Shiprare!

  1. james traffikanti says:

   Na more ti Edi NYC/USA

   ti kishe shkrue keto rrjeshta ne 1992 kishin nje fare justifikimi me ate xhon megou

   por sot kur zagari i elezpiperit tribali sali berisha e ka shkerdhyer ate vend qepe (shut up)

   ne gop te semes enveri por dhe ai elezbibermatherfuckeri

   Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
   ***
   Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
   PERBINDESH
   KANIBAL
   MONSTER
   TERRORIST
   TRADHETAR
   DJALL…etj etj
   Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
   1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
   2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
   3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
   4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
   5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
   7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
   8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)
   9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
   10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
   11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
   12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
   13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
   14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
   15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
   16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
   17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi
   18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
   19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
   20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
   21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
   ***
   Nga sa me siper del konkluzion se SALI BISHA eshte kriminel shumedimensinal por jo fajtor.
   Fajtori nr 1 per sot per sot eshte nenpunsi Donald Lu qe ka numrin e syzeve ekstra ekstra LARGE
   Fajtori nr 2 per sot per sot eshte EDI RAMA qe ka tradhetuar 21 janarin dhe 23 qershorin se e kane tredhur..plotesisht
   Fajtori nr 3 jane mediat shqiptare ku perfshihet dhe gazeta Dita qe per ti thene nje te vertete..i bien nga Kina
   ***
   Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
   Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve ku I kane ndare shqiptaret ne armiq te betuar ne socialiste dhe demokrate (turqit na ndane ne myslymane dhe te krishtere)..dhe ne vend te ballaban pashes dhe hamza kastriotit shohim berishen dhe bashen….dhe analoge eshte enverhoxha ne rolin e skenderbeut

   1. Edi NYC/USA says:

    james traffikanti
    Lexoje komentin disa herë që tia kuptosh qëllimin. Sapo për kometet e tua ndaj Berishës jam dakort, por komented duhet ti përshtaten artikullit.
    Sa për ty një fakt është e domosdoshme: Berisha nuk është vetëm. KRIMI ORGANIZUAR SHTETËROR SHQIPTARE (KOSS) ka në kryesinë e sajë treshen Sali Berisha / Ilir Meta / Fatos Nano. Ndërsa dy të parët janë activë në publik i treti nën hështje mërr pjesën e tijë të përfitimeve financiare duke vazhduar kontrollin mbi pasuritë enigmatike të rregjistruara nën emërat e farefisit ose individualve të tjerë që janë shënuar si pronarë por në fakt punojnë vetëm për rrogën e punës (të punësuar).

    1. james says:

     Or ti zotni qe jeton ne Amerike dhe ke akoma merimangat e Makartizmit
     .
     Berisha nuk eshte fenomen enverist por pas 1991 ai u kthye ne elezbiberist dhe meso
     si pruri berishen ne pushtet me 2 prillin 1991 Elez biberaj ky “gjeneral gramafoni”
     me Hillat e Billat makartiste & sorriste
     __________________FAKTI I PARE
     Zgjedhjet e shantazhuara, jo të lira dhe korrekte, në historinë e pluralizmit në Shqipëri, kanë patur moment inaugurues vetëzgjedhjen e Berishës Kryetar të PD-së. “Unë dhe Azemi shkuam me pistoleta në mbledhje. Nqs nuk do të zgjidhej Berisha, do të shkatërronim PD-në me armë, do të futeshim në PD, do të vrisnim kundërshtarët”, shkruan Izet Haxhia për zgjedhjet e 19 Janarit 1991.
     Kjo ka ndodhur pasi ishin anuluar zgjedhjet paraprake, të cilat u fituan nga Aleksandër Meksi. Në klimën e krijuar nga kërcënimet dhe manipulimet, të cilat, sikurse tregohet fare qartë në këtë dëshmi të Izet Haxhisë, karakterizojnë PD-në e këtyre më shumë se 20 viteve, e cila gradualisht u largua nga kontigjenti më idealist dhe i ndershëm i lëvizjes së Dhjetorit dhe themeluesve të PD.
     “Pas ca ditësh askush nuk guxonte të fliste kundër Berishës” shkruan më poshtë Izeti. Kështu u shua demokracia në PD qysh në lindjen e saj.
     Kjo është pikënisja e zgjedhjeve të parregullta në Shqipëri. Ky njeri që u zgjodh për vete në partinë e tij me shantazh e kobure, si mund të bënte më pas zgjedhje të rregullta kur flitej për pushtet, para dhe pasuri?
     Çdo proces zgjedhjesh që nuk do të fitohej nga Berisha nuk do të pranohej asnjëherë prej tij.
     Dhe kjo filloi qysh në zgjedhjet e para pluraliste që u mbajteën më 31 mars 1991, të cilat pa asnjë dyshim ishin më të rregulltat se zgjedhjet e mëpasshme, dhe që berisha nuk i njohu dhe shkaktoi tragjedinë e 2 Prillit.
     Izeti shkruan me sinqeritet për një nga ngjarjet më tragjike të fillimeve të tranzicionit shqiptar dhe askush i bë pikat mbi “i”. Azemi shkoi në Shkodër më 1 Prill dhe mori me vehte një grup që i la atje.
     Nuk është e vështirë të kuptosh kush e bëri masakrën e 2 Prillit dhe sa të drejtë ka oficeri trim dhe i ndershëm Gjek Çelaj, i cili dëshmon si askush me vërtetësi për 2 Prillin e’91-shit. Vetë Azemi ka kërcënuar në një moment që nuk kontrollonte veten (ishte i dehur) “ do t’jua bëj si në Shkodër” u tha të vetëve në PD, dëshmon Izeti.
     Izeti jep një detaj të “vogël” mjaft domethënës kur u pyetën dy gazetarë amerikanë, pasi u mor rezultati i votimit të 31 marsit, ku njeri, Dejvid Bajnderi, po pyeste i dehur se ç’farë të bëjmë. Të nesërmen erdhi Elez Biberaj e tha “mos njihni zgjedhjet”, për të imponuar zgjedhje të parakohshme!
     Me gjakosjen e 2 Prillit sikur u plotësua edhe një pikë e doktrinës Truman dhe të Alen Dallesit, të luftës me intesitet të ulët, për përmbysjen e pushteteve komuniste. Pas lojës me intelektualët, grevat e sindikatave, sabotimet etj., dhe kur populli nuk vepronte, hyri në zbatim një skenar tjetër i zi: atëhere mund të bëhen edhe vrasje.
     _______________________
     FAKTI I DYTE
     Amerika e pruri monstren Berishe ne pushtet
     ______________
     Autori i librit “Shqipëria Moderne”, Fred Abrahams thekson se ky ishte gabimi i SHBA-së me Shqipërinë, që vazhdon të ketë pasoja
     Me librin e tij, “Shqipëria Moderne”, këshilltari i “Human Rights Watch”, Fred Abrahams, ia ka dalë që të nxisë kureshtjen e mediave më të mëdha ndërkombëtare, të cilët duan të dinë më shumë për Shqipërinë postkomuniste të viteve “90-të, si dhe rolin që luajtën Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ndihmën e saj për ngritjen e një sistemi pluralist. Në një intervistë dhënë për “Huffington Post” Fred Abrahams, shprehet se SHBA-të ka bërë një gabim të madh në Shqipëri në fillimet e demokracisë shqiptare. “Një gabim i madh i politikës së Perëndimit ishte se ata besonin se demokracia vjen vetëm me zgjedhjet dhe reformën në tregun e lirë. Shqipëria tregon se ky nuk është rasti. Demokracia vjen me institucione demokratike dhe kulturë demokratike dhe këto gjëra i mungojnë sot Shqipërisë”, shprehet Abrahams në intervistën e tij dhënë gazetarit Nick Robins-Early duke vijuar më tej, autori shprehet se Berisha ishte zgjedhja e qartë e Uashingtonit:., SHBA-të vendosën të bënin një sy qorr kur Berisha u kthye në “djallin e keq”, që nuk toleronte kritikat, burgoste gazetarët apo rrihte dhe vriste opozitarët e asaj kohe. “Veçanërisht në vitet e para, politika amerikane mbështeste një të ashtuquajtur lider demokratik, këtë tipin e quajtur Sali Berisha. Ai, ishte i vendosur për të shkatërruar trashëgiminë komuniste dhe amerikanët e mbështetën 110 për qind. Por ai ishte djalli i keq, që nuk toleronte kritikat, burgoste gazetarët, rrihte opozitarët dhe ruante një kontroll të fortë. SHBA bëri një sy qorr në ato ditë, për shkak se ai ishte njeriu i tyre.? Mendoj se ishte një gabim shumë i madh, për shkak se ndikimi i SHBA në Shqipëri ishte shumë i madh dhe ata mund ta mbështesnin Berishën, por mund të hiqnin vija për të kufizuar pushtetin e tij. SHBA nuk e bëri këtë dhe Shqipëria po e vuan akoma këtë gabim sot duke u shpërfytyruar si kurrë në historinë botërore.
     .
     Pra or tej qe jeton ne Amerike:
     Berisha eshte nje hibrid i sherbimeve inteligjente serbe i ndihmuar nga seksioni i Cia-s per Ballkanin ne vitet 1989-1992.Te tjerat kuptoi vete ..pra mos e ofendo berishen si komunist por mallkoje si elezbiberist-makartist me arome serbe.

 60. marie says:

  Keda keda,sado qe te shkruash poshtersira per Ilirin,vetem nje gje duhet te dish,kulturen dhe edukaten e ka aq te madhe sa ato fjale qe permend ti ai as qe i njeh fare…e tregove vehten se ne cfare lluci je rritur…turp per keto qe ke shkruar,jo se eshte i biri i Enver hoxhes,po nga goja e nje femre sduhet te dalin keto fjale…po deshmirtare ne kete bisede “te ngrohte” nuk paske fare?…Shko edukohu ndyresire!

 61. Nacionalist says:

  Lexo komentet, 90% komunista te flakte,
  E cte rrish ne kete hale Shqiperi ku 90% jane pro krimeve te komunizmit!
  Ju kam dhjere mu ne Shqiperi, ashtu sikurse Konica! Ta gezoni ju kriminela komuniste e vrafshi njeri-tjetrin se vetem krimin keni profesion!

 62. Nacionalist says:

  Lexo komentet, 90% komunista te flakte,
  E cte rrish ne kete hale Shqiperi ku 90% jane pro krimeve te komunizmit!
  Ju kam dhjere mu ne Shqiperi, ashtu sikurse Konica! Ta gezoni ju kriminela komuniste e vrafshi njeri-tjetrin se vetem krimin keni profesion!!!!

  1. €piriiiiii says:

   Nacionalisti…… pjesa derrmuse e Komentusve jetojne ne EU ose USA. Te pakte komentijne nga Shqiperia

  2. opa opa says:

   Nacionalist i BYTHES,hajt mbathja nga Shqiperia shko ne Siri! Te shpetoje ai vend nga “nacionaliste” te felliqur si ju !

 63. Fatjon Mema says:

  Po shkruaj sepse jam vertet shume i indinjuar nga ky artikull. Kam qene prezent rastesisht ne ate bisede midis zonjes ne fjale dhe ketij zotrise. Eshte komplet komplet trillim nje bisede e tille. Ka qene nje konversacion i shkurtet ku zonja ka leshuar nje lume me akuza te tilla nderkohe qe ka mare si pergjigje nje “qetesohu” dhe buzeqeshje nga zotria ne fjale. Te tjerat jane komplet trillim. Per te ardhur keq.

  1. Lugati says:

   ti lutet zotit se skom qene une ne areoport..se ja kallxosha un buzqeshjen kti pleres gjakatare

   1. Tanguli says:

    Do i ngreje sumen edhe do i luteshe per cpim e 😀 😀 😀

 64. tomsojeri says:

  Bej cudi 77 komentus nuk kuptojn”bised”te improvizuar “nastradinesh e “”intelektualesh”me shum bojna qe sju rri bytha e ju ka ngel gjilpona e graqmafonit akoma te Enver Hoxha ! Kush qenka kjo Kaqole ” shqyptare” qe gjeti rastin te na behet heroin me djalin e Enverit e nuk shkon te djalli i Berishes ta peshtyj bashk me dashnoren qe po bredhin Boten me gjak e pare shqyptaresh ! Iliri esht nje djal mjaft i edukuar e nuk perdor kte fjaloer ordiner burgaxhish ! Ti provokator i shitur cadrash, qe gjete momentin te improvizosh tregime tip Xhek London ,mos je pjes e atyre mercenareve qe marin 20000 lekshin per te shtuar radhet e bandes qe akoma i thon vetes shqiptar ? ??? Jeni ju shqyptaret e ksaj Shqiprie, qe keni qelbur vendin , shiteni e bliheni e i shkoni pas ktyre banditeve e cdo krimineli qe polli monstra per te shkateruae Shqiperin ! Komunizmi nuk ra vetem ne Shqiperi por monstra si ne Shqiperi nuk polli asnje vend, e ndaj ky popull i zhgenjyer , qe ra nga shiu ne bresher, kujton Enverin me nostalgji ! Shqiperia esht kthyer ne nje mocalishte mbushur me krokodila qe edhe kerma shqyejn ! Prandaj ti Kaqole e improvizuar si personazh ,tregimesh “shkrimtaresh”banal i shitur banditesh ,shko atje ne cader e bashkoju shqyptareve se je mesuar te lepish byth tradhtaresh !……

  1. e di si eshte puna says:

   Me siguri kete “rrefenje” e ka shkruar ai burgaxhiu Nastradini 😉

 65. HODO GOSTIVARI says:

  MOTËR, kot ke këmbyer fjalë me pëbindëshin, njeri pa shpirt, pa empati.
  Shiko, oj motër shpirtëplagosur se si e mbështesin krimin, antishqiptarizmin – bolshevikët shqiptarofolës!
  BALLI, shkëlqimi YNË KOMBËTAR.
  I ndristë shpirti babait tën e gjithë martirëve kombëtarë!

  1. Tanguli says:

   O Pallist a te dhem bytha pasi hongre tartallozin ne Lufte! Te pelqente palla e gjermanit,por hengre pallen e shqiptarit dhe Ballist, me fal Pallist ke per te mbetur perhere ne histori!
   Ndyresire 🙁

 66. Lennard says:

  Ne sulm jane hedhur te gjithe komunistet e kamufluar.Sikurse mbronin parimet e dhjera te Komunizmit,sot po marrin ne mbrojtje nje pinjollte Diktatorit,qe nuk dha asnje kontribut per te vene ne vend marrezite e te jatit.Keta ne kohen e punizmit bertisnin qe jemi fanar Ndricues i Socializmit ne Europe,bertisnin qe jemi te lumtur dhe te ngopur ,kur prodhimet ishin NUL,dhe depot e Boshatisura.Mileti i varferuar dhe i pangopur .Pa liri ,Pa Demokraci.Kur u mbyt Gjemia shume prej tyre kane shkuar ne Amerike apo ne vende te tjera me dokumenta te fallsifikuara si te persekutuar nga regjimi komunist.Zonjusha keda kaceli rjedh nga nje familje fisnike tiranase.Gjyshi i saj ka qene nje nga tregtaret me te sukseshem ne Tirane.Ajo qe i ndodhi eshte nje mizori e klikes komuniste.Pushkatimi i Tij bashke me 22 intelektuale te tjere patriote eshte nje mizori e pashembellte.,e lidhur gjoja me hedhjen e nje bombe ne Ambasaden Sovietike,qe me vone u vertetua e sajuar nga sherbimet sekrete shqiptare,per te bere raprezalje ala staliniane..Ju komentues qe flisni keq per zonjushen Keda Kaceli jeni pegeret e njerzve me te felliqur Doni te lani fekalet me CICI po nuk ia dilni dot.Historia do ta vleresoje krejt ndryshe ndodhite Horor te nje regjimi Absurd.

 67. Xha Brahua says:

  Fantazi e shfrenuar! Do t’ia kishte zili edhe Down Brawn kete fantazi kesaj kuçke.

 68. Rigoni says:

  Bisede e improvizuar.Nuk ka Iliri culture te tille.Vete kushtet ku u lind,rrit dhe edukua nuk ja lejojne te perdore fjalor te tille prej injorantei.
  Dhe cfare coincidence se……ne tere ate vend me karrike bosh,paska vajtur e I eshte ulur prane kesaj te persekutuares !!!!!!!!!!
  As femijet e kopeshtit nuk I besojne perralla te tilla.Fati yt I keq moj zonje qe paske qene e persekutuar.

 69. Agustini says:

  Moj e rehatume nga trute o karalleshe qe po bon qejf me pensionet e “persekutimit”, o lavire emigrazioni, lahu me acid para se te permendesh Legjenden e shqiptareve. Ti whore nxorre 6.000 viktima ku gjysa ishin hajdute e spiuna te shitur, nuk e beson? Kaluan vite dhe spiunat e agjentet nxorren Koke perseri. Ti buçe dhe gjak i prishur pos ta permendesh me ne goje Shqipninë se eshte ofendim. Pfuuuuu!!!!

 70. GURI I KAMJES says:

  NJe gje me ben pershtypje: Si u ndodh kjo zonja perballe z. Ilir Hoxha? Rastesi te tilla jane çudi e madhe. Ka shume mundesi qe sherbime te fshehta ta kene organizuar kete “takim”. Sigurisht jam kunder persekutimit te shtresave shoqerore shqiptare ne te kaluaren e sidomos të individeve te shquar qe pesuan njemije e nje te zeza, por kjo nuk i jep te drejte askujt qe te sulmoje ne vende publike ne shtete te tjere qytetare shqiptare qe nuk jane denuar nga gjyqet e mbas viteve ’90. Per fat te keq sot sheh femra te futura qe provokojne qytetare me qellim qe te arestohen e denohen. Shpresoj qe kjo zonja te mos jete nje nga ato.

 71. Met Tirona says:

  Keda ja paske bo mire o goce, qenke vertet goce kacelsh, por po te tregoj nje te vertete, e din ti qe djali biologjik i ketij trapit te Enverit eshte kryetar i PD, po moj po Luli eshte cuni biologjik i ketij.E jema punonte ne bllok dhe ky ishte cun i ri dhe shkonte me pastruesen me te jemen e Lulit.Hajde gjeje tani pse e vuri Saliu Lulin kryetar, nuk tallem eshte e vertete nipi biologjik i Enverit kryetar i PD.

 72. Lupo says:

  Oj prostitutë s’të paska ec këtë herë e ja nxjerr inatin atij? A hahaha sa e degjeneruar

 73. beni says:

  FAJIN E KENI vete ju te persekutuarit qe ne ne 1990 I late kriminelet dhe bijte e tyre te gjalle pasi ju kishin vrare per 50 vjet ,,,ne vend qe te kapnit kallashin e tja kishit derdhur trute ne toke, ,,,,BESUAT NJE KOMUNIST SI SALI BERISHA I VENE NGA KOMUNISTET PER TJU THENE BASHKEFAJTORE–,BASHEVUAJTES…por prape keni kohe te hakmerreni,,gjaku nuk falet…///

 74. D. Didani says:

  Nje shkrim i neveritshem qe eshte me teper nje autogol.Nje hartim i nje njeriu qe ka harruar te flas sepse ka qene ne cmendine dhe i ka ngelur sahati ne “90.Nje diskreditim per ish te persekutuarit,sepse c”eshte e verteta nuk kane rene kaq poshte asnjehere! Nje gjyq i shemtuar politik,pa nivel,banal,qe i diskrediton perfundimisht te persekutuarit e vertete…Nuk ishte nevoja te hidhesh ne gazete nje shkrim idiot si ky !

 75. Capi dhia says:

  Shkrimi, I perfytyruar, I Kedes eshte nje provokim qe ajo i ben Sot shtreses te ishperndjekurve dhe pinjolleve te borgjezise te vjeter. PRA gjithe atyre qe nuk bashkepunuan me pushtuesit nga 1912 deri 29.11.1944. PSE? Me dy llafe, sepse borgjezia nacionaliste e paster shqiptare nuk eshte mare kurre me gjethet e me deget – po vecse me Trungun e Kombit. Pranda ende rron Shqiperia. Do rritet, piqet edhe Keda duke e ndihmuar pa e share. Te gjithe jemi shqiptare.

  1. qyqa mi Xhevrije says:

   Te dhjefsha “borgjezine” o rrot bidoni 😛

 76. laramani njengjyresh says:

  Sipas fotos,Ilir Hoxha ka kemben shume te madhe dhe sipas mitologjise keta kne dhe pallen e madhe dhe kjo do e kete ngrefur zonjen Karceli qe te kruhej,po Ilir qenka koqe fare qe nuk e ka kapur nentekstin dhe t`ja kruante vrimen ne ndonje WC te aeroportit zonjes se persekutuar.Keshtu do te shlyente dhe fajin e te jatit 😛 😛

  1. qyqa mi Xhevrije says:

   A thua t’ja bente gjithe ate nder kesaj kermes ?

 77. maksut a. says:

  Hapini mor kelysha kurvash dosjet te shohim si kane spiunuar dhe rrasur neper burgje njeri-tjetrin kjo rrace e qelbur te persekutuarish qe ja pane hajrin me far e fis burgut te disave prej tyre.Kane marr te drejta studimi,shtepi,poste e shperblime e prap na çajn karin tash 27 vjet.

 78. blu says:

  ilir plehra i biri i bythqirit,shko mbyllu ne hale e mos dalsh mo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *