Berisha del bllof me transportin e lëndëve kimike, reagon gazetari Artan Hoxha: Eshtë TAP-i o doktor, se lemerise dhe foshnjat në djep…pyet Bashkim Ulajn

Sali Berisha, ish-kryeministri i Shqipërisë që merr për të vërtetë gjithçka i dërgohet me sms dhe që mendon se përdoret kundër Ramës, ka dalë sërish bllof.

Fjala është për lajmin e dhënë dhe me video, sipas të cilës, po transportohen në Elbasan me autobote lëndë kimike.

Gazetari veteran investigativ Artan Hoxha e nxjerr bllof Berishën, teksa i thotë se janë makinat e TAP-t dhe më konkretisht të nënkontraktorit Bashkim Ulaj. Pikërisht biznesmeni që vetë Berisha e ndihmoi për këtë punë, ndërkohë që ka zyrën dhe në pallatin e Ulajt afër TVSH.

Doktori banon te pallati Bashkimit(Ulaj), e ka zyren te pallati Bashkimit(Coin), e ka ndihmuar si ish-kryeminister qe kompania “Gener2” te ishte nenkontraktori kryesor i Gazesjellesit TAP ne Shqiperi, por…..nuk e pyet Bashkimin si i transporton TAP te gjitha pajisjet logjistike te saj ne territorin e Shqiperise.

Sa per sqarim: Ky karvan eshte nje nga karvanet e shumte qe qarkullojne cdo 24 ore rrugeve te Shqiperise, me shume naten se diten, pasi trafiku naten eshte me i lire.

Jane karvane qe levizin nga 5-8 kamione te rende qe kryesisht shoqerohen me eskorte te vecante policore, ne fillim dhe ne fund te karvanit qe te mos kene pengesa gjate transportit.

Meqe leviz shume neper Shqiperi i kam pare keto karvane ne Korce, Berat, Fier, pasi aty TAP po kryen punime dhe ka kantieret e vet.

Njerez te pakten per kete rast flini te qete.

Doktor, eshte TAP-i, qe ti punove aq shume ta sillje…”, thotë gazetari Hoxha.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Berisha del bllof me transportin e lëndëve kimike, reagon gazetari Artan Hoxha: Eshtë TAP-i o doktor, se lemerise dhe foshnjat në djep…pyet Bashkim Ulajn”

 1. doktorri says:

  Doktorri nuk eshte TAP por i pjerdhur nga trute!

 2. rigoni says:

  Eshte TAP-I or Trap ,thuaji malokut te vicidolit.

 3. Zalua says:

  TAP-in Shqiperise dhe TRAP-in Salise. Hahaha

 4. Qytetar says:

  Ore njerëz ore gazetarë mos u merrni më me atë bajgë se qelbi dynjanë.
  Mos i vinë më mikrofonin para e mos i botoni asgjë nëpër gazetat tuaja(shumica paçavure)se latë nam ju e ai bajgë e ndyrë.

 5. PLAKU says:

  ARTANIT i kujtoj se TAP nuk e solli Saliu ,TAP erdhi se kishte nevoje te pa diskutueshme te vinte ,ti kur flet dhe shkruan ,te mbajme si investiguesin me skurpuloz nder gazetaret ,po te ishte Saliu i tille si thua “qe punove aq shume t’a sillje” vendi nuk do ishte ky qe eshte ,ne se do te dish me shume investigo se ç’pengesa ka vene Saliu per gazin ne Shqiperi ,sa shkaterroi dhe sa vonoi ,vetem lojerat e tij me Greqine na kane vonuar per TAP ose nje tjeter si TAP jo me pak se 20 vite te tera ,dhe ne se do te futje pasojat ,llogarit Azotikun dhe dy Urete e shkaterruara,TEC et si dhe nje sere fabrikash e uzinash kimike e te naftes etj etj

 6. jani says:

  Qytetari dixhital raporton: liria e plakut te rrjedhur eshte pare sot ne rrugen lushnje – fier tek lokali Pilo lala duke ngrene kos dhe pilaf. O popull loqe.

 7. jani says:

  25 vjet ka berisha qe jua shalon dhe perseri me kete plak degjenerate merreni. Video porno dergojini mbase ja hipen teta Lilit.

 8. Thon se soc ka pas shum kaleca kurse tani gjithe populli kalec dhe raporton kryekaleci i socializmit qe nuk linte studentet ne leksione pa qethur.

 9. Loran shehu says:

  Ik mor servil e spiun i shikut qepe gojen

 10. shoku says:

  Djali me kombesi ( kjo per tu verifikuar) shqiptarte dhe me pasaporte holandese ( qe aq shume i digjet xhani per ne) duhet ta nxjerri jashte tendes saliun se la NAM.
  Ore kush e info kete, apo sheh endra?
  Po ju ore qe i shkoni pas, keni tru ne koke, keni sy, vesh, ku jetoni dreqi ta haje? Nuk e kuptoni qe djali me nenshtetesi holandese tallet me ju?
  Po na degjeneroni para evropianeve.
  Ç’dreqin ju ka premtuar qe i shkoni pas deri ne çmenduri?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *