FOTOT/ Kjo modele e zhdukur shqetësoi një Rusi të tërë, punonte si eskortë në Lindjen e Mesme

Një modele ruse alarmoi gjithë botën me zhdukjen e saj.

Maria Sazonova 21 vjeçe dhe shoqja e saj Viktoria Matvejeva u thanë familjeve se ato kishin pranuar një punë të re si bariste në Lindjen e Mesme dhe këtë po e bënin në mënyrë që të mblidhnin para e të blinin një Iphone.

Por mungesa e kontaktit bëri që familjarët të alarmoheshin dhe të frikësoheshin se mos vajzat po mbaheshin si skllave seksi në Lindjen e Mesme.

Shteti rus u angazhua në gjetjen e tyre dhe pas disa ditë kërkimesh vajzat u gjetën në Jordani, ku punonin si eskorta.

Ato u arrestuan dhe u depërtuan sërish në Rusi.

Sipas medieve ruse, vajzat u gënjyen nga një preson i pasur nga Bahrejni, i cili i blinte dhurata të shtrenjta dhe më pas u ofroi punë me të ardhura të larta në Lindjen e Mesme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-12-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-12-2.jpg","attachment_id":"648423"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-11-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-11-2.jpg","attachment_id":"648422"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-10-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-10-2.jpg","attachment_id":"648421"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-9-1.jpg","attachment_id":"648420"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-8-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-8-2.jpg","attachment_id":"648419"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-7-1.jpg","attachment_id":"648418"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-5-1.jpg","attachment_id":"648416"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-6-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-6-2.jpg","attachment_id":"648417"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-4-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-4-2.jpg","attachment_id":"648415"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-2-1.jpg","attachment_id":"648413"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/modelja-17.jpg","attachment_id":"648424"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *