Granit Xhaka drejt rikthimit në Bundesligë tek Bayerni i Mynihut

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Granit Xhaka mund të rikthehet në Bundesligë gjatë merkatos së verës.

Sipas të përditshmes “The Sun”, mesfushori me orgjinë shqiptare nuk ka bindur me paraqitjet e deritanishme në Londër dhe ka gjasa që të largohet nga “topiçinjtë”.

Ekipi që ka shfaqur interes për Granit Xhakën është ekipi i Bayernit të Mynihut.

Ky lajm është konfirmuar dhe nga ish trajneri i zvicrës Ottmar Hitzfeld i cili është shprehur.

“Bavaria e ka Xhaka në radar. Xhaka është gjithmonë një temë e bisedës për klubet e mëdha dhe zhvillimi i tij ende nuk ka përfunduar”, ka deklaruar për Bild ish-trajneri i Bayernit.

Xhaka u transferua tek ekipi i Arsenalit nga Borussia Mönchengladbach për 45 milionë euro.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *