Vuçiç: Nëse Kosova krijon ushtrinë, Serbia do të reagojë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç reagoi pas artikujve të disa medieve se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka hequr dorë nga këmbëngulja për formimin e ushtrisë.

Ai tha se nuk mund të pohojë asgjë në bazë të shkrimeve të gazetave, por shtoi se kjo do të qetësonte  dukshëm marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve.

“Kjo do të qetësonte dukshëm marrëdhëniet ndërmjet nesh dhe do të ulte tensionet. Do të ishte mirë që të jetë e saktë, por nuk mund të pohoj në bazë të medieve të Prishtinës. Nuk do të ishte keq që Thaçi një ditë të harrojë kotësinë e tij. Por nëse ushtria krijohet, Serbia do të reagojë”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Vuçiç: Nëse Kosova krijon ushtrinë, Serbia do të reagojë”

 1. AVNI RUSTEMI says:

  Edhe shqiptaret do reagojne zonja Vucic.

 2. albaniafirst says:

  Edhe macja kur piu ca gota dhe po shikohej ne pasqyre, ju duk vetja luan ….
  Keta serbet jane bere qesharake. Hedhin fjale qe as vete nuk u besojne. Do reagoje Serbia … per cfare? Do dergoje ushtrine ne Kosove? S’ma do mendja se jane aq trima sa kerkojne te duken para kamerave. Harron ky birbua se ne Kosove eshte NATO dhe te shkosh atje me ushtri, do me thene ti shpallesh lufte NATO-s. Edhe Rusia nuk do ti hynte nje aventure te tille dhe jo me ky karagjozi serb.

 3. pjeter says:

  keto deklarata i lexoi basha para se te takante karpushin?apo u mblodhen per te diskutuar deri ku kane arritur.

 4. ali vlora says:

  Po kush te pjerdh ty o pederast beogradi !Po deshi Nena Amerike ha m..t sa te duash ti edhe ai moskvici.

 5. kuq e zi says:

  ne prandaj po e krijojme ushtrine se heret a vone do reagoni
  dhe si rrjedhoje kete here nuk do gjeni vetem popullsi civile qe kerkon te mbrohet por ushtri biles po reaguat shpejt do gjeni dy ndersa po reaguat me vonese do gjeni nje te bashkuar
  urime per zgjedhjet zoti vic sepse me ty presidet ne kemi 1000 vjet jete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *