Xhelil Bajrami në Zululand: Gruevski është një mbrojtës i interesave të Maqedonisë; Rilindja e Ramës është një ide e huazuar nga Shkupi

Në Zululandin sotëm ishte i ftuar Xhelil Bajrami, dhe argument i bisedës ishin zhvillimet në Maqedoni.

Zoti Bajrami tha se shqiptarët janë të zhgënjyer nga elita politike e tyre, dhe suksesi i Besës, ashtu si edhe fakti që shumë shqiptarë votuan për partinë e Zaevit, vjen edhe prej këtij fakti.

“Afirmimi i Besës është një lajm i mirë për shqiptarët”, ia bëri ai.

Më tej, Bajrami tha se “Gruevski nuk është nacionalist; ai po e pëdor kartën nacionaliste, por ai nuk është nacionalist; ai ëhstë një patriot i madh dhe është në mbriojtje të kauzës së maqedonasve; ai ka bërë shumë në planin ekonomik për maqedonasit”.

Në një moment të bisedës ai tha se Rilindja e PS-së në Tiranë është një imitacion i politikës së Shkupit.

“Ka qenë Gruevski ai që e ka shpikur Rilindjen, madje dhe si Rilindje të qendrave të qyteteve, qysh në vitin 2006”, tha ai.

Bisedën e plotë mund ta ndiqni në linkun

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Xhelil Bajrami në Zululand: Gruevski është një mbrojtës i interesave të Maqedonisë; Rilindja e Ramës është një ide e huazuar nga Shkupi”

 1. albaniafirst says:

  Kush eshte ky copa e gomarit qe po na perrallos diten per diell? Gruevski qenka patriot…? Gruevski, bashke me gruevsket e tjere jane bullgare qe perpiqen te tjetersojne figurat historike te antikitetit. Po te ishte patriot, ky palo bullgaro-maqedonas, duhet te kerkonte bashkimin e asaj pjese te FYROM-it me popullsi bullgare me Bullgarine. Ti japesh vend ketyre hajvaneve qe vijne ne Tirane dhe na hedhin shashka te tilla si ky zoteria, eshte te besh punen e armiqve tane sllave.
  Partia “Besa” eshte parti islamike, dhe si e tille nuk ka asgje te perbashket me shqiptaret. Te suportosh nje parti islamike nder shqiptaret eshte tradheti kombetare. Feja eshte dicka personale dhe eshte e drejte e kujtdo qe te ndjeke ate fe qe desheron, por ta ngresh ate ne nivel politik eshte idjotesi. Partite shqiptare ne Maqedoni duhet te shkrihen nen flamurin e nje partie te vetme qe te mbrojne te drejtat e shqiptareve atje ashtu sic ben partia greke ne Sh

 2. shkupi says:

  Kujt i duhet te ftohet ne studio dhe te bisedohet me islamikun xhemil bajram.Keti i intereson vetem fetaria dhe te qenit mire me shkiet.Ky eshte nje kryeiiot ne sherbim te huajve….

 3. blendi ...ziu says:

  C’mund te thote tjeter nje… XHELIL ?!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *