Artan Hoxha: 50 metrat ku luhet fati i 3 milionë shqiptarëve…

Nga Artan Hoxha

Tre udheheqesit me te ndritur te vendit qendrojne cdo dite vetem 20 metra larg njeri-tjetrit.

E shohin dhe e pershendesin njeri-tjetrin nga dritarja por cuditerisht nuk gjejne mundesi te ulen 10 minuta dhe ta zgjidhin kete krize qe vet e kane gatuar.

E lodhen miletin nga mengjesi ne darke me skenare me revolucione, republika e dreqi me te birte.

Baballare te kombit, iku dimri e erdhi behari, po juakoma nuk jeni marre vesh…

Foto e bere sot pasdite nga kati 21 i Coin.

Nga e majta, kryesia e Kuvendit(shtepia Ilir Metes, ai nuk eshte as kunder republikes se vjeter dhe as kunder republikes se re, ai eshte qeveri autonome pavarsisht formes qeverisese)

Ne qender: Cadra e Lirise(shtepia e perkohshme e Lul Bashes, ai eshte per Republiken e Re, qofte edhe me autonomistet e Metes, vetem Rama te qerohet qe aty)

Nga e djathta: Godina e qeverise(Shtepia e Edi Rames, ne oborrin e se ciles ai luan basketboll, me rilindasit e rinj eshte kunder republikes se Re me Saliun e vjeter.

Eshte gati te leshoje gjithcka per te mbetur aty ku eshte)

Kulmi fatit, ne keto 50 metra distance luhet fati 3 milione shqiptareve….

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Artan Hoxha: 50 metrat ku luhet fati i 3 milionë shqiptarëve…”

 1. €piriiiiii says:

  Ne kete Foto nuk me bene pershtypje çadra e Kryehajduteve as kryeministria me ministrite perkatse. Me ben pershtypje Rogneri Panelet Diellor per kursimin e energjise. Privati i cili kerkon te eci perpara ne Ekonomi dhe keta Palo Politikane qe vec ngatrrojne dhe slen poshtersi pa bere e ste lene te ecesh perpara.

 2. LORA says:

  Fatin e shqiptareve e vendosin VETEM shqiptaret, ashtu sic e bene me 23 qershor 2013,,,,,dhe si do t’a bejne me 18 qershor 2017,,,,ne tere territorin e Republikes se Shqiperise,,,,kurrsesi ne 50 metrat e ketij bufonit me pamje foke,,,,,te cilit I vikerka per mbare qe Shqiperia e 3 million banoreve te jete ne krize.
  Ajo cadra eshte qerthulli I tere te lemerisurve prej Vetting-ut dhe reformimit qilizme ne drejtesi,,,e ky realitet eshte nje lajm I perkryer per shendoshjen e shtetit te shqiptareve dhe ngordhjen perfundimtare te pengmarresve
  kusaro-kriminale te fatit te tyre ,per nje cerek shekulli.
  Shqiperia nuk ka krize ,o koktul,,,,,kriza eshte e shqupsave brekedhjere dhe e ca vuvuzelave ,si puna e gebelsianeve mediatike,ku ben pjese edhe ti.
  TUNG.

 3. Besi says:

  Te dhjefsha mu ne cader or Lul Krimineli me gjithe monstren Berisha.

 4. pjeter says:

  Le te marrim si numura reale zgjedhjet e kaluara dhe ato lokale, si doli rezultati? PD katastrofe, i duheshe ky test i demostrates (kurse cadra po i jep efekt te kunder)per te pare se endjek kush pas, problemi eshte se Lulushi deshironte shume te ishte vete ai ne krye, por nuk mundi ti trgonte vendin Berishes me gjith familje, qe me prezencen e rendomte familjare i tregoi Lulit te vocer “copyright” e pd-se, dhe duke mos pas mundesi llogaritje se si mund shkonin gjerat, kerkoi maksimumin, per te qene i sigurt qe te ngeleshe mbi uje,,,, LSI, edhe kjo nuk doli mire nga keto zgjedhje, ka nje elektorat jo shume homogjen, dhe realish te ndjeshem te levizjeve paszgjedhore, gje qe me vetiungun drejtusit e LSI -se nuk jane shume te sigurt se mund te sistemojne njerzit e tyre si me pare, ngelet PS-ja, vota ka marre boll, edhe atje ku nuk mori shumicen si parti, e ka si efekt per mungese organizimi, tani personalisht si votues, dhe i interesuar te kuptoj c’pobeshet, e kuptoj keshtu: Meta nuk pret asnje gje tjeter vetem qe Rama ti thote ku te kam pare, ne kete menyre legjitimon kualicionin me Saliun dh kryeminister i garantuar, me ndonje minister te rendesishem, dhe kr. kuvendi,PD-se, te iki vete, hyn ne zone te minuar, te njohur nga nderkombetaret, ta largojne, zbret me parashute ne oborrin e Sales, Rama e ka kuptu gjithe kete, dhe po mundohet ti heqe alibite, problemi per Meten eshte Tahiri? ok , e heqim Tahirin, natyrisht per ta kamuflluar pak, i veme nje kontorno me sallat ministrash qe pjata e Tahirit e servirur per meten te dukeshe me shume si nje specialitet i guzhines se Rames,prandaj sipas meje kjo gjendje mund te vazhdoje deri ne z<gjedhje, pas dyjavesh o me shume, mund edhe te kete te reja thone nga Meta,pyetja ime eshte qe, ne fushate ke dote kete kundrapozicion ps-ja? cadristet qe kane shance te medha te bien ne humnere?apo dote kemi nje opozite te re, qe qysh tani ka filluar provat gjenerale?( shif manjanin vasilin edhe blushi), skenaret jane pak a shume te dukshem dhe mund te jene jo shume pozitive per ne shqiptaret, LSI-ja ne qofte se braktis kete kualicion, edhe mund te fitoje PS-ja, por,per te bere kete te uruar reforme ne drejtesi mund te mos kete numrat e mjaftushem, dhe mund te kalojme ne nje bllok te tille maqedonas teinstitucioneve, qe mund ta quajm pa frike, asistin me te mire dhe pa asnje kosto qe mund tju bejme interesave serbo ruse.

 5. C'a bohet kshtu says:

  Nuk jemi 3 milione shqiprare por zero, se ne te kundert ajo “Cader e Krimit” e ngritur ne vendin e krimit mbi gjakun e te pushaktuarve te 21 Janarit, duhet te merrej zvare dhe kriminelet e strehuar aty autore te kesaj masakre dhe shume te tjerave, me autor Sali-Lulush & CO te gjykoheshin nga qytetaret njesj si diktatori Caushesk i Rumanise.

 6. shpresa says:

  Me ben pershtypje sot media qe vetem transmeton fjalimet famekeqe ne çadren e roberimit, tradhetise dhe hajdutellekut shqiptar duke anashkaluar parlamentin e te zgjedhurve shqiptar. Kujt i sherben kjo medie? Mos valle perrallat e perseritura e te riperseritura te Sali Bershe kriminelit jane me te rendesishme se fjala e deputeteve ne kuvend? Dhe ne nje moment qe u lidh me kuvendin, ishte fjalimi i Ben Blushit qe ka zevendesuar plotesisht Sali Berishen ne kete parlament. Trishtuese per medien shqiptare! Dhe shqiptaret e ndershem, te trishtuar, ata qe Saliu i vrau, vodhi dhe tradhetoi, nuk dine çfare te bejne , vetem ka ngelur te rrebejne armet se zgjidhje tjeter nuk u japin.0 Ku jane organizatat pro shqiptare, ku jane forcat e civilizuara e atdhedashese, ku jane njerezit qe perfaqesojne shumicen e atij populli? Zgjedhjet e 18 qershorit do tu thone mediave dhe atyre antishqiptareve te verteten, por deri ateher çfare bejne keta per te ruajtur normalitetin e tyre jetesor? Eshte per te ardhur keq. Kjo rryme antishqiptare do te marre fund dhe do te struket ne vendet qe u takon, ndersa Sali Karaxhiçi bashke me ata qe e kane mbeshtetur deri tani do te shkojne ne shtepiet pa qira dhe atje do te jene me te lire, pa shpenzime dhe me garanci per jeten e tyre kriminale.

 7. astrit says:

  Dhe sipas teje zoti Hoxha, si investigues exelent, te gjithe jane njesoj. Edhe PD me Bashen e Berishen qe jane kunder reformes ne drejtesi dhe vetingut, duke qendruar ne cader per gjoja zgjedhje te lira, por edhe ata perballe qe aspirojne per nje shtet si te gjitha shtetet e tjera normale.

 8. Emiljano says:

  Ka vec nji zgjidhje!dinamit c4 ne mes dhe i heq qafe te tre karagjozet dhe kshu shpetojne gjithe shqiptaret.

 9. Ilirjan says:

  A eshte e kunderligjshme ngritja e cadres ne mes te bulevardit kryesor te Kryeqytetit ?
  A eshte e pamoralte qe t’i japesh ze dhe figure, sic po bejne disa Media Televizive, nje dickaje te kunderligjeshme, te inicuar , me regji dhe aktor persona sic Berisha, Basha, Mediu e co. te cilet kane bere krime dhe mekate te pafalshme ndaj shumices se qytetareve shqiptare si kur kane qene ne pushtet ashtu edhe kur i kane debuar me turp prej kolltuqeve te pushtetit ?
  A duhet te tolerohet ndaj Tyre, duke i bere faktor destabiliteti dhe burim stresi per te gjithe shqiptaret qe e kane pesuar direkt prej tyre ?
  Perse mor Edi Rama me “Rilindasit” qe te rrethojne, perse talleni me 1 milion votuesit qe ju dhane pushtet per te qeverisur ? Kujton se po talleni me cadristet e Berishes, Mediut dhe Bashes, por kjo tallje pasi perplaset ne konturet e Cadres perfundon, sikur nje plumb rikoshet, ne ndergjegjen e ster-vrare te 1 milion votuesve te Aleances se “majte”.
  Ky eshte shperblimi qe po u jepni ne perfundim te mandatit te besuar per Ju, ne keto 4 vite ?

 10. Nga NY pame se si Diten E Veres, te rinj e te reja, pleq gjithe POPULLI I TIRANES, Festonin ne Boulevard, duke shperfillur “CADREN E SE KEQES”! Vetem ajo Dite foli shume, sa I Edukuar e Inteligjend eshte Populli I Tiranes e I Gjithe Shqiperise! Ato qe futen ne Cadren e Monstres, jane ca pisa, sahanlepires, qe per nje shishe birre, shesin femijet, gruan, nenen e babane. Ajo eshte cadra e lUlzimes, e kryexhelatit Berisha (Karaxhicit)! Ku eshte Shkerdheni ore Monster Salih, ka shetitur gjithe boten sepse ti ja bere te lehte te bente pislleqe, prandaj don ta marresh prap ti ore Monster, Vrases, Kriminel, Hajdut! Te mbrosh pasurite Miljona Euro qe ke vjedhur! Ne burg e ke vendin ti, djali jot Ideollogjik qe pellet si buce kur flet, lulushja, Argita Hajdutja, Shkerdheni krimineli! Ne burg do pellasesh prap sic po pellet edhe ne cader,e kudo ku e merr ate mikrofon? Harram, haram, haram brez pas brezi!

 11. Haka Tekizoti says:

  Goxha i barazlarguar nga të tre ky Artani!… Iu lumtë! Barazlargësia tregon qendrën, ku rrinë pa gjumë të pavarurit. A thua ta kuptojnë njëlloj të tre ata, që do duhej të jenë njëlloj të pergjegjshëm për fatet e Vendit! Nëse jo a do ta kuptonte dot Tani se ata nuk janë njëlloj të papërgjegjshëm?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *