Basha i bën presion Presidentit: E sigurt që Nishani nuk do ta dekretojë Fatmir Xhafajn!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është thuajse i sigurtë që Presidenti Bujar Nishani nuk do të dekretojë Ministrin e ri të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Madje kete e thote dhe ne forme presioni per Presidentin.

Duke folur për emërimet e reja në qeveri, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, Basha tha se është i sigurt se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani do të ushtrojë në lartësinë e duhur detyrën e tij në këtë drejtim.

Kjo referuar akuzave të opozitës ndaj Xhafaj se ka qenë hetues gjatë regjimit komunist.

“Jam i sigurt se Presidenti  do ta kryejë në lartësinë e tij detyrën kur të vendosë për dekretimin e Fatmir Xhafajt”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Basha i bën presion Presidentit: E sigurt që Nishani nuk do ta dekretojë Fatmir Xhafajn!”

 1. FIX 316 says:

  E sigurte,qe Nishani do ta dekretoje Ministrin e ri te Mbrendshem,se perndryshe brezat e neserm do ta shpallin tradhetar!

 2. Kapter Jari nga Presidenca, gjysmak nga trute dhe fiziku says:

  Shoku shalengjituri Basha qe ke tru sa kokrra e nje caraci kjo dihet, Fatmir Xhafa vlen per Deputet dhe per Kryetar i Komisionit te Ligjeve ne Kuvend qe eshte nje hierarki dhe pergjegjesi shume me e larte se detyra e nje Ministri dhe nuk vlen per Minister i Brendeshshem, kur mendon qe kete detyre ne kohen e qelbesires Sali e bente patatja e Novoseles nga Kukesi “Hajde dru me pre” spiuni i UDB Mut Noka.
  Jeni te tmerruar nga cdo emer qe do te merrte postin e Ministrit te Brendshem nga PS, po ju prehen lidhjet e e fijeve me bandat dhe vrasesit qe kane gjetur strehim ne SHQUP dhe tani se fundmi ne “Cadren e Krimit”, pas qafe e keni.

 3. ZYBER says:

  PRESIDENT LESHI…….I SHQUPIT,DO ME BENI KAKERDHI DHE PAK KOHE!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *