Basha i bën presion Presidentit: E sigurt që Nishani nuk do ta dekretojë Fatmir Xhafajn!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është thuajse i sigurtë që Presidenti Bujar Nishani nuk do të dekretojë Ministrin e ri të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Madje kete e thote dhe ne forme presioni per Presidentin.

Duke folur për emërimet e reja në qeveri, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, Basha tha se është i sigurt se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani do të ushtrojë në lartësinë e duhur detyrën e tij në këtë drejtim.

Kjo referuar akuzave të opozitës ndaj Xhafaj se ka qenë hetues gjatë regjimit komunist.

“Jam i sigurt se Presidenti  do ta kryejë në lartësinë e tij detyrën kur të vendosë për dekretimin e Fatmir Xhafajt”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...