Basha e do pushtetin vetëm në tavolinë: Edhe me qeveri teknike nuk ka zgjedhje më 18 qershor

Indiferenca e mazhorancës dhe e faktorit ndërkombëtar për të nisur një negociatë të mundshme për qeveri teknike ka bërë që kreu i PD të pretendojë diçka tjetër: Shtyrjen e zgjedhjeve.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sonte, përgjatë një interviste të dhënë për emisionin Opinion ka deklaruar se Shqipëria rrezikon mbajtjen e zgjedhjeve me “18 qershor”.

Sipas Bashës “shurdhëria ndaj zërit të qytetarëve, asgjësimi i reformës zgjedhore dhe kultivimi i drogës rrezikojnë mbajtjen e zgjedhjeve me 18 qershor, edhe sikur sot të kishte një pakt mes palëve politike për një qeveri teknike“.

Prandaj nuk është e pamendueshme që për hir të standardeve zgjedhore, të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, të shikohet edhe shtyrja e zgjedhjeve.

Por, për ne, nuk ka rëndësi se kur mbahen zgjedhjet, rëndësi ka si mbahen zgjedhjet. Zgjedhjet duhet të jenë në përputhje me standardet Europiane, të lira dhe të ndershme”, tha Basha.

 

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Basha e do pushtetin vetëm në tavolinë: Edhe me qeveri teknike nuk ka zgjedhje më 18 qershor”

 1. ke te drejt zgjedhjet duhet te behen ne dimer eshte stjna qe s ka lidhje me drogen

  1. Tim says:

   Ku je more standarti i zgjedhjeve! Makbethi qe vodhi zgjedhjet e Bashkise se Tiranes ne 2011 po na tregon se si i do zgjedhjet perfekte, pa gjak, dhe pa thike mbas shpine!

  2. i menduari says:

   Me idealja do ishte qe PeDe-ja te mos merrte fare pjese ne zgjedhje dhe te zhdukej si force politike (ne fakt si bande kriminelesh)! Opoziten ta formonin njerez dhe parti te tjera me serioze dhe te paster (psh Gjergj Bojaxhi) si opozite e djathte dhe Partia Komuniste si opozite e majte!

 2. Nasi says:

  BASHA, OPINGËN DO MARR NË ZGJEDHJE.!
  ME APO PA QEVERI TEKNIKE.

 3. berti says:

  PD-ja ka marrë rrugën e gabuar. Kjo rrugë të çon në greminë !

 4. american2016al says:

  Shume po ja mbani ison ketij karagjozi qe kerkon qiqra ne hell, PD me kete rruge qe po ndjek do te fashitet dhe nuk do te marre kurre pushtet.

 5. apokalips says:

  Ndershmeria e ka emrin PD. Po the PD ke thene ndershmeri. ……………Ore si PD si VC eshte po e njejta gje

 6. Bardhi Tolabi says:

  O Basha,ke mbaruar juridikun ne Hollande,e ke “ushtruar” kunder luftetareve heroike te UCK-se ne Kosove,ke “shipkur” dhe Shtepine e Verdhe,por po i le menjane keto dhe po te pyes,ashtu sic pyet gjyqtari ne fund te shqyrtimit gjyqesor te pandehurin:
  Cila eshte fjale jote e fundit?
  Ke 26 dite dhe per cdo dite,flet per nje kerkese te re,por ka erdhur koha te thuash fjalen e fundit,sepse nuk ka qeveri ne bote,nuk ka popull ne bote,nuk ka mafioz ne bote,nuk ka parti ne bote, te cilet te mbajne shenim dhe te t’i miratojne te gjitha brockullat qe nxjer ti nga bytha…
  Boll o legen:
  THUAJ FJALEN E FUNDIT.

 7. Lulushi ne kopeshtin e SHQUP-it says:

  Ore shalengjituri Lulush ke quan qytetari 40-50 paramilitarebandite qe nderrohen me turne dhe me pagese ne “Cadren e Krimit”, apo popull quan ti edhe Shkerdhenin, JamSerb Malltezin, pijanecet Ristani, Dash Gojeshtrembti etj.
  Ore shalengjitur thoshe se ka kohe per te bere votim elektronik etj Brockulla bullshit sic ke qef ta quash ti, per ty dhe kriminalin Sali asnjehere nuk do te kete kohe, nuk ka me zgjedhje “Ju votoni, Saliu(Stalini) numeron”
  Shalengjitur zgjedhjet do te behen me 18 Qershor se letren e SHQUP-it Dekretoji Jar Kapteri.
  V.O. ne cdo kohe, stin, naten apo diten jeni te humbur dhe te mundur, kete fakt e dini mjaft mire, por ja qe Qytetaret do te votojne dhe kete rradhe keni me shume se 1 milion shpulla pas qafe e shkelma bytheve, ne shoqate do te ktheheni pisa, Zani Caushi do t’ju prese ne Burgun 313 tu mesoje free lojen e kapjes se sapunit ne dush.

 8. DALTON says:

  Zoti Lulezim ti edhe Saliu ,nuk kini hallin e zgjedhjeve te ndershme,se ju kini qene ata dhe jini ata, qe I kini mbushur kutite plot me flete votimi te pa vlefshme ,u eshte kerkuar te hapen kutite dhe ju s’i kini hapur,ju nuk kini hallin e droges se kultivohet se ju e kini sjelle per here te pare ne SHqiperi dhe e mbollet ne lazarat edhe sot ajo mbillet nga njerzit tuaj sa per dijeni zoti Lulezim ne te gjithe SHqiperine . Ju nuk kini hallin e krimit se jeni ju ata, qe te vrisni naten dhe te qani diten,ju nuk kini hallin e popullit ,se ju e doni popullin pa shkolle dhe te varfer qe te sundoni si bajraktare ,por ju e kini hallin tek “VETINGU”,se ai ja u nxjerr te palarat ne shesh dhe kete po ja u bejne nderkombetaret ,se sot per sot Presidendi eshte I juaji ,k/shikut eshte ne sherbim te plote te PD,prokuror I pergjithshem,ushtar besnik I PD, gjykata kushtetuse e betuar deri ne vdekje eshte ne sherbim te PD,dhe ti I perveluri I mostres te SHqiperise del e llomotet per zgjedhje te ndershme,po te jini burra me dy RR votoni njihere vetingun ,qe tu mbeshtese populli dhe nderkombetaret,ndryshe do te shkrihi fare se jini fare e huaj qe te gjithe ju qe jini ngujuar nga frika ne cader per te mos e votuar “VETINGUN”.

 9. shqipe says:

  KËRRIÇI i SALEHIT!
  Pd-në e mori në tavolinë ,
  Pa futur asnjë orë punë !(!).
  Ata që me gjak e ngritën partin
  Janë vën’ në rresht që t’i hanë mun…

 10. haha says:

  A TE …….QEN O QEN…..SI KURVE\…..JO DO MBAHEN ,JO SDO MBAHEN, E LAGU SE LAGU…….ORE IDJOT POPULLI E KA NDARE MENDJEN…….!!! TI NUK JE KUSHTETUTE!

 11. Kanina e Ismailit says:

  Lulzim Beogradi DHe SalI Serbi nuk duan pushtetin ne tavoline,por duan plumbin ne balle per ate cfare u kane bere dhe po i bejne SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE! SHKONI dhe pyesni ne cdo deré nenat SHqiptare se ku i kane djemte?Te mbeshtesesh keta dobicer te Beogradit nuk ben gje tjeter pervecse te behesh pjese e krimeve te tyre…SHqiptare! Sa here qe shihni keta zvarranike mos harroni se keta zvarranike ushqehen me gjake SHQIPTARESH.!!!!

 12. Mimi says:

  Pse policia nuk perdor ujin ti largoje ata nga sheshi po i toleron kush u ka dhene leje per te bllokuar rrugen perse po i pergedhelin lulin ata vrane ju nuk i fusni dot gas lotsjelles.

 13. lulushi says:

  ky eshte droguar qe ne hollande.do dafllak por e do te rruar qe tja japi gita.

 14. Faro says:

  Sikur te ishte titulli:
  Ylli ne ngjitje” e do pushtetin….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *