Baton Haxhiu: Rama dhe Meta kanë arritur një marrëveshje të pisët…

Baton Haxhiu, i njohur si analist i afërt me Metën dhe Ramën, është shprehur me rezerva për koalicionin qeverisës PS-LSI në Shqipëri.

Ai tha sot në emisionin e Ylli Rakipit në “Neës24” se koalicioni për zgjedhjet e ardhshme është firmosur, mirëpo sipas tij ai është i pistë.

“Unë e di se marrëveshja mes Ramës dhe Metës është arritur tashmë për zgjedhjet e ardhshme. Por besoj se ky koalicion është i pistë”, tha Haxhiu.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Baton Haxhiu: Rama dhe Meta kanë arritur një marrëveshje të pisët…”

  1. Me i piset se ky 4 vjecar qe kaloi nuk mund te kete sepse keta u votuan per tu denuar hajdutet dhe kriminelet e sali karaxhicit e co mirpo jo qe nuk u denua njeri por keta ja perforcuan gjendjen politike dhe financiare me makuterin e tyre per te vazhduar te njejten rruge te mashtrimit dhe te vjedhjes.

  2. Mali says:

    BATON, SHIF ATA PISAT E TU .E MAJTA JONË,SADO PIS TË JETË, ËSHTË LULE🌹,NË KRAHASIM ME TË DJATHTËN.

  3. Arbion says:

    Ashtu mendoj edhe une, se koalicioni Rama-Meta eshte I piset. Rama ne asnje menyre nuk duhet te pranonte qe Meta te luaje me te drejtat e Shqiptareve. E dime te gjithe se Meta per te punesuar njerzit qe I sherbejne largon nga puna punonjesit ne institucionet qe Rama I ka lene ne vartesi. Keshtu eshte vepruar dhe po veprohet me ministrite ku ministra jane LSI-stat, me hipoteken, burgjet, gjykatat administrative, agjencite minerare, etj., bile edhe me institucione te tjera ku ministra jane te PS. Sipas marreveshjes se piset, ne keto institucione shefat e personelit jane te LSI. Si ka mundesi qe PS te pranoje keto veprime te LSI, kur dihet nga gjithe populli shqiptar se kush eshte LSI dhe kush e drejton kete parti felliqesire. Koalicioni PS-LSI I shkakton vetem deme PS. Nqs Rama ka nastalgji per Meten, bashkepunimin ta bejne personalisht, jo duke shkaterruar politiken shqiptare. LSI me veprimet qe ka kryer e vazhdon te kryeje, duhet nxjerre jashte ligjit, e jo me te jete ne pushtet. Mendoj se PS dhe Rama kete e dine mire dhe do ta nderpresin bashkepunimin me LSI. Etj., etj.,

  4. Tralala says:

    Batoni duhet te kuptoje se cdo Marreveshje qe kunder ardhjes se Sali Berishes ne pushtet nuk eshte e piste, po eshte zgjidhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *