Berisha sulmon nga çadra e PD-së, Romana Vlahutin dhe Donald Lu: Monstra Soros të shpallet ‘non grata’

Fjalimet që nuk mban dot të enjteve në Kuvend, tani Sali Berisha i mban në çadrën e PD-së.

Nga kjo çadër ai ka sulmuar ambasadorët romana Vlahutin e Donald Lu për reformën në drejtësi, ndërsa ka kërkuar shpalljen “non grata” të Sorosit.

“Një e vërtetë e madhe po del sot si drita e diellit përpara shqiptarëve.

Në vitin 2014, presidenti Bujar Nishani thirri të gjitha forcat politike për të bërë reformën në drejtësi.

Natyrisht presidenti Bujar Nishani i thirri për inkurajim, sepse reformën do e bënin forcat politike.

Çfarë ndodhi?

Menjëherë reformën e mori Edi Rama në dorë dhe përjashtoi opozitën.

Çuditërisht në krah të Edi Ramës u rreshtuan edhe guvernatorja dhe më pak ambasadori Lu.

Me deklarat të njëpasnjëshme, aq sa u detyrova t’i them se me këto deklarata po çon drejt destabilizimit, Shqipërinë!

I thashë ambasadores Vlahutin ‘Ti me këto deklarata con drejt destabilizimit Shqipërinë’. Nuk dua ta hajë kush sapunin për djathë se nuk ka më keq. E bëtë draftin me specialistë të huaj, natyrisht të paguar nga Xhorxh Soros, ky kryekorruptor në botën e lirë.

Njeriu që pëdor milionat për të korruptuar politikanët. E bënë me ekspertë ndërkombëtarë, Venecia e përmbysi, sepse me 16 nene, projekte i jepte dorë Edi Ramës. Urdhëroni ta bëjmë bashkë, jo jo, e bënë përsëri vetëm. Me urdhër të Sorosit Rama shkeli marrëveshjen, votoi të gjitha ligjet, duke shkelmuar kushtetutën.

E bënë draftin me njerëz të paguar nga George Soros, ky kryekorruptuar që përdor bilionat për të korruptuar politikanë.

E bënë siç e deshën. ‘Venecia’ e përmbysi komplet.

Pse?

Sepse projekti i jepte Edi Ramës në dorë drejtësinë.

Mos harroni çakejtë analistë që i vërsuleshin opozitës, e cila po mbronte shtetin ligjor.

Lulzim Basha si kryetar i PD, përballoi presionet më të paimagjinueshme, por nuk e lëshoi veten. Në fund mori një shpërblim, pasi e telefonoi Angela Merkel, i telefonoi Departamenti i Shtetit, që e kuptuan se përse qëndroi Lulzim Basha dhe opozita. I telefonoi krejt bota sepse ai mbrojti të drejtën,” tha Berisha.

Pas dy ditësh, me urdhër të Sorosit, Edi Rama shkeli marrëveshjen dhe miratoi ligjet pa opozitën”, vijoi ai.

Berisha komentoi edhe letrën e 6 senatorëve republikanë, dërguar Sekretarit të Shtetit për të parë rolin e George Soros në rajon.

“U jam mirënjohës senatorëve të SHBA, për shqetësimin e tyre të shprehur në letër. I bëj thirrje Kongresit dhe Senatit amerikan të hetojnë me përgjegjësi të madhe, çdo veprimtari të çdolloj të kryekorrupturit politik të botës, George Soros.

I bëj thirrje Senatit dhe Kongresit amerikan, që t’i ndalojë çdo veprim kësaj monstre në demokracitë e reja.

I bëj thirrje Parlamentit Europian që të ndërpresë veprimet e tij.

Njerëz si atij meritojnë vetëm një gjë: ‘non grata’ kudo,” tha Berisha.

Në fund ai komentoi edhe emërimin e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm.

“Së fundmi një pyetje e kam për të gjithë shqiptarët: A meritoni ministra xhelatë të diktaturës?” tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

43 komente në “Berisha sulmon nga çadra e PD-së, Romana Vlahutin dhe Donald Lu: Monstra Soros të shpallet ‘non grata’”

 1. LORA says:

  ,,,ndonje fjale per Vetting-un a e tha ,tek cadra e krimit dhe turpit pa limit,mortjemadhi brekedhjere ??????
  Nga lajmi me siper ,,,,,duket ngjarje me propabilitet zero,edhe per ditet qe vijne.

  1. Lugati says:

   sa aktive je mi lora..si partizont me llafe jeni te papame..me vepra zerro parazit komplet

   1. Tony uk says:

    O lugat tu befte joteme,lora thote vetem te verteten.
    cfare numri i ke syzet qe nuk shikoke vepra??ah mor i pjerdhur nga trute po te ishte per njerez si puna jote shqiperia do kishte ikur per lesh.
    Me degjo mua rri ke cadra se te del dhe dita punes ate bej ,te tjerat leri mos i trazo se nuk i ke syzet numrin e duhur!!

    1. Lugati says:

     e para ti nonen time se njef..e dyta diten e punes ke cadra shko e nxirre ti se un kom dale qy kalamo ne mergim e kom 3 pashaporta.e treta une komunistave ja qi rracen..duke fillu ke sala..edi..ilir meta..etj.etj..ene ty te qi xhinsin parazit plere…dhe e funit lugati i ka shpatllat per pune..ska nevoje per parti si puna jote..

  2. Tim says:

   Vazhdo plaku Mere! I ke mesuar filozofite e imperializmit nga Enveri dhe blloku. Te gjithe jane armiqte e tu dhe jo te shqiptareve. Sepse desheerojne te behet ajo qe ti nuk e do: Vetingun dhe drejtesine. Ty nuk te ze gjumi se do te futesh ne birruce me Zanin dhe atje do te shijosh birucen. Pirdh, pirdh se lirohesh. Je i mbaruar. Do te perfundosh ne cmendine nga tmerri qe te ka kapur ty dhe familjen tende.

 2. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Mbani vesh dhe degjoni po flet nga “Cadra e Krimit” Kryexhelati serbi Sali, vellai biologjik i Kar-axhixhit.
  Krimineli Sali pasi i “rregulloi” punet e pista te tij dhe te familjes duke ngritur “Cadren e Krimit” per mos zbatimin e Vetting-ut dhe Reformen ne Padrejtesi i ben thirrje dhe urdheron Senatin Amerikan, Parlamentit Europian, te zbatojne urgjentisht kerkesat e tij, te bera me thirrje histerike dhe frike, e kupton qe fundi i tij eshte fare prane, per te shperqendruar vemendjen kerkon te beje cdo gje corap.

 3. Enxo says:

  Efekti i ri i droges Putin pas 50 nuancave me te erreta.
  Ia ka fut mire Putini kesaj bushtres PD.

 4. shoku-miku says:

  O Zotni Berisha,

  Po pse nuk i thua Shqiptareve qe edhe bija jote Argita Berisha ka studiuar jashte shtetit me burse nga Sorosi..!!!..dhe po ashtu edhe dhendri jot Jamarber Malltezi….ka marre burse dhe ka qene gjithashtu drejtor programi tek Fondacioani atij “Mostres”.

  Po pse nuk i thoni Shqiptareve qe edhe kollovari jot ne Parti. Lulzim Basha, ka studiuar ne Hollande me burse nga ai “mostra” Sorrosi…!!!..e po ashtu edhe e shoqja Aurela…!!! e po ashtu edhe i vellai Erjoni.. (vetem babi Xhafa – Kapteri nuk ka mare burse nga Sorosi ne ate krushqi).

  Po si i pafutyre, buleshkale dhe i pabese sic je vete….ashtu i ke bere edhe ata qe ke rreth vetes.

  Ndyresira….mosmirenjohes….!!!

 5. Ceni nga Bostoni says:

  Ke filluar ti mbushesh breket o Sali..ka kohe qe po e ndjen fundin!

 6. XHIHADIST says:

  E DUAM SHQIPERINE ,PA SKENDERBEUN, PO ME KALIN E XENIT DHE SALINE

 7. emilio says:

  Kush eshte dakord qe dita qe do ngordhe ky qen i zgjebosur te shpallet feste kombetare?

 8. ADN says:

  Ky njeri eshte vrases. Ky njeri ka bere shume te kqija dhe ka vrare shume shqiptare. Ka vrare ne 97. Ka vrare ne Gerdec. Ka vrare Remzi Hoxhen. Pese metra larg cadres, ka vrare tre veta. Prandaj mos e degjoni, nderse media te mos transmetoje asnje fjale te tij. Ky eshte nje monster qe nuk ka moral te shaje askend ne kete bote e Jo me nje zonje si Vllahutin. Shqiperia nuk ka nevoje per kete monster qe po I mblidhet litari. Ky vend ka vujt shume prej tij. Kaloni vetingun, rraseni brenda dhe atje le te flas.

 9. Aleko says:

  Xhelatet komuniste thua o sale?? ha ha ! po ku ka xhelat me mizor se ti mor zotni…Mendoni ti se Shqipetaret I harruan kaq shpejt krimet dhe poshtersite e tua te pafund qe I bere keti vendi… gabohesh si je gabuar gjitheheret edhe pse mbijetove per te keqen e ketij populli..Po duket ka nje fund dhe per ty prandaj bene mire qe ulerin…

 10. Qytetar says:

  Ik ore bajgë të është fut frika në palc.
  Nuk ke shpëtim

 11. eli says:

  O cope debili.Po si ste ha mortja!

 12. valentina says:

  Fitorja e madhe e popullit SHqipetar eshte tek te shikon ty familjen tuaj dhe familjet e te gjith te korrutuarve mefamiljet e tyre sesi perpeliteni dhe sesi povuani dhe do vuani deri berjen e Vetigut dhe Reformen ne Drejtesi nuk ju kishim pare asnjeher me pare keshtu dhe po kenaqemi me ju o derra pisanjos.

 13. arjani says:

  qenit kur i vjen ngordhja permjel ne dere texhamise o Sali

 14. Bardhi Tolabi says:

  Edhe une e kam nje pyetje:
  A e merriton e djathta Shqiptare,nje moinster komuniste,si sekretari i Partise Komuniste dhe doktori i Byrose Politike,Sali Berisha?

 15. Xhixhi says:

  Hahaha ky i cmendur kujton se dhqiltaret kane harruar se si shkoi puna reformes se drejtesise derisa u votua ne parlament. Kriminelu nuk di ku te futet tani dhe mban fjalime be ebderra hslucinante qe i sheh cdo nate nga frika e burgut.

 16. sali enveri says:

  e cuditshme si e lejon amerika birin poltik te enver hoxhes te tallet me ambasadoret e shba-se prej me shume se 20 vitesh. sali serbi ka 20 vjet qe poshteron e perbuze perfaqesuesit politik te shtetit me te madh te botes, mbeshtetesit e demokracise ne shqiperi, mbeshtetesit e kosoves e kombit shqiptar. me kete sjellje sali serbi terrorizon e masakron shqipetaret sepse ka krijuar pershtypje se saliu si enveri I ve kfirin te thana shba-se. Europa e usa tani do heqin ambasadoret e tyre e sic duket do sjelli ata qe kerkon sali seb greku. kaq poshte ka ra amerika. kuku per ne qe prej 20 vjetesh po na le shqiptareve ne duart e sali-seb-grekut. rrofte amerika, shpetimtarje e shqiptarve kudo qe jane. sali sebi duke poshteruar perfaqesuesit e amerikes e Europe po terrorizon shqiptaret.sikur nje grup terrorist merr peng nje aeroplan e kercnon edhe berisha me cadren ka marre peng demokracine ne shqiperi , bile kercnon edhe anbasadoret e shba- e be–se sikur envei ne kohen e tij. amerika ti hedhe ne ere keta terrorist qe kercnojne demokracine shqiptare. rrofte amerika. poshte terroristet e lirise,LIRI BERISHES.

 17. tipi says:

  Po sic duket ja ka lane radhen Sadije Berishes ose Armina Mevlanit, si thua ti zoti Berisha

 18. Pse nuk diskuton per kopilin tend, kopilin e kopilit te karaxhic kriminelit, a erdhi nga pushimet nga Meksika? Apo ka shkuar ne Kube tani! Do e shofesh o goje hale, ketu nga NY, po shikonim lajmet ne mengjez, na erdhi me vjelle kur pame fytyren tende perseri me ate zerin e kriminelit, e mbyllem tv menjehere! Zoti te ndeshkofte ty, femijet e tu e femijet e femijeve. Mos pafshi dite te bardha ashtu sikur nuk po shihni se frika ju ka hyre ne palce sepse e dini cfar pislleqesh ke bere. O zot merr hak per ato nena qe futen femijet ne dhe nga ky kriminel e kopili I tij.

 19. Zgalem says:

  Stuhi ne gote
  Qeverria Rama , ju pervesh punes me seriozitet , per te ndertuar shtetin ligjor , duke pasur ne objktiv mbushjen e te tera gropave dhe humnerrave , qe lane paraardhesit , ne te tera drejtimet . Mund te thuhet se, ne mandatin e pare , jane hedhur bazat e shtetit ligjor , i ndertuar mbi nje rrumpalle , qe ka vijuar per 23 vite .
  Nuk mbahet mend ndonje alternative e qenesishme , qe te jete propozuar , nga opozita , ne ballafaqim me alterrnativat qeverritare .
  Brenda Partise socialiste , u cfaqen dy ambicje , per te qeverrisur ndryshe . Keta ishin militantet Ben Blushi dhe Koco Kokdhima . Pavaresisht nga njeri tjetri paraqisin opsionin e qeverries nga poshte , qe perkon me parrullen staliniste “Pushteti buron nga populli dhe i takon popullit “ . Ata vijojne te lire te popullarizojne teorine e tyre ndryshe , ndersa Qeverria vijon te plotesoi programin e saj , pa ndonje deshtim te evidentushem .Qeverria ka qene dhe eshte ne pune .
  Pa prit dhe pa kujtuar u shpall protesta opozitare e 18 Shkurtit 2017 . Kjo proteste kerkoi shume gjera , duke u menduar rruges . U nis me votimin elektronik dhe perfundoi me dorheqjen e Qeverrise . Ne cadren e bulevardit , u vendosen nje grup protestusish , kryesisht te moshave , qe u pelqejne aventurat, perfshire dhe A. Canin . Nuk ka problem , por te kerkosh dorheqjen e qeverrise se mandatuar me vote , lipset te kete nje krize .
  Kriza qe argumentohet eshte artificiale . Flitet se Qeverria bashkepunon me krimin dhe perkrah narko-trafikun . Faktet flasin te kunderten : Arrestohen per dite kriminele dhe narko-trafikante . Kete ben c’do qeverri . Per rraste te kunderta, do te ishte e dobishme denoncimi ligjor . Per dekriinalizimin ka nje ligj , qe parashikon sanksione , kur nuk zbatohet sic veprohet per te tera ligjet . Nje kerkese shume e rendesishme e opozites cadriste eshte kerkesa e zgjedhjeve te lira dhe te ndershme . Nuk mund te pritet , qe cadra te zevendesoi bisedimet e rendesishme institucionale .Duhen bisedime .
  Kur sillesh sikur nuk je dhe me shume se c’ke , populli e quan stuhi ne gote. Kauza konfuze e cadres eshte e tille . As me shume , as me pak .
  C’fare bente dhe vijon te beje Qeverria e mandatuar ? Zbaton projekte , zhvillon tendera , nderton objekte , ngre rogat dhe pensionet . Eshte totalisht e mobilizuar kunder droges dhe krimit , si c’do qeverri tjeter e Europes. Eshte ne perpjekje te vazhdushme te miratimit te ligjit kyc te vettingut . Ka prioritet hapjen e negociatave per ne Europe . Ne kete vrull pune shperthen protesta me autobuze drejt Tiranes dhe me motiv , te rrezohet qeverria dhe te zevendesohet me qeverri teknike , kur zgjedhjet parlamentare jane ne prag. Ajo qe po ndodh ne cader ka vetem nje perkthim : Lironani vendin, qe ne te qeverrisim , se dime te qeverrisim me mire, qofte dhe pa prova .
  Kerkesa tuaj eshte legjitime , por duhet te prisni zgjedhjet . T’i prisni duke punuar ne bashkebisedime , per te permiresuar ligjin zgjedhor . Zgjedhjet e ndershme , nuk na i fal kush . Ato i pergatisni ju , krahet politike , qe pretendoni te qeverrisni . Monologet nuk degjohen pertej vetvetes edhe kur deklamohen me ze te larte dhe as me xheste oratorike . Shqiptari bisedat e rendesishme i ka zhvillua shtruar ne oda , qetesisht buze oxhakut .
  Jeni ne te drejten tuaj opozitare , por nuk duhet harruar historia e prapshte e qeverrisjeve tuaja . Juve e cperdoruat pushtetin , si as nje force tjeter politike. Arritet te krijoni shume viktima dhe njerez te zhdukur misteriozisht , si rrasti tipik i Remzi Hoxhes . Ne kete veshtrim , duhet ta shikoni ne fryme autokritike kerkesen tuaj te re . Po nuk u bete te besushem ne popull, duke u distancuar nga e kaluara kriminale dhe e pa afte , froni i pushtetit mbetet thjesht nje enderr . Jeni duke humbur kohe te vlefshme , per te arthmen e e forces tuaj politike . Veprimtaria aktive dhe pritshmeria pa pune , jane dy te kunderta te pa pajtushme .
  Pa u futur ne analizen e kabinetit qeverritar aktual , me siguri mund te thuhet se eshte kabineti me punetor dhe me krijus i viteve te tranzicionit . Nuk jane te imunizuar nga gabimet , por duhet te gjykohen ligjerisht . Dashuria e popullit , per antaret e kabinetit qeverritar ra ne sy , ditet , qe 4 Ministra u shkarkuan nga detyra e ministrit , per te kaluar ne ate te kordinatorit te zgjedhjeve . Populli shprehu ne disa menyra konsiderate te larte , per te 4 keta funksionare te larte te kualicionit te majte .
  Ministrat e tjere , qe jane duke vijuar punen , nuk kane ndonje diference , nga Ministrat , qe u larguan nga detyra konkrete . Populli i do Ministrat , pa nenvleresuar faktin , qe ka shqiptare , qe kane ankesa ndaj tyre . Ne pluralizem dhe pergjithesisht ne jete , nuk ka njeri qint per qint i deshiruar nga populli . Juve keto gjera kini dekada , qe i provoni . Arroganca dhe mendjemadhesia , jane vese , qe e perbuzin burrin . Uthulla e keqe prish enen e saj , thote populli .
  Figura e Edi Rames eshte me e pastra e politikaneve te ketij tranzicioni . Nuk eshte i perfole , per as nje lloj krimi , sic ndodh me homologe politikane te perfole dhe te pa gjykuar . Ka 15 vjet , qe ben reforma te veshtira , qe i kane ndryshuar fytyren atdheut dhe njihen me emrin e tij . Juve beni krahasimet me gjakftofesi dhe kam besim se do t’u rezultoi , me i pastri polikan aktiv. Edhe kaq nuk do te thote se eshte i pa gabushem dhe i pa zevendesushem , pasi te vihet perballe nje konkurenti me te besushem dhe me produktiv .
  Pjesa masive e te djathtes eshte pasuri e rendesiushme kombetare dhe do te gjeje forca , per te shendoshur mendimin progresiv pluralist . Nuk vihet ne pushte me klithma dhe ulerima . Simbas zakonit te lashte me ulerima , priten dhe percilleshin xhenazete .
  Mendimi ndryshe eshte fenomeni natyral i zhvillimit mendor dhe ka gjetur zbatim te gjere ne demokracine liberale , por ka ligje , qe e mbane ate brenda nje kuadri , qe nuk lejon destabilizim te rendit kushtetus . Sado te jete e korruptuar drejtesia nuk mund te leri pa denuar ne perjetesi krimet , qe burojne nga pushteti dhe qe kete tranzicion jane me bollek .
  Ate qe nuk do te rregulloi vetpastrimi i politikes , do ta rregulloi vettingu . Ky i fundit do te permiresoi me shume se vetpastrimi , sepse do te rregulloi te tashmen dhe te arthmen e ketij vendi , qe ka vujatur te zezat e ullirit edhe nga bijt e tij te cartur.Sali Berisha ju drejtua Edi Rames , me shprehjen urdheruse : Vuri gishtin kokes ! Ku e gjen kurajon ky shtetar , qe nen administrimin e tij kane ndodhur krime te perbindhme , qe sejcili krim , ne c’do vend tjeter , denohet me burg te perjetshem. Me te tilla figura politike , PD pushtetin ta shofi me periskop Figurat e konsumuara politikisht , lipset t’i eliminoi forca politike . Vetingu dhe Kutia e votimit jane pa meshireshme ; Jepuni legjitimitetin , qe u takon .
  Zgalem , 15 -3 – 2017

 20. lyli lyl says:

  Mafia me bluze te bardhe

 21. E djathta e dhjere shqiptare perfaqsohet nga sigurimsa dhe komunist me ne krye kriminelin e soc dhe kapitalizmit salehserbi. ky kriminel ashtu si idhulli i tij enver e kuptuan qe kane te bejne me nje popull budalla ,se po te ishte ndonje popull tjeter kete monster do e kishin varur per koqesh ne mes te pazarit.

 22. timo says:

  Unë them të shpallet non grata Sali Berisha dhe, përveç kësaj, ti vihen hekurat si krimineli më i madh i të gjitha kohërave. Mendimi ndryshe…

 23. nostradamus says:

  Megjithe keto fjale ze bukura qe i servir cdo Shqiptari, vendin e ke ne burgun e Burelit dhe komandant skuadre do te kesh Zani Caushin. Vec ne paste meshire Allahu dhe te mer prane tij. Kusuri i atyre qe do lesh pas. Dhe me Lu mos e kruaj se ka dhe Guantanamo. Per keto qe po te them te jesh i sigurte
  Edhe sikur te zvaritesh si qen askush nuk te meshiron ne gjithe ruzullin. Edhe Koreja e Veriut nuk do te qase nje kerme qe kuterbon qe per se gjalli.

 24. bibilushi says:

  O zot kush e ka drejtuar Shqiperine,po shyqyr zotit qe ky popull e ka mbyll njehere e mire kontraten me te dhe te tijet,prandaj vetem zbavitet dhe kalon kohen.

 25. andromeda says:

  Cili je, cili je, cili je ti more burrë?
  Cili je ti more burrë, që nga pas të vjen hajnija?

 26. Edi says:

  Nje gje kam kuptuar nga ky piskuriq:kur te shan e akuzon ,ka rene dakort perpara me elementin ne fjale,eshte pjese e lojes!!!

 27. Alban Dega says:

  Jo vetem opinione… me shume fakte

  MIQTE E TRAFIKANTIT APO TE DONALD TRUMPIT !

  – Asnje zyrtar shteteror amerikan nuk ka denjuar as ti jape doren as Bashes as Fatmir Medihoxhes…

  – Miq te burgaxhiut Trafikantit jo vetem nga zanati por edhe nga fundi i turpshem i tij

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jo vetem nga mbiemri por edhe nga zanati e sifati!
  E filloi si trafikant vajzash e grash nga Fieri, Lushnja, Berati, rrethinat e Vlores… Parà pafund pjeshkash….
  Oreksi vjen duke ngrene… Nga pjeshkat hidhet ne tregtine e drogave te forta heroine, kokaine, droga sintetike ruse….
  Nga human trafik e narkotrafik i vjen rradha tregtise se armeve dhe municionit te falsifikuar kinez ne bashkepunim me “sypeshkaqenin” e peshkaqenit Berisha!
  Peri keputet prej se holli… Zollumi keputet prej se trashi, thote sovrani…
  Kapet ne Itali nga antimafia e anti- droga italiane… Denohet dhe me ndihmen e Trafikantit, kongresmenit amerikan te Ohajos, dhe Berishes e Mafias italo-shqiptare lirohet pasi denohet dhe i ndalohet perjete hyrja ne Itali.
  Nderron mbiemrin ne Medihoxha por kapet perseri nga zbulimi italian… Bashkeudhetari i tij i narkotrafikut merr persiper pislleqet e Medihoxhes qe e shpetoi vetem pasaporta diplomatike dhe mbiemri i ndryshuar…
  Ai sot vazhdon ne pranga… Mediu akoma gezon milionat e human trafikut dhe tregtise se felliqte te armeve dhe municionit te falsifikuar kinez
  Por mekati i tregtise njerezore, i shitblerjes se skllaveve te seksit dhe narkotrafikut= vdekjes se bardhe per se gjalli e per se vdekuri te viktimave te kesaj epidemie te llahtarshme te shekullit i shperthen llahtarshem ne duar ketij kryekrimineli jo vetem Shqiptar por edhe nderkombetar sic do ti shpertheje krejt Mafias qe ka dale prej kontrolli te Sali Berishes sapo te vendoset Drejtesia dhe shteti ligjor ne Shqiperi!
  I pelcet ne dore Hiroshima shqiptare , Gerdeci me 26 te vrare, qindra te plagosur e shtepi te rrenuara jo vetem te fabrikes berishiane te vdekjes….
  Krejt shteti antishtet i Berishes vihet ne sherbim te ” sypeshkaqeneve” Shkelzen Sali Mediu e krejt korporates se krimit jo vetem te organizuar por edhe partiak e shteteror te Sales.
  Nuk ka krim te rende, nuk ka afere korrupsioni e kusarie ne permasa te medha, nuk ka krim kunder njerezimit si masakra edhe e femijeve e pleqeve ne Gerdec apo ekzekutimi pa vendim gjykate i kater protestuesve krejt paqesore me urdherat e Sali Berishes e Lulezim Bashes me 21 janar 2011… katrahura 1996-1997, grushti fashist i shtetit i 14 shtatorit 1998 … qe nuk mbajne vulen dhe emrin e Sali Berishes dhe ” Bandes se gangstereve” te tij, sic e kane cilesuar qysh ne pranveren e vitit 1996 dy gazetat me te medha te Britanise se Madhe ” The Times” dhe ” Independent” , te ” kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”, sic e ka cilesuar mbreti i shtypit te lire boteror ” The New York Times”!
  E keqja e madhe eshte se pikerisht keta krye- kriminele shqiptare e nderkombetare si Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Mediu e co. na mbajne leksione ndershmerie, tundin dite e nate flamurin e rreckosur te dekriminalizimit, te luftes kunder narkotrafikut e humantrafikut, te luftetareve dhe heronjeve te luftes kunder krimit te organizuar qe e ngriten ne sistem antiligjor e antishteteror te shkalles me te piste mafioze qe e rrenoi te pakten pese here cdo hallke dhe qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, arsimore e shkencore, artistike e kulturore!
  Thirrjet deri ne cjerrje zeri per ndershmeri e dekriminalizim te ketyre kryebanditeve e kryekrimineleve te kujtojne klithmat ne kupe te kryehajdutit perpara kapeni hajdutin !
  Tamam si tek Ali Baba me 40 hajdutet ! Vecse ai Ali Baba arab ne Shqiperi e ka emrin Sali Baba jo me 40 por me 400 hajdute, vrases, humane e narkotrafikante ala ” sypeshkaqeni” e Fatmir Mediu, ala Lulezim Basha e Genc Pollo , ala Arben Ristani e Flamur Noke Stanishici, ala Arben Imami e Akeksander Frangaj, ala dreq e i biri i kryedreqit Berisha!
  Jo vetem zanati por edhe fundi i kesaj bande gangsteresh, e Mafia qe ka dale krejt jashte kontrolli te Sali Berishes dhe pjelles se tij politike Fatmir Mediut, Mul Nokes e Oerd Bylykbashi…. e asaj biologjike Xeni, Gita, Jamserbi… do te jete po aq i turpshem sa i Trafikantit amerikan qe i hengri plot tete vjet burg nga Drejtesia dhe syshqiponjat e FBI-se amerikane.
  Vetem per ftesat dhe takimet e blera me parate e pista te human e narkotrafikut, me parate e pergjakura te Gerdecit e 21 janarit, te municionit te falsifikuar kinez qe eshte shkelje flagrante e ligjeve federale amerikane, Fatmir Mediu dhe banda politiko- ekonomike e Berishes kane paguar mbi dy milione dollare amerikane lobisteve te Kongresit amerikane.
  Pra vetem per disa foto me kongresiste pa asnje reputacion e krejt te pa njohur ketu ne SHBA qe nuk perfaqesojne as nje per qind te votave ne Kongresin amerikane jane shpenzuar nga kjo Mafia 2 milione dollare te vjedhura fakirave shqiptare.
  Nderkohe, vetem Fatmir Mediu, sipas te dhenave konfidenciale amerikane ka ne bankat offshore mbi 29 milione dollare te vjedhura e plackitura shqiptareve dhe Shqiperise!
  Po ashtu asnje funksionar i cfaredolloj niveli te administrates se meparshme apo qeverise se sotme te Donald Trumpit nuk ka pranuar as nje shterngim rutine dore me keta Trafikant Shqiptar!
  Jo vetem kaq por Presidenti Donald Trump ka deklaruar disa here ne keto me pak se 60 dite te para ne detyre se do te ndaloje rreptesisht cdo lobim te cilitdo zyrtari te administrates se tij per qeveri apo shtete te huaja, cka perben jo nje shuplake por nje grusht te rende per matrapaze, sharlatane, kodoshe prostitucioni, narkotrafikante, te korruptuar, te degjeneruar, hajdute e vrases si Fatmir Mediu, Lulezim Basha e krejt kjo bande gangsteresh te Sali Berishes!
  Vete deklaratat e fuqishme zyrtare te Departamentit te Shtetit ne mbrojtje te ambasadorit te shkelqyer amerikan ne Tirane Donald Lu, jane jo nje shuplake por nje grusht i fuqishem i administrates se Donald Trump ndaj shpifjeve, sulmeve ala staliniste te kesaj Mafia qe ka dale jashte kontrolli te Sali Berishes te cilen e pret fundi i turpshem i mikut te tyre Trafikant sapo te miratohet Vetingu dhe te veprojne dora e hekurt e Drejtesise dhe Shtetit ligjor ne Shqiperi!
  Drejtesia e Ligji edhe vonojne !
  Edhe vonojne por kurre… asnjehere nuk harrojne… Asnjehere! Kurre!
  Never ever, sic thone aleatet , miqte strategjike, vellezerit tane amerikane!
  E kush ka miq Ameriken ne Toke e Zotin ne Qiell nuk humbet kurre asnjehere!
  Never ever!

  POST SCRIPTUM:

  Per kete kategori ” te huajsh qe nuk ia duan te miren Shqiperise ” ala Trafikant e jo vetem per ate, sic lexohet qarte midis rrjedhtave, e kishte fjalen edhe Kryeministri Rama sot para grupit Parlamentar te PS-se dhe ne Top Chanal…..

 28. Blablabla says:

  Kerma uleret se e ka mare vesh qe do arrestohet. Po nuk ka shpetim. Do I paguaj te gjitha.

 29. Vetem Zoti LU do e nxjerre Shqiperine nga bataku qe e ka vene Sali qeni e Lulzim(E), Basha! Ju lutem zoti Ambasador I SHBA, ju keni mjaft dokumenta e fakte per “Bemat”, e “te ndershmeve”, Berisha E Basha! Keni dokumenta per Vrasjet, Vjedhjet, Tradhetite qe kane bere kunder Popullit Shqiptar e Shqiperise! Dini edhe se sa shtepi kane ane e mbane Botes, e sa para kane depozituar e ku I kane depozituar! Dini per bemat e djalit biologjik te Sali berishes, Shkelzen berisha, saqe edhe Hollyvood u mor me te e I beri Film. Ju lutem zoti Ambasador, perdorni karten e Fundit sepse Populli eshte I stermunduar me to. Nuk mban me! Duhet te veproni Sa me shpejt!
  JU LUTEM TEMA BOTOJENI

  NY, USA

 30. Lennard says:

  Po si e lini kete kriminel te llomotise pa fre.A ka me ndyresire se Sali Serb-Qeni?.beni sa me pare Vetingun mos u merrni me show.Jepini fund parodise se Hajduteve dhe Tradhetareve.
  Eshte versulur si Hiene Ambasadoreve Vllahutin dhe Donald Lu.Te hengert Kolera o Bushter Plake.,bashke me Oborrin Tend te Peshtire dhe te Mallkuar nga Populli.

 31. Lennard says:

  Po si e lini kete kriminel te llomotise pa fre.A ka me ndyresire se Sali Serb-Qeni?.beni sa me pare Vetingun mos u merrni me show.Jepini fund parodise se Hajduteve dhe Tradhetareve.
  Eshte versulur si Hiene Ambasadoreve Vllahutin dhe Donald Lu.Te hengert Kolera o Bushter Plake.,bashke me Oborrin Tend te Peshtire dhe te Mallkuar nga Populli.
  Z.Moderator bere mire qe ma ktheve mbrapsht se Harrova Lul-Hajdutin dhe Bashke-Vrasesin .Vafshin ne FERR per se gjalli

 32. Zara says:

  Vetem per reformen mban fjalime, te djeg shume ske faj , e ke bere zullumin mal bashke me familje. Qetesohu pak prite denimin me burreri sic i bere edhe vjedhjet dhe krimet kunder popullit shqiptar. Paske qene frikacak i madh , po pellet tani na cave koken. Nuk te degjon asnje njeri me , shko e jep llogari me qetesi dhe dashuri si ai partneri yt tjeter.

 33. Xhemi says:

  Qenkeni egersuar shume keto dite, o ca(derr)ista. …..
  …..hajt shperndahuni, shkoni neper shpia nime, se filloi Portokallia, s’ kemi mo nevoje per ju!

 34. DETARI Atlantidhes @ says:

  No komment !

 35. Arber says:

  Akoma vazhdon ky trapi te flas!

  Ja ka var qillon Edi, sic i thon ne anet e mia. Lete te kuvendoje dhe ca dite se do kuvendoje mire pastaj.

  Per lum ai qe e ndegjon dhe ai qe i shkon.

 36. Gus says:

  Bëjë gati krevatin SALE tek 313,kaq e pate.

 37. Peco says:

  Gjithe kjo qe thote Berisha eshte propagande e tipit Gebels-Berja. Le te futet ne zgjedhje dhe aty do duket sa te drejte do ti jape populli per ato qe thote. Por ky shejtan ka frike dhe nuk do te hyje as ne zgjedhje.

 38. Viroi says:

  Zagari Sali Berisha, qe po ulerin e s’po le njeri pa share, ne cader kane per ta arrestuar. Bashke me te arrestohet Shkelzeni dhe Fatmir Mediu. Edhe pak o njerez, se do Ju marre malli per zerin e ketij horri. Do shpetojme ne, do shpetojme media, politika, do pastrohet nga plehrat PD. Duroni se po vjen Dita e gjyqit.

 39. taraboshi says:

  Po e filloj nga fundi i palacalleqeve tuaja si kryekriminel qe je dhe ate qe ke vete jua vesh tjereve Kur i futshe leket e Sorrosi ne xhepat e familjes tsnde ishin leke te pastra tashti je i terbuar qe po financon projektet e te tjereve ndersa ty te interesonte sa te hynin ne xhep ty .Si nuk ke turp o qen o lavire o shprt zi ca i bane ketij vendi dhe ke goje me fole kunder tjereve por ti ke qene ne rregull deri tashti se te ka mbrojt Amerika se ju ke sherby me zell ne shketrrimin e shqiperise duke ju vjedhur te gjithe pasurine ke zbatu udhezimet qe ke marre nga krimineli tjeter Elez Biberaj por mos u merzit se po te vjen dita me la krimet e panumerta qe ke ba .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *