Çadra po e çmend Ramën

Nga Andi Bushati

Megjithëse fillimisht u duk si një lëvizje nga halli, megjithëse u komentua si një manovër për të shmangur vettingun, megjithëse u përfol si një alibi për t’i shpëtuar humbjes së paevitueshme në zgjedhje, protesta e opozitës ka arritur ta destabilizojë keq kryeministrin.

Po të shohësh me kujdes lëvizjet e Ramës, në këtë muaj kur opozita është ngujuar poshtë zyrës së tij, nuk është e vështirë të dallosh çorientimin, kaosin dhe, siç thoshte ditët e fundit një nga mbështetësit e tij, ankthin.

Le t’i marrim me radhë…

Sapo PD shpalli vendimin e saj për t’u ngujuar në çadër dhe Basha bëri thirrjen e pazakontë se ishte gati për luftë, në zyrat e kryeministrisë u përpunua ideja e çadrës alternative të qytetarëve pro vettingut. U mobilizuan me shpejtësi disa mercenarë të shoqërisë civile të paguar me taksat e shqiptarëve dhe hapën ngado strehëza propagandistike për mbledhjen e firmave.

Por nuk zgjati shumë dhe kësaj butaforie të mjerë i doli boja. Nga Gjirokastra në Tiranë, më shumë se një media vërtetoi se procesi i nënshkrimeve ishte fallc, se ato nuk kishin asnjë besueshmëri dhe se çadrat e vogla të Rilindjes ishin ngritur vetëm për t’i shërbyer ministrave si tribunë për të folur kundër çadrës së madhe para kryeministrisë.

E gjithë kundërpërgjigjja dështoi me turp edhe autorët e saj i humbën edhe ato mundësi që kishin për ta shfrytëzuar fabulën e vettingut si një armë propagandistike.

Po nën efektin e çadrës, Rama vendosi të presë edhe kokën e Saimir Tahirit. Nuk ka rëndësi nëse ishte Meta që e kërkoi vënien e saj në gijotinë, apo ishin ndërkombëtarët që donin ta përdornin atë si monedhë shkëmbimi. Po të mos kishte thirrur opozita për bojkot, Saimir Tahiri do të ishte ende në detyrë.

Por, në vend që t’i shërbente, ky kurban i shkoi Ramës më shumë në dëm të vet. Kur Tahiri e pa se ai qe thjeshtë një objekt në pazarin e negociatave, ai refuzoi të largohej. Kjo përplasje dere në fytyrën e kryeministrit solli maskimin e saj përmes arnimeve në kabinet. Por edhe “gjetja” e spin doctor-ëve se ndryshimet po bëheshin për të favorizuar partinë para qeverisjes, nuk zuri aspak vend. Të gjithë u tallën me këtë gënjeshtër të prodhuar në panik, që mori me vete kot së koti edhe kokat e Beqes, Klosit dhe Çuçit.

Pra Rama shkarkoi një të tretën e kabinetit të tij dhe askush nuk i’a zuri për të mirëqenë këtë hara-kiri.

Edhe atij që kryeministri shpresoi t’ia shesë këtë sakrificë si dhuratë, e refuzoi me përbuzje. Pikërisht në ditën kur Rama bëri tërheqjen më të madhe të këtij mandati, Ilir Meta në vend që ta përgëzonte nxori në rresht dy ministra për të thënë se LSI e donte kryetarin e saj kryeministër. Një thikë më të egër pas shpine, pikërisht në ditën kur Rama dukej më keq se kurrë, nuk mund të kishte.

Si për t’a konfirmuar gjendjen e tij të rëndë, kryeministri bëri edhe dy dalje publike. Ai nuk bindi askënd me monologun e tij të së dielës në Facebook, më të zymtin, më të shkurtrin dhe më pak argumentuesin që ka mbajtur ndonjëherë. Edhe një ditë më pas, “për të ndrequr gabimin”, ai u shfaq tek Top Story i Sokol Ballës, por edhe aty në vend që të shpjegoonte dhe të bindte publikun, t’u përgjigjej drejtpërdrejt pyetjeve që i bëheshin, filloi të kërcënonte gazetarin se do largohej nga emisioni, se ai ishte pjesë e çadrës së PD dhe shantazhe të tilla të rëndomta. Edhe aty ai u paraqit i çorientuar, i pasigurtë dhe gjithë ankth.

Këtë gjendje jo stabël psikologjike Rama e vulosi më në fund duke kopjuar të gjithë autokratët që përjetojnë fundet e regjimeve të tyre. Ai akuzoi armiqtë e jashtëm se në bashkëpunim me opozitën po kërkonin të keqen e Shqipërisë, që ai e identifikonte me të keqen e tij.

Kjo është pak a shumë kronologjia e ngjarjeve që tregon se si është sjellë kryeministri që kur PD-ja ngriti çadrën poshtë zyrës së tij. Kjo është renditja e ngjarjeve nga e cila nuk është e vështirë të kuptosh se sa kaotik, i panikuar dhe  pa busull ka qenë Edi Rama që prej 18 shkurtit të kaluar.

Prandaj edhe nëse ka dështuar në shumçka, së paku këtë efekt çadra e PD-së e ka arritur.

Nuk janë të paktë ata që mendojë se ajo çadër rreziston aty për të shmangur vettingun. Të tjerë janë të bindur se Basha vazhdon ta mbajë duke shtrënguar dhëmbët, sepse ai nuk ka asnjë shpresë reale për të fituar zgjedhjet. Edhe unë renditem mes tyre.

Por pavarësisht nga këto, ajo duket se po e mbërrin një qëllim. Në lojën e pisët të goditjeve nën brez, ajo po i shërben opozitës si presioni i vetëm për t’a shtyrë kundërshtarin drejt gabimit. Dhe sa më shumë kjo trysni do të rritet, duke vazhduar me bojkotin e zgjedhjeve, aq më shumë Rama do të destabilizohet.

Çdo ditë më shumë e Bashës në çadër është një makth më tepër për Ramën në zyrë. Prandaj vazhdimi i betejës poshtë dritares së tij, është e vetmja armë që i ka mbetur në duar kreut të PD-së.(Lapsi.al)

REMOTE_ADDR:[]

47 komente në “Çadra po e çmend Ramën”

 1. tironci says:

  as nuk e lexova hic , or di qe cadra po ju cmend ju, se po rrini si rrota k..i ne cader e spo qullosni gje, nderkohe qe rama dhe meta tallin ko.et me ju

  1. korçari says:

   Z.Bushati a nuk e shihni se jeni bere i urryer nga pjesa dermuese e shqiptareve?A po perfaqesoni shtypin e lire dhe ne sherbim te publikut apo keni marre persiper se bashku me dia plehra te tjera t’i shebeni deri ne fund Salehut dhe kunder popullit dhe ne kete rast fjala me e sjellshme eshte:BASTARD per te mos thene antishqiptar ,thiri mendjes pa te ikur ajo .

   1. Grigor says:

    Edhe juve komentuesit si jeni bere. Po qysh ore nga 44 komente, asnje nuk i tha nje fjale te mire ketij Bushati? Tani do thoni ju qe ai eshte koqe kandari. E vertete eshte. Koqe kandari eshte.
    Por njeriu ka pak gjynah.
    Po te isha une ne vend te Bushatit nuk do shkruaja me. Do thoja, aty te rrini, te vdisni pa shkrimet e mia. Do ju marre malli per to, por nuk ka..

  2. Tony uk says:

   Bushat pse nuk thua qe keni ngelur ne cader dhe sju pjerdh njeri,Me kete qe ben Pd vetem vota i shton Edit cdo dite.Nejse cfare them dhe une ti dhe vet ke pjerdhur me kohe ska doktor qe te rregulloje.

  3. Tim says:

   Nga e di ky psikologu qe cadra po e cmend. Rama vazhdon punet qe i kane caktuar votuesit dhe nuk e rruan fare per cadren. Le te vazhdoje Saliu dhe Luli tu bien dajreve ne cader. Nese jo kete legjislature, Vetingu do te behet ne tjetren. Shqiperia do te prese edhe nje vit per vendin kandidat po kush e can koken. Ne kemi kaluar 26 vjet ne erresire, do te kalojme edhe nje tjeter. Basha me Saliun jane te humburit. Nuk mund te merret pushteti n etavoline. Vetem votuesit mund te caktojne kush vjen ne pushtet jo deshirat ‘seksuale’ te Saliut dhe Arbjoles.

  4. xheJ eN Bi says:

   Shkrimi i Bushatit me ngjan me komentet e Skypion ..Lylzimit.

  5. Spartaku says:

   Tironci! Ky Mut Gazetar Bushati,gjithmon nga bytha flet,me keq se Saliu.

 2. Timi says:

  Nuk e di pse lexoj këtë idiot. Ka rrjedhur komplet.

  1. arbereshi says:

   Nuk esht hic idjot eshte nje kerme ziliqare si ato kurvat qe nuk i perfill me njeri dhe kane per borxh te bejne cfardo qelbesirlleku pa ju skuqur faqja dhe cipa.

 3. xhaja says:

  Nuk te kemi borxh te na derdhesh ne faqet e gazetes gjithe qelbin e grumbulluar ne shpirtin tend o kellire

 4. NYC says:

  Bushato lidhu me Çanin dhe ikni te dy, se eshte me e lehte rruga me nje bashkeudhetar. Apo kane ngelur edhe pak kocka per tu lepire? Si te duash une per t’miren tende e kisha.

  1. Bum bum says:

   Jane te mirpritur ne paraden e gayve ne Londer i cojne direkt me ngritje

 5. xhaxhi madherishem* says:

  Vetem per dy gjera doja te ngrihej Enveri i madherishem nga varri:

  1-Te hapte burgun e Spacit per monstrat…Bushati-Shkullaku-ZOGAJ-artan hoxha
  mark marku-fejziu-lubonha-spartak ngjella, bashkim mehmet shehu
  …dhe nja 100 monstra te tilla…..kush eshte ai makartist apo sorroist qe i paguan nje hordhi qe e marrosi ate vend ja shplau trurin komplet
  .
  2 Ti vinte dhe nje here ne rrjesht keto xhambasdore thellsisht antishqiptare qe nga donald lulja e deri te ai me i humburi qe ngelen
  ne lokalet e tiranes duke ngrene me Djallin Lul Basha..s.


  xhambasdoret dhe analistet ne shqiperi kane dale jashte kontrolli…mallkuar qofshi te gjithe me kete nipin e Hysni Kapos
  qe bash na cau bythen.

  Lavdi xhaxhit..ja kemi falur te gjitha..e meritonte ai popull dajakun e tij..Hallall

  * ish antienverist

 6. Kritiku says:

  I ke pire ilaçet, ore Bushati? Nuk me dukesh mire nga trute. Qenke bere per te ardhur keq, sepse i paske derguar trute pergjithmone me pushime.
  Nuk ke faj ti qe shkruan te tilla idiotesira, por e kane fajin ata qe i publikojne ato. Ai qe i publikon keto nuk eshte me shume i mençur se sa ti, ore Bushati. Per fat te keq e gjithe gazetaria shqiptare eshte mbushur me formate te tille si Bushati.
  Na mbyten injorantet!

 7. Cadra pistolet, thika me helm says:

  Je ti mor sqime Aluçinant e mendon se eshte dhe Rama! Na qeke bo dhe psikolog ncncnc çfare mban ky vend…

 8. LORA says:

  O bushatlliu I vooooogel,a nuk e pret 18 qershorin, per te bere bilancin tend,,,se sa cadra ,e krimit dhe turpit pa limit,ia arriti me e cmen Ramen ???????
  Me shume se shqup-sat brekedhjere, je ti tuj u ekzaltu me cmenjen e Rames.Edhe ty ta pervloka sumen Vetting-u ???

 9. elona says:

  Rama as po e qeth fare per cadren.

 10. a says:

  Sa ke marre per ta shkruar, po te ka plasur cipa fare. Njeriu e ka nje kauze dhe nje botkuptim te caktuar , por ti je komplet out. Se dime per cfare vlerash do te na duhet te te lexojme, ste vjen turp.

 11. iliri says:

  Gazetaret shqiptar bejne gare se kush e imagjinon me keq situaten dhe sa te zot jane ta shprehin deformimin e tyre!

 12. pjeter says:

  BUSHA O BUSHAT, KU E BAZON QE KJO CADER QE NGJASON ME SHUME NGA ATO TE DESHMITAREVE TE JEHOVAIT PO E CMEND RAMEN? PO SIKUR TE JET E KUNDERTA? QE QENDRIMI I RAMES PO I CON NE NJE HISTERI KOLEKTIVE CADRISTET? DHE SHTOJ QE SALI BERISHA DUKE VENE LULUSHIN PERPARA, JANE NE NJE NERVOZISEM TE PAPARE MEPARTE, PO I PROVOJNE TE GJITHA, LLOJ E LLOJ PROVOKIMESH, DHE NGA ME TE RENDOMTAT, ME PLEHRA GJENOCIDE, MAFIE E JASHTE TOKESORE, JO, RAMA NUK FLET! TANI NUK JU KA NGELUR GJE TJETER SA TA THONE HAPUR, PO FOL O EDVIN, FOL SE NA PLASE, FOL NJE FJALE SE PO NA DEL TYMI NE MAJE TE KOKES.

 13. ela says:

  O ju gazetaret e Temes,a ka mundesi ca elementa si ky Bushati mos ti publikoni? a e kuptoni qe kjo klase gazetaresh dhe politikanesh ka falimentuar? jeni vec puthabythes te njerezve qe ju joshin me pare, dhe te gjithe familjet tuaja ju kane mbaruarsepse po vallahi hyri parja pa djers keshtu do te perfundoni,po ckusur u kemi ne populli ,intelektualet e thjesht qe vemi rropatemi ne pune dhe shofim vetem pak jete te qete ne familjet tona.Ju i gezoheni parase dhe luksit – Ne u gezohemi femijeve jetes se thjeshte, Ju diskove -Ne nje kafeje te thjeshte,femijet tuaj droges dhe shthurjes-Ne rregullit te punes dhe qetesise.ju na merni per idiot ose mendoheni se kenaqemi me pak.Dielli lind dhe perendon njesoj si per ju dhe per ne,.Po ndryshimi i jone eshte se ju i jepni ketij kombi ligesi,e helmoni.Sala me Bashen me putanat qe kane ne PD,Kodoshet e Ps,Sekseret e Tenderave,dhe ju Analistet jo vetem qe e keni kthy kete vend ne nje hale te madhe,po rini dhe germoni kete hale te madhe . zoti i ka lene shtatin e shkurter se po te qe i mire e kish bere te gjate kete Bushatin me shoke

 14. Hysniu says:

  Andi, si mendon ti, aty do rrije Luli deri me 18 Qershor? Leri diversionet or cun se Jane dhe tre muaj. Bejne mire ta mbyllin cadren se u duhet per ne plazh. Askush nuk po ua var, as te vetet.

 15. saliu says:

  Hahahah analisti Bushati!
  Ja ke fut pordhes o Bushat, tamam si heret e tjera me pare. Vetem Gim Gjuzi te ka ardhur hakut ty ashtu si e meriton. Shpresoj te te kujtohet kur erdhi ne kafen e Klanit dhe te therriti ” Biri Im” dhe ti u ngrite nga vendi dhe ai perseri te tha ” Perqafome biri im” ti u habite dhe Gimi te tha ” Pse nuk te ka thene mamaja .se te ka me mua?
  Dhe pastaj para se te largohej sepse nderhyne te tjere per te shpetuar ty nga duart e Gimit , ai ne mes te kafes tha fjalen lapidar.
  Mos i besoni ketij mashtruesi qe masturbohej duke pare kofshet e mamit te vet.
  ( une jam deshmitar i gjalle e kesaj ngjarje)

 16. shqip says:

  Si gjithmone i perpikte ne mohimin e atyre qe i boton nje dite me pare. Hapni gazetat per te kuptuar nish mashin e Andos. Si perfundim Andua Po del hapur kunder vetingut. Per te eshte me mire nje çader me buratine qe kercejne nen efektin e rakise, se sa qyyetaret qe firmosin pro reformes. Fakti eshte qe perverset e klanit te fevziut, keto firma i llogarisin si vota pro Rames . Prandaj edhe Jane bere si K.O.Q.E.

 17. Lennard says:

  O Bushat.Sale-Serbi te perflet shume.Ai ka deklarue se kur ke qene i vogel te fuste gjithmone Gishtin ne Sume dhe ty te vinte Lezet!!!

 18. timo says:

  Në shkrimin tënd me hamëndësime kot, aq kot sa në ditën që dielli ndriçon ti thua po bie shi,ka dy gjëra që e përshkojnë: një e vërtetë se Basha ska rrugë tjetër veç të rijë në çadër (kjo do ta shpartallojë atë dhe partinë e tij) dhe një ëndër që ti se ke parë ndonjëherë por që ke shumë dëshirë ta shohësh: Edi Rama ka filluar të destabilizohet. Edi Rama po tall ….. me idhullin tënd Basha që mundohesh ti japësh kurajo çdo ditë dhe me ca spurdhjakë si puna jote. Me ju kundërshtarë Rama mer edhe dy mandate të tjera pa zor fare.

 19. enter"" says:

  Bushati ka kohe qe jeton ne nje delir te papare mediatik, ai shkruan per mirazhet te cilat I shikon ne Oazin e tij.
  Bushati ka ngelur pa argumenta dhe ne te tilla raste vetem coroditja mbizoteron.

 20. Qife says:

  Pyete nej here gjyshen KOMUNISTE ( Vito kapon, se gjyshin Kellire Hysni Kapon nuk e pyet dot,, dhe tet ate ( ate kellire qe ke per babe), nese kjo qe ke shkruar ia vlen apo jo, kush e di te japin ndonje mendje.

  cadra po cmend juve qe Rama nuk e rru as per Ju e as per cadren, se Rama ka nje popull te tere me vete, ju as cadren nuk e keni, se cadra ( me ata pak bole qe ka aty brenda) ju shet menjehere, apo te ka premtu luli per noi llokem paresh kur te vi ne pushtet ne 2818?

 21. eli says:

  Aha And kari e paska fryre Balle pallen ate nate qe sillej si idiot,me ato nderhyrjet qe ta pashtirosnin!

 22. Gerti says:

  Z.Bushati Gjithnje i perfekt.
  Ju lutem mos ndalni asnjehere , mendimet tuaja jane me te qartat dhe me aktualet qe lexojme.
  Faleminderit!

 23. arber says:

  PO KY BUSHATI ,NJE BASTARD ,PERZIERJE RRACASH,NGA ME TE NDYRAT ,NUK ARRIN TA KUPTOJ QE NE FUND TE MANDATIT ,EDIT I RRUHET PAK PER TRE MUAJ PA PUSHTET,POR KJO QE NUK KUPTON KY BASTARD ESHTE QE AI KA NJE MISION, QE TE C’LIROJE SHQIPERINE NGA HAJDUTET..DHE TI JAPI NJE SHPRESE RINISE DHE POPULLIT SHQIPTAR QE TE GEZOJE ATDHEUN E TIJ ,E MOS TE MARRI RRUGET SIC U BE DERI TANI, EDHE EMIGRANTEVE QE PO PRESIN ME PADURIM QE SHQIPERIA TE BEHET .. E TE KTHEHEN NE TOKEN E TYRE.. SE GURI REND NE VEND TE TIJ..KA ARDHUR KOHA QE NE SHQIPERI TE BEHET ROTAMACION I KERRAVE TE VJETER …MJAFT ME

 24. fori says:

  Z.Bushati,
  E kuptoj kompleksitetin tend si dhe te disa analisteve te tjere si Shkullaku me shoke qe keni ndaj Edi Rames, por inatet tuaja personale nuk keni pse t’i shprehni si interes publik. Interesi publik prevalon mbi gjithshka dhe po keshtu interesat e vendit qe ne kete rast po demtohen nga veprimet e fundit te opozites e cila ka te drejte te protestoje por jo te bllokoje jeten ekonomiko-sociale. Nga kjo situate absurde po ushqehen vetem “korbat” si puna jote, Qim Pekes, Shokut te ngushte te Gazidedes-Ylli Rakipit, Preq Zogaj, Armand Shkullaku and Co.

 25. Shqiptari nga Kosova says:

  Rama ne panik..? Me bere te qesh o Bushat. As e rr… per Lyl pederin.

 26. BASHA KURVE says:

  Gazetare pa tope, nuk keni bythe te pyesni Lulushin pse nuk shkon te votoje Vettingun ne parlament pasi zgjedhjet e lira nuk kane te bejne me reformen ne drejtesi dhe keta te cadres duhet te respektojne marrveshjen per ndryshime kushtetuese te 22 Korrikut.
  Por rrini para laptopit e shpikni shkrime te tilla qe te beni ndonje lek.
  Rama eshte liberal e ju e sulmoni me cte mundeni, kurse Lulushi qe ka Berishen nga pas mund te thote cte doje dhe ju porsi kurva te friksuara nuk guxoni ti beni as ndonje pyetje te sikletshme.
  Nje tufe me mercenare qe blehen me pak gje jane duke bere aheng ne cader nderkohe qe e ardhmja e gjithe Kombit Shqiptar eshte peng ne parlament.
  Shko ne cader Bushat e beja ate pyetje te sikletshme Lulushit, trego qe interesat e vendit vlejne vetrtet e jo interesat e vogla te nje shkrimi te tille.

 27. Kris says:

  As une nuk e lexoj me Bushatin dhe skoten e ngjashme te tyre, si Lubonja ,Blendi, Shkullaku,Zheji pa folur per spiunet Prec dhe Artan apo Frok! A e kuptojne keta ronxhobonxho se cfare demi i bejne shqiptereve me keta artikuj percares! Shan Ramen duke mbrojtur Berishen dhe lulen ne gonxhe! Ky eshte turp dhe krim! Maskarenj! Mos e duaj Ramen por duke i bere kriminelit Berisha temenara! Dhe me e keqja eshte se pavaresisht se i shajne dhe i bejne legena nuk duan t’ja dine! Plehra!

 28. mersin says:

  Zoti Baze te lutem mos boto me shkrime te ketij bajge. Jo vetem qe nuk thote asgje, por i ben dem gazetes tende.

 29. gold Vera's monster says:

  nuk ka bere vaki qe nga 21 komente deri tani te jene jo vetem kunder Andi Bullshitit
  por jane dhe te ofenduar..

  ky monster ka patur babysitter sali bolen ne Paris…..imagjinoni persidenti dhe krymutminstri ardheshem
  sali qenefi i fshinte mutin nga bytha ketij muti.

  mbaj mend kur e ema e Adibulshitit jepte arkitekture ne UT e quanim GOLD VERA se ishte e mbushur me florinj.

  mjere enveri cka hequr me keto Kapoxhinjte

 30. Labi says:

  As qe I lexoj fare shkrillimet e ketij rrondokopi qe edhe pse u rrit ne prerin e bllokut nuk u rrit , sic duket fara ishte boshe. Jeto parate e do te shohim me vone sa te vlen lekura se edhe per shkolle te derguan jashte tirane para 90.
  Me lejo komentin gazeta e nderuar she ndoshta e lexon nipi qe I ha ….doktorit te gjyshit.

 31. Kellira says:

  Se Basha qe takon sovjetiket eshte shume i stabilizuar…

 32. lexuesi says:

  Po te ishte ndonje autor me mend, do kishte marre parasysh gjithe ato reagime/komente negative e behen per te ne shumicen e rasteve. Por tipa si K*qe Bushati kujton se ato reagime vijne nga njerez “qe nuk marrin vesh fare” dhe ai vazhdon, e vazhdon te ngrefet si ca gjera qe ngrefen kot me kot!
  O Bushat, o Bushat qe edhe perdite te kishe viagra nuk do ngrefeshe kaq shume!

 33. Fadili, Malesi e Madhe says:

  O Mero ! Te lutem ,na e largo kete monster nga gazeta e nderuar “Tema”. Ky eshte bere jo vetem i pabesueshem, por edhe i neveritshem. Me fal, se nuk eshte bere, mbasi keshtu ka qene gjithmone, zvarranik inatçi. Turpi nuk te skuq as nuk te nxin, o Bushat, ose me mire, butak.

 34. NO PASION says:

  KY SHKRIM VERTETON KATERCIPERISHT THENIEN SE KOMUNISTET JANE TE PA FE E FARE E KEQE…NE KOHEN E LUFTES SE KOSOVES U HAP LAJMI SE NJE LUFTANIJE RUSE PO NISEJ NGA MESDHEU PER NE KOSOVE SI KUNDERPERGJIGJE NDAJ NATO-S NJE FQINJI IM I MOSHUAR ME THOTE NE SHKALLET E PALLATIT…E MORE VESH LE TA KRUAJ AMERIKA PO JA MBAJTI ME ARIUN RUS …ME BIJTE E STALINIT….UNE E PYETA SE MOS NUK KISHTE INFORMACION PER QELLIMIN E LUFTES SE AMERIKES PER TE MBROJTUR VELLEZERIT TANE…PO KU I RRUHEJ XHAXHAIT AI FERKONTE DUART A THUA SE FLITEJ PER NJE LUFTE NE STALINGRAD….ANDI ESHTE RRITUR ME KETE FRYME BOLSHEVIKE NE FAMILJE…MOS HARRONI SE KOMUNISTET FANATIKE SI FAMILJA E BUSHATIT ISHIN DIKTATOR ME FAMILJEN E TYRE E PASTAJ ME GJITHE SHOQERINE….NDAJ DHE ANDI ESHTE PRODUKT TIPIK I FAMILJEVE FANATIKE KOMUNISTE …MJAFTONI TA SHIKONI SE NE CDO STUDIO TELEVIZIVE SE SI SHFAQET ME NJE TEORI KONSPIRACIONI TE FSHEHUR POSHTE KULLAROS SE TIJ PER TE TI TREGUAR QELLIMISHT SHIKUSVE SE DICKA KURDISET KUNDER JUSH POR QE E DI VETEM UNE….DHE CUDITERISHT NGJAN SI DY PIKA UJI ME FJALIMET E KOMUNISTIT TE FUNDIT TE BALLKANIT SALI BERISHA QE THOSHTE NE KUFIJTE E TE PABESUSHMES KUR U THOSHTE DEPUTETEVE SOCIALISTE ….. SE MOS ME MERZISNI SE DO TA SJELL DAMIR FAZLLIC NE KUVENDIN E SHQIPERISE…DHE KU DO VENI O TE SHKRETE….SE KE DO TREMBTE TRAFIKANTI MASHTRUS BALLKANIK FAZLLIC…VETEM KOMUNISTI SALI E DINTE…. POR SHOKU SALI E THOSHTE PER POPULLIN QE TE MOS HABITESHIN PER PRANINE E NJE MASHTRUSI NE KOMISIONIN E SIGURISE KOMBTARE TE NJE SHTETI NDER ME TE VJETERIT NE EVROPE ….FQINJI IM GEZOHEJ PER ANIJEN RUSE PAMVARESISHT SE AJO SHKONTE TI BENTE GROPEN FQINJIT TIM PASI ATA I KONSIDERONTE PASARDHES TE KOMUNISTEVE STALINIAN…PO ASHTU EDHE ANDI GEZOHET PER ANKTHIN E KRYEMINISTRIT ME NACIONALIST NE 100 VJET SHTET KUR SHIKON QE CADRA NE BULEVARD DALNGADALE PO MER NGJYREN DHE FIGUREN E DRAPERIT CEKAN RUS …POR PER ANDI BUSHATIN SKA RENDESI PASI NE SHTEPINE E TIJ NE VEND TE TINGUJVE TE DUA LIPE-S E RITA ORE-S DEGJOHEN ..ESHTE LUFTA FINALE VENDIMTARE MBI DHE…INTERNACIONALE DO TE JETE BOTA E RE…NJE KESHILL MIQESORE ANDI….DEGJO ERA ISTREFIN KUR THOTE SE BON- BON …POR TY VERTET JE BIR KOMUNISTI DHE NUK BON…..

 35. Liu says:

  O bushat o turi thate is shkruaj me se nuk ti lexon me njeri ato shkrimet e tua teflliqura Ti bushat ,basha ,saliu,e te tjere si ju ti rruani bythen EDI RAMES

 36. Qytetar says:

  Ik or bajgë e ndyrë se qelbe dynjanë.
  Ptuuuuuuu rrac e ndyrë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *