Patriot, “Shqipëria e Fortë” nuk nis nga vrasja e kundërshtarëve!

-Replikë me Kim Mehmetin, që iu bashkua çadrës së PD-së

Nga Erjon Braçe

Une e kuptoj sikletin e kujtdo, personalitet apo jo, i zakonshem apo i madh, ne cadren e Lulzim Berishes apo Sali Bashes.

Kaq mjafton besoj.

Eshte mirkuptim i zakonshem.

Ajo qe ne nuk e meritojme, jane spjegimet e secilit nder ta.

Te bejne te vjellesh. Po po te vjellesh.

Tani sapo, me dhune kishte hyre ne tv nje prej tyre.

Nuk mbajti ndonje fjale “historike”, sic e do momenti.

Tha se, per te dhe shqiptaret si ai, kishte rendesi te madhe, nje “Shqiperi e Forte”.

Nisjen drejt “Shqiperise se Forte”, ai e shihte tek cadra dhe Lulzim Basha.

Ai spjegoi-pa e pyetur kush, se nuk e kishin paguar te ishte aty, por kjo “Shqiperia e Forte”, kishte mjaftuar qe ai te ishte aty.

Patriot, te respektoj pa fund, ty, mendjen tende dhe vepren tende.

Por kaq nuk pengon te mos t’i them dy fjale;

Shqiperia nuk behet e forte duke vrare kundershtaret!!

Aty ku ti po spjegoje gjithe siklet arsyet e vizites tende, ai, autori i “Shqiperise se Forte”, ka vrare kater njerez krejt te pafaj, thjesht pse po protestonin mu aty, ne ate bulevard;

Aty, ashtu ka vrare vetem fashizmi, edhe ai i forte ishte.

Une nuk di ne ti e di kete apo jo.

Por te shkelesh aty, mbi Pllakat e tyre, ne dac fizikisht apo ne dac menderisht eshte e rende.

Shume e rende per nje intelektual.

Nese per keta ne Shqiperi nuk ka rendesi jeta-produkt i asaj qe Sali Berisha e Lulzim Basha bene si qeveritare ne kete vend, per ty, zoterues i nje kulture te gjere e mbeshtetur ne humanizem, te drejta bazike- duke nisur nga ajo e jetes, kjo eshte e pafalshme.

Per ne, te vraret nga kjo “Shqiperia e Forte” eshte shume fyese!

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Patriot, “Shqipëria e Fortë” nuk nis nga vrasja e kundërshtarëve!”

 1. vjola says:

  Te lumte Brace .

  1. may says:

   Dhe une kam shume simpati dhe e kam vleresuar gjithmone Kim Mehmetin, por kur dje e pashe tek cadra e Bashes dhe Berishes qe jo nuk e bene Shqiperine te forte, te kunderten, e vodhen, e zhvaten, e vrane e dogjen, dhe ashtu duan ta bejne, qe ata te mos kene kundershtare, gje qe nuk do te ndodhe kurre me, se nuk i le njeri te bejne cfare ato do donin te benin per te keqen e ketij vendi, por ky Kim intelektual si mundi te gjej vend ne ate cader ? cfare bejne ata njerez aty, I mban Berisha me Bashen me ushqim dhe para, dhe ata rrine aty, ku ka me mire ne qender te Tiranes, hane pine degjojne muzike, dhe bejne llogje kavaje, dhe duan qe Kjo qeveri qe ka marr 1 milion vota tja lere pushtetin ketyre te dyve, se ashtu ata duan, Ky KIM Mehmeti ku shkon ? ? ?

 2. I MOSHUEMI says:

  KIM MEMETI!
  MARRE,QË SHPREHESH NË MBËSHTETJE TË ATYRE QË DUAN ME MBROJT KOKËN E TYRE.!
  PAS ZGJEDHJEVE DOTA KUPTOSH GABIMIN TËND.!
  ATA JANË NJË GRUSHT NJERËZISHT.NUK ËSHTË POPULLI ATJE.
  ATA E PËRDORIN POPULLIN,SIKUR TY.!
  TY S’TË FALET!! S’DU ME TË OFENDU NË MEDIA,POR ME VEDI E KAM BA.!

 3. Dritani USA says:

  Kisha njefare konsiderate per kete Kim Mehmetin,por ky paska qene fare injorant,ptuuuuuu rrace …….muti

 4. Vjosa says:

  Po pse mor u fute ne ate cader? Ajo eshte cadra e krimit. Ai aty ka vrare, aty eshte derdh gjak njerezish, aty ende nuk eshte shplare gjaku. Pse e bere, kaq naiv je mor Kim?

 5. Nestori-Mitrovicë says:

  Edhe Kimi, më në fund, e paska gjetur çadrën ku të fus kokën. Çadra, tash e tutje, është vatani edhe i tij, se përmasat e vogla të çadrës i mundësojnë Kimit të vogël të duket i madh. Bie dëbora dhe çdokujt i duken gjurmët.

  1. Aleksander says:

   Ne fakt ,Kimi i Madh u zvogelua krejt pa kuptim…keqardhje pa fund…zhgenjim !-Pas te madhit Arben Xhaferri , ne Iliride syte i kishim tek Kim Mehmeti por…

 6. Nasi says:

  KIMI,qenka bërë për doktor😄
  Qenka pa qef.
  Kim,;- Kujdes nga Doktori,se ti se njeh mirë.😄👎

 7. Illyrian says:

  Bravo Brace…
  Por, te njëjtën gjë ka bërë komunizmi, më specifikisht, Enver Hoxha. Pra, ka vrarë kundërshtarët. E dënon ti Braçe regjimin komunist?
  Partia, deputeti i së cilës je, e ka pasur emrin partia komuniste, pra është partia që vriste kundërshtarët.

  1. L leshi says:

   Ilyrian apo pall mos ngaterro kekun me byrekun, apo e ke nga injoranca…sa per kujtese PD eshte krijuar nga ish sigurimsa pra nga ata qe kane vrare ne ate kohe qe permend ti dhe kane vrare dhe ne kete kohe qe ti mund ta quash demokraci, ndersa per kimin qe ka hyre ne ate cader kjo tregon vetem injorancen e tije ..shqiptaret e maqedonise nuk kane treguar kurre atdhetarizem pervecse kane prodhuar islamizem dhe injorance me shumice…ky krimbi ben mire te shohe hallet e shtepise se tije se i ka me shumice. …

  2. o ylirian po ti a di qe ata te partise komuniste dhe me perbindshat e saj tek PD,bashke me sigurimsat qe jane bere milioner,jane futur ne cader per te mbrojt shkatrrimin dhe vjedhjen qe i kane ketij vendi,se per ata qe kane vrare ne socialezem dhe ne kap ata nuk e rrujne,por thone mos na prekni vilat.

  3. Lugati says:

   o illyrian..mos nxirr te vertetat e kti kombi..se acarohe parazitat komunista..se brace konja e ka fjalen per 21 janarin…pytje braces..dhe karakurvave te tjera komuniste me pagese…ku ishte bracja me lugatin km..kur u vrane kto njerez?????ku pishin kafe?¿?derisa ky konsiderohet krim bracja dhe lugati km kane 4 vjet qeveri pse nuk zbardhet kjo ceshtje?????kto njerez lujne pinpong me shqiptaret…se te gjithe e dime qe ripjellja post komuniste ka vetem nji babe ideollogjik gjalle..e ka emrin sali berisha dhe lugati kryeminister eshte pjelle e tij..pranej brace xhepisti boji mire llogarite kur te flasesh

 8. Edheune says:

  Per cdo njeri ardhka nje dite qe ne nje fjale a fjali ne te 10 -tat e sekondes te tregoje karakterin e tij.
  Oh sa me endje e kam lexuar cdo shkronje qe Kim Mehmeti ka hedhur ne leter, dhe sjane pak.
  Jam ne siklet, ku do ta coj une gjithe ate admirim qe kam pas per kete njeri.
  Oh sa po me dhemb vetja qe ky Kimi paska karakterin e njerzve qe i kane bere gjithato deme Shqipqris tone.
  Kam tre libra te Kim Mehmetit po i gris se ekam adhuruar si te ditur por dhe patriot.
  Obobo shqiperia jone. Edhe nje patriot sic e quan tashme veten u puthi doren atyre qe me doren e tyre kane hedhur firma qe pane sjelle fatkeqesi.
  Po detin e shitur more Kim. Vetem kaq mjafton per ti uryer ata qe ngriten cadren.
  Nuk do doja kuresesi te te shikoja edhe ne krah te Edi Rames.
  Gjithe mbasditen jam i shokuar. Kam dhe aritmi. Jam nje person tek te 60-tat
  Oh sa lengojne zemrat e shqiptareve nga fjalet e pahijeshme te atyre qe i kane mbajtur per patriot.

  1. Arturi says:

   Shume e sakte çdo fjale e juaja! Ndaj te njejtin mendim me ju! Respekte!

 9. SKENDER-BEU says:

  KY KIMAJA ME VEZE QE NA ERDHI NGA MAQEDONIA DHE QE I CAHET ZEMRA (BYTHA) PER SHQIPERI TE FORTE DUA TA PYES:1-PSE NA QENKA SHQIPRIA E FORTE NE CADER DHE JOJASHTE CADRES? ATA QE ORGANIZUAN CADREN JANE TE FORTE PER HAJDUTLLIQE DHE KONTRABANTE DHE PER ME TEPER SHITJE TE INTERESAVE TESHQIPERISE TEK FASHISMI ITALIAN DIKUR(JO ATA POR ATA QE I POLLEN) DHE SOT TEK SERBI DHE GREKU.SIDOMOS I FORTI I TE FORTEVE PER LIGESIRA DHE PRAPESIRA NE BASHKEPUNIM ME GJAKUN E BABAJT FIZIK TE TIJ KARAXHICIT SI DOBIC,APO DOC APO BASTARD I FARES SE TIJ MBJELLE NE HAURIN E LOPES. 2-PSE SI BERE THIRJET NGA NDONJE PRTAL I PAANSHEM PORNGA CADRA LIVE ,APO DESHE TE NGJYESH DHE TI GISHTIN NE CORBEN SLLAVE QE PO GATUHET NE MES TE TIRANES DUKE E DITUR QE KJO CORBE ESHTE BERE ME BOLLGUR BULLGARO MAQEDON DHE SERBO RUS SI DHE MUT SHQIPTARESH QE JO VETEM HANE CDO PISLLIK POR DHE DHJESIN NE CORBE DHE PASTAJ E HANE PERSERI? O KIM APO QIME E KEMBEVE TE MIZAVE ERDHE TE BEHESH I I MADH NE MES TE SHPIRTVOGELSISE SE NJE OPOZITE QE VRASJET E DIKURSHME I QUAN KRIM SHTETROR QE DUHEJ BERE PER TE RUAJTUR SHTETIN DHE SOT CIRET KRIMINELET,KRIMINELET PER TE MBULUAR KRIMIN E VET.NE DO SHQIPRI TE FORTE O LEKURE COKOLLATE E MAGJYPEVE TE SHKUPIT DUHET TE PERKRAHESH QEVERINE QE BEN SHTET DHE VE LIGJIN MBI GJITHCKA .SHQIPERIA NUK BEHET KURE E FORTE DUKE LUFTUAR QEVERINE E LIGJESHME TE SAJ DHE DUKE PERKRAHUR KRIMINELET QE NXISIN ANARSHINE DHE MOSBINDJEN NDAJ LIGJIT DHE MOS DENIMIT TE KRIMINELEVE NE RRUGE LIGJORE.

 10. Samiu says:

  Po kujtoji edhe Remzi Hoxhen O Braçe se mbase per ate qe ka qene qytetar i FYROM mbase i kujtohet qe eshte vrare nga Sali Ram Berisha… Vetem nese ka shkuar ti thote: Te lumte dora qe e ke vrare O Sali!….

 11. AVNI RUSTEMI says:

  Qenka bo kim me veze,,,,gatim nga halli. Njeri anakronik i pa vlere.

 12. Kuq e zi says:

  Me sa te njoh z.kim i paske pas nji borxh saliut me dale aty ku dole shpresoj me kete ta kesh shlyer
  Ti e dine mire qe pd ne shqiperi i trembet vetingut ashtu si vmro i trembet speciales ne fyrom
  Shqiperi e forte per mua jane vetingu dhe hapja e bisedimeve me be kjo do rriste mbeshtetjen ndaj shqiptareve ne fyrom
  Po ti bej nje analize figures tende ti tradhton ato qe ke thene deri tash
  Mos te kane kercenuar zotri

 13. Na bashkoj kenga popullore says:

  Gjithmon me eshte dukt ftyr Sllav i dyshuar ky Qim Mehmeti ,tralltar i flliqur,bravo Braçe

 14. Amant says:

  Kim, ata te fortet e çadres ta shiten shqiperine tek greku. i dhane teritor badiava. Dhe ty ne se te dhimbset shqiperia dhe qe enderon te jete e forte ke trokitur ne vendin e gabuar midis vrasesve qe kane vrare aty ne bulevard per pushtetin e vet; Vrane ne gerdec 26 persona e midis tyre edhe femije dhe plagosen mbi treqind te tjere. Plaçkiten e grabiten prona te shqiptareve sikur ti kishin mallin e vet ne troje ku veçse jane ca ardhacake qe mbriten veçse me duar ne xhepa dhe sot flasin per lirine e prones ne sistem. Njerez qe ngriten pasuri qe as edhe ti vete nuk i ke menduar ndonjehere thjeshte si pazarxhinj te lidhur pa perjashtim me krimin.
  Ne keto momente me vjen keq per inteligjencen tuaj. Thjeshte u meshiroj per kete hap. Tung

 15. LORA says:

  Kim Mehmeti e dashka te “forte” Shqiperine nga ata qe e kane shitur e perdhosur ,
  si gjakprishur te pashoq dhe antishqiptare te perbetuar ,ne nje cerek shekulli !!!!!!
  Edhe Kimi degradoi me hordhine e mizave te mbledhura ne mut,,,me shendet I qofte kjo
  zgjedhje personale,per pjesen e jetes qe I ka mbetur.

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   si kane dale puntoret e temes+ed rames tu shajte..mos e shani salen se e keni BABE o karagjoz njerez

 16. skrapari says:

  Po more karafil, e thua vet:Shqiperia nuk behet e forte nese vret kundershtaret.Eshte pikerish keshtu.Ndaj nuk behet e forte.Se babai juaj shpirteror, akoma kini ne radhe te pare te parlamentit, ministra te tij, vrau jo vetem kundershtar po dhe kundershtare hipotetike, madje dhe 200 petritat e tij te luftes.Hej, ketu eshte celesi.Ata dhe sot pas kaq vjetesh shkerdhatokraci(anetar i se ciles je dhe ti) jane te vrare, te ikur larg, te imargjinuar nga klasa e juaj batarde.Ende e mban mendjen te ata te katert qe i leshove ti dhe shoket e tu mbi godinen e pare te shtetit si rrugecer dhe vet u fshehe bashke me te gjatin.Dhe per cfare?Per shkakte padrinos qe sor e mban me pekule se po te iku te iku pushteti dhe lopa qe po e mjel paskrupull prej 4 vitesh.Po ndaj teje po i fus nje hahaha se nje mi i shkerdhatokracise je.Mi gjirizesh qe vijne ere(qelben) me ore larg.

 17. doktori says:

  Se c’mutin deshi Kim tek cadra ai e di ! Te pakten te na shpjegoi ne se eshte idealist: Cfare ideale shikon ne ate cader! Me sa dine te gjithe ne ate Cader jane mbledhur disa zyrtare qe duan te behen qeveritar…dhe ata duan,duan ,duan dhe pike Gjithe bota e di se sa i zoti eshte Luli te drejtoje shtetin…por ai e do pushtetin,sic duan mbreterit te marrin mbreterine edhe kur jane 5 vjec!…Ore njeri po si merret pushteti pa as nje perpjekje,pa asnje prove bindese,pa fushate, pa objektiva dhe pa i treguar popullit thesarin e parave qe ti e ke diku (por do tua tregosh kur te te bejne K/minister)…..Pastaj rrogat do ti ngresh,do hapish fabrika,kombinate do heqish taksat,do ngresh pensionet ja ashtu”Me urdher te peshkut dhe me dashjen tende”dhe Kim do dekorohet nga presidenti me cmimin “Nobel” te revoluciont “Portokalli”,,,,Hajde komedi hajde!

 18. Fshatari says:

  Po ku je futur o Kim qe te fuca ne dhe.
  A e di ti Kim qe ajo eshte cadra e mortjes ,e zgjebes,e sides,e tartakutit…dil qe aty Kim dhe duhet te dezinfektohesh,te rrish nje jave ne karantine dhe pastaj te takohesh me popullin e thjeshte

 19. "horri i bulevardit" says:

  Caderja e lules se salehut ka filluar te ftoje edhe intellektuallet jevgj e gabele, egjiptian a rome, arrixhinj e gjithe sojin e bythzinjve, qe kujtojne se flasin shqip.
  Ca mut intellektualli oky mut bythziu, e degjova, do me nejt me vrases le te rri, por ne qofte se ka byhe ky bythzi, le te beje ndonje gje ne SHkup. por atje sja rras njeri .

 20. Shkodrani says:

  Pa respekt per ty or kim, a nuk te erdhi marre, qe dhe ti u bere pal e atyre vrasesve? a nuk e di ti mor zotni se ata qe ti u shkove ne cader dhan urdher e vrane qytetare te pafajshem e me duar ne xhepa, aty pak metra perpara asaj cadre? a nuk kishe mundesi TI, tu vije nje tuf me lule aty te pllaka perkujtimore? TURP,TURP,TURP, zotni kim mehmeti. (Ps. se meriton emrin me germe te madhe, kim mehmeti)

 21. dash says:

  TURP!!!!!!. dhe PERSE????? nje hap shume i gabuar e i pa justifikueshem.Dhe te mos jesh dakort deri ne fund me Ramen, ne cadren antishqiptare nuk duhet te futeshe….mbaje turpin perjete…

 22. Kola says:

  Me se fundi qenka pjerdhur edhe Kim Mehmeti. Ndjese paste se te tille bajgera i ka me bollek ky vend, e s’la pse na i rrefen Kimi punet tona. Me mire ben te shikoj halete e tij se jane duke e dhier maqedonsit ne surrat e s’po guxon ta ngreje koken, kurse punet tona ka kush i shikon e s’po ja pjerdhim fjalen Kimit.

 23. pro says:

  ..mendoj se Kim Mehmeti eshte i padiskutueshem ne lloin e vet…te jesh ndryshe nuk te ben armik,por te respektuar..shpresoj qe vetingu {neqoftese..}te perlaje kriminelet e te gjitha paleve..sepse ata nuk kane pol,kurse politika ne ç,do hap te tregoje se po realizon detyrimet e shtetasve..dhe nuk po ben shou.Punet e mira kane bilanc.

 24. Historia says:

  Do te ishte me e udhes qe Gazeta te botonte me pare fjalimin e Kim Mehmetit dhe pastaj repliken e Braces…

 25. Shqiptari i Ilirise says:

  Z.Kim!
  Une i kam perkrahur opinionet e tua lidhur me politikanet shqiptare te Maqedonise.Por tani qe po shoh qendrimin tend lidhur me çadren ku jane strehuar ata qe e kane vjedhur,shitur dhe vrare Shqiperine,qe ti thua se e do te forte,po me ben ta rishoh mbeshtetjen per ty.

 26. Viroi says:

  Pse e djallos, mor Kim? Ti qe ne shqiperi ke emer, nuk duhet te shkoje ne ate cader. Aty nuk asht vend per ty, se aty mblidhen hajnat, bre.

 27. Tunxh Bir says:

  I nderuar Kim Jong Il, i zgjidhe hallet e maqedonise dhe erdhe te zgjidhesh hallet tona ,shko e merru me lagjen tende

 28. shpresa says:

  Ja keshtu genjehemi ne nga demagoget. Kisha nje simptai per Kim Mehmetin si shqiptar, megjithese nuk e njoh fare fizikish sa i gjate eshte , sa i trashe apo eshte sakat apo ne rregull nga kembet. Por “vjen nje dite” dhe ja mu çfaq Kimi qe eshte ne te vertete. Boll e paska mbuluar veten dhe shume kohe, bile. Kimi dashka te beje Shqiperine te forte me Sali Berishen! Beson me njeri qe ka aresyen apo ka provuar krimet e Saliut? Se ata ne çader nuk e kane. Dhe çudia eshte se shume nga keta ate “zgjuarsi” qe kane perdorur kaq kohe per te mbulluar te verteten e tyre, tani me nje budallallek prej injoranti dalin kunder rrymes qe do ti perzere. Ej, pashe ne çader para ca ditesh konstutcionalistin e madh , te birin e Rustem Gjates, Clirim Gjata. Valle nuk i di i biri Rustemit, ish i pavaruri si Ristani, se Sali Berisha ka bere krime? Hapu dhé te futen keta, jo une se s’kam faj!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *