REPLIKAT/ Ilir Meta i përgjigjet ashpër Blushit: E vetmja ndërhyrje që kam bërë te Rama, ishte të bëheshe ministër. Ti ke ardhur nga planet tjetër

Kryeparlamentari Ilir Meta ka replikuar ashpër me Ben Blushin në Kuvend.

Kjo, duke qenë se ky i fundit ka akuzuar Metën si përgjegjës për largimin e katër ministrave.

Meta zgjodhi t’i përgjigjej këtyre deklaratave nga kryesia e Kuvendit.

Ai e ka quajtur Blushin “të paprovuar” duke e ftuar ta provonte njëherë veten në zgjedhje.

Faleminderit për këtë fjalim historik.

Dhe meqenëse në këtë fjalim historik unë u përmenda më shumë se nga politikanët e vjetër, nga një politikan i ri i sapo ardhur nga një planet tjetër, dua t’i them të gjithë ministrave, kandidatëve për ministra, sot nesër e përgjithmonë, që e vetmja ndërhyrje që kam tentuar të bëj pranë zotit Rama kur është bërë qeveria, është që parafolësi të bëhej ministër.

Por ndoshta mirë është bërë që nuk është bërë ministër sepse Shqipëria ka një alternativë të re, një shpresë të madhe, një njeri të pa provuar asnjëherë.

Ka të drejtë të kërkojë të votohet dhe të besohet”, tha Meta.

Do jenë ministra Olta, Fatmiri edhe emrat i tha me bezdi, i rraskapitur nga puna, nuk ka më asnjë pasion, nuk punon më, vetëm administron pushtetin që ka pasur, si e pranoni ju që ndërrohen ministrat si kuaj gare, pa shkak?

Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë, janë dy parti, taksa e Metës për Rilindjen heqja e Tahirit, Iliri hoqi Saimirin,

Koalicionet funksionojnë me parime, për më shumë vende pune, as flet njeri, reformën në drejtësi e falimentuan në bashkëpunim me cadrën”, u shpreh Blushi në fjalimin e tij në Kuvend, që solli reagimin e Metës.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “REPLIKAT/ Ilir Meta i përgjigjet ashpër Blushit: E vetmja ndërhyrje që kam bërë te Rama, ishte të bëheshe ministër. Ti ke ardhur nga planet tjetër”

 1. Dil Enver nga varri. says:

  Hiq 4-5 individe nga ai parlament, ju jeni te gjithe per tju futur llokumin ne byth.

 2. Mirush says:

  O rrota gazetare, ju dhjefsha shkrimet qe beni, qe nuk merret vesh kur mbaron MEta e kur fillon Blushi.

 3. Teli says:

  LLOKUMIN,Blushit,se ka marrë KOTTTTT!!!😄

 4. Drejtësia says:

  Ik ore bajgë

 5. LORA says:

  Replike keta te dy ?!?!?!
  As qe e besoj.
  Sic duket e kane llogaritur si mbulimin me te mire te ujdive te tyre te fundit, nen jorgan.Patjeter qe do te kene marre edhe bekimin e cadres se krimit e turpit,pa limit.
  E kane nga “lezeti integral” I afrimit te momentit te perballjes se tyre me verdiktin e shqiptareve ,me 18 qershor 2017.

 6. dardhari says:

  Ju njoftoj se zonja Blushi nuk voton per kete zoterine por voton ne nje vend tjeter. Por dhe ky e largon trishtimin ne Dardhen e larget, ne vilen e ndertuar me shume “bujari” nga 3 firma ndertimi Korcare. Nuk po permend emrat e firmave ne respekt te tyre, por po qe se eshte kurjos zoterija “libra” jam gati per detaje.

 7. Nori says:

  BAJGA, Bbbbb,!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *