FOTOT/ Bota e egër, luanët rrëzojnë gjirafën

Këto fotografi interesante tregojnë botën e egër dhe luftën e përhershme që ndodh për mbijetesë mes kafshëve.

Këta dy luanë sulmojnë dhe rrëzojnë një gjirafë, e cila nuk ia doli dot që ta largonte rrezikun.

Në fillim gjirafa mashkull sprapsi sulmin e kafshëve, por ata këmbëngulën.

Njëri prej luanëve iu hodh në qafë dhe e mbërtheu me nofulla aty, e tjetri e sulmoi nga pas, duke e rrëzuar e vrarë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/gjirafa-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/gjirafa-1.jpg","attachment_id":"650509"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/gjirafa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/gjirafa.jpg","attachment_id":"650511"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/gjirafa-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/gjirafa-2.jpg","attachment_id":"650510"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *