VIDEO/ Shkojnë të protestojnë kundër Dakos, plas grushti mes protestuesve të PD-së dhe shoqërisë civile: Ngacmuan një vajzë…

Dy orë pasi kishte nisur protesta e shoqërisë civile përpara Torrës Veneciane për mbrojtjen e trashëgimisë arkeologjike të Durrësit, midis dy grupimeve: shoqëri civile-FRPD, pati një konflikit që degjeneroi deri në përplasje fizike midis tyre.

Sipas burimeve, “DurrësLajm” mëson se disa djem të Forumit Rinor të Partisë Demokratike kishin ngacmuar një vajzë të shoqërisë civile. Kjo bëri që midis tyre të ketë jo vetëm debat, por edhe përplasje fizike që përfundoi me denoncim në polici.

Sherri i krijuar bëri që protesta të dështojë e të ndërpritet, duke bërë që të gjithë të pranishmit të largohen pas vetëm dy orësh.

Një numër i konsiderueshëm personash shkuan në komisariatin e policisë së Durrësit për të denoncuar ngjarjen, ndërsa uniformat blu kanë nisur hetimet për këtë rast.

Ndërsa aktivistja Lorisa Ylli, ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook”, ku shprehet se një grup që i bashkua protestës së mbrëmjes, në fakt kishin ardhur me qëllimin e vetëm për të shkatërruar frymën e protestes dhe kauzës së tyre qytetare duke rrahur një vajzë dhe një djalë i cili iu vu në mbrojtje.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “VIDEO/ Shkojnë të protestojnë kundër Dakos, plas grushti mes protestuesve të PD-së dhe shoqërisë civile: Ngacmuan një vajzë…”

 1. rty says:

  Mezi jeni bere 20 vete more “kocka lepires” te partive. Per ne banoret Veliera eshte modernizim i qytetit, nje zone e re pedonale me vlera per qytetaret, per femijet dhe te moshuarit te cilet tani kane akoma me shume mundesi te kundrojne torren Veneciane pikerisht per aresye te ketij sheshi. Dako mund te kete kusuret e veta me betonin, por kjo nuk do te thote te rrezoni Velieren. Cdo gjyqtar me mend dhe me parime qytetare nuk duhet te bllokoje kete projekt, por perkundrazi te lejoje projektin te zhvillohet i plote si shenje e pajtimit dhe bashkepunimit te dy kohereva, te djeshmes dhe te sotmes ne sherbim te durrsakeve dhe Shqiperise.

 2. saliu says:

  O SA KOM QESH po kta jan ordineret dhe llumi kti vendi o njerez kta jan mostrat e PDse kjo esht partia rrugaçve dhe e halabakve te kti vendi nese doni te shikoni nje alabak se si mund te jet keni plot tek çadra cilindo qe te zer syri i atill esht alabak pa din e iman hajdut drogmen pedofil kta jan PDja qe duhet te dali jasht ligjit se esht streha kriminelve dhe e kurvave.

 3. saliu says:

  O SA KOM QESH , po kta jan ordineret dhe llumi kti vendi o njerez, kta jan mostrat e PDse , kjo esht partia rrugaçve dhe e halabakve te kti vendi , nese doni te shikoni nje alabak se si mund te jet , keni plot tek çadra , cilindo qe te zer syri i atill esht alabak pa din e iman hajdut drogmen pedofil , kta jan PDja qe duhet te dali jasht ligjit , se esht streha kriminelve dhe e kurvave.

 4. saliu says:

  O SA KOM QESH , po kta jan ordineret dhe llumi kti vendi o njerez, kta jan mostrat e PDse , kjo esht partia rrugaçve dhe e halabakve te kti vendi , nese doni te shikoni nje alabak se si mund te jet , keni plot tek çadra , cilindo qe te zer syri i atill esht , alabak pa din e iman hajdut drogmen pedofil , kta jan PDja qe duhet te dali jasht ligjit , se esht streha kriminelve dhe e kurvave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *