Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: Nuk jam si ty, që fle në disa shtretër…

Voltana Ademi ka reaguar pas thumbimeve të kryeministrit Edi Rama në Shkodër.

Rama tha se Ademi është njësoj si Basha kur ishte kryebashkiak i Tiranës.

“Ajo është e mirë për gjumë”, tha Rama.

Po të isha në vendin tënd do me vinte turp të dilja para popullit!

Dy fjale Edi Rames qe vjen e tallet me njerez te thjeshtë duke i thene: “shiko nga kamera dhe thuaj kshu”, “hajde fol po mos thuaj kete po thuaj ate”, “hajde falendero baben”, “me cile parti je”, “a me do fort”,”ku merr vesh ti..” etj etj

Edi Rama nuk ka një shtrat po shumë shtretër pasi flet nga shtretërit e shokëve te shumtë kriminelë të rrezikshëm që i bëri deputet e kryetar bashkish. Sot të gjithë po i shohim me zë e figurë se janë vrasës, tutor e trafikant droge.

Ndaj Edi Rama flet për gjumin se kerkon të verë popullin në gjumë përball kësaj maskarade, dhe per ironi, ka guxim e flet për vetingun.

Flet per gjumin se kerkon te vere ne gjume popullin e Shkodres duke e diskriminuar politikisht, duke i dhënë fonde sa nje ish-komune e duke mos i miratuar asnjë projekt.

Por Bashkinë Shkodër nuk do arrish ta vësh ne gjume, pasi ky qytet ka shpirt demokrat dhe punëtor. Po përdor shumë marifete, por me humbje spektakolare do dalesh nga Shkodra!

E dini kush eshte Rama? Ështe ai që tha para pak kohesh se nuk na jep Bashkia Shkoder leje për “Kafen e Madhe”. Nderkohe qe nuk kishte aplikuar fare per leje! Lejet janë në dorë të Edi Ramës dhe jo në dorë të Bashkisë së Shkodrës. Te ketij format genjeshtre i ka edhe diskutimet e premtimet.

Por, kjo do i zgjase deri me 18 qershor kur kryeminister i vendit do jetë Lulzim Basha!”, thotë Voltana në reagimin e saj.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: Nuk jam si ty, që fle në disa shtretër…”

 1. pedro i ri says:

  Kjo do ja shtonte shume vlerat Cadres se ahengut

 2. Artan says:

  Ajjj, tani na dole ne shteg Voltana -qe zgjedhjet do na i fitoka Basha. Mund dhe ti fitonte, por ka ca veshtiresi ketu.

  Basha eshte nje sharlatan, pak me i zgjuar se ti por pak me i njollosur se ti me disa afera korrupsioni. Keto afera tani i ke ne raporte nderkombetare, dhe keto jane lexuar nga ca te huaj, te pakten ato qe merrem me shqiperine.

  Basha, zgjedhjet e vetme qe ka fituar, ato te Bashkise se Tiranes, i ka fituar me te vjedhur. Procesi i votimit ne Tirane eshte gjithashtu subjekt studimesh dhe per kete e ‘hengri’ dhe ish kryetari i OSCE-se qe e kish zbutur raportin pak me shume se duhet. Por se si i ka vjedhur zgjedhjet Basha eshte e qarte si dita e djellit.

  Nje qeshtje tjeter eshte se Basha ashtu si ti eshte i paafte te mynyre te vertetueshme. Ti ke bere nje vrime ne uje ne Bashki. Marrinat e tua nuk te ecin as me femijet. Ato dalldisjet e tua trashamane -une jam keshtu e une jam ashtu-veshtire te bindin ndokend. nese ka ndonje qe urrehet ne Shkoder, je ti. Basha ka vertetuar qe ka bere nje vrime ne tirane gjate 4 vjeteve.

  Prandaj o cope mish me dy sy, rri e ngroh karriken dhe askush nuk pret gje nga ti derisa te te vije ora te te nxjerrin nga ajo zyre me vote.

 3. santiago says:

  Lylja kryeminister? hahaha cna bere per te qeshur ,ai nji mut qe te haj do behet K/M me dylbi do ta shikoj kryeministrin

 4. nord.al says:

  Nga fjalet e saja kuptohet se eshte “mish me dy sy”.

 5. Bashiqi says:

  Po Po . Lulzim vrasesi e hajduti do te jete kryeminister. Ti kujton se eshte popull budall e jep vota krimineleve te pd. Jo moj trashe jo. Mandej edhe sikur tja japin voten kriminelit e vrasesit gja qe ska per te ndolle kurre, ai nuk don zgjellje me vota por ne tavoline.

 6. boom says:

  Ha ha ha. O Shkodrane ju qe e njihni me mire.Ne shtreterit e kujt fle kjo Voltana?

 7. "horri i bulevardit" says:

  Pse moj Voltane, duhet te hysh ne disa shtreter, te quhesh kurve, por akoma se ditke se kurvat me te kqija jane ato qe shkerdhehen ne shtratin bashkeshortor, mjere ai bureci qe te ka.

 8. Shqiptari i ILIRISE. says:

  A me taman e ke oj Voltan?
  Xim Berisha..me fal..Basha ka me ken kryminister?Ku ku mori Voltan!Po ti kena me fjet gjum tan moj burrnesh!
  Jo moj jo.Edhe ti e din qi kjo asht marre,por thu sic po don Salia.

 9. king says:

  Boom jatam flen ne shtratin e Rames prandaj flet keshtu dhe e mbron ate ,mos je ndonje kopil komunisti ke dal nga ato shtreter qe ka fjetur jatam.

 10. Enver Llapa says:

  Qeveria Basha do jete si me poshte:
  KM Lyl Basha
  Zv?KM dhe Minister I Jshtem Ver LLapa
  Minister I brendeshem Besim Kargjoni
  Minister I Arsimit Kreshnik Spahija
  Minister I Mbrojtjes Tore Bytha
  Minister I Shendetesise Tritan Shehja
  Minister I Ekonomise Leonard Ollqi
  Minister I Drejtesise Arben Ristuqi
  Minister I Mjedisit Sazan Curi
  Minister I Energjetikes Suzana Gazhalli
  Minister I Mireqenies Sociale Spiridhon Kseraqis

 11. Qytetar says:

  Ore këto e kanë mëndjen të shkojnë me Ramën në shtrat po janë shumë të shëmtuara,i kanë turitë sikur i ke bërë me dalt ndaj skanë shans të shkojnë me Të.

 12. BUJARI JU DEGJON says:

  “Ajo eshte e mire per gjume”,tha Rama…
  Dmth,Rama rrinte zgjuar – Voltanes i mbylleshin syte…
  Kete ceshtje nuk na e sqarove,moj Voltane,moj leshtore nga trute…

 13. Mondi Hajro says:

  Të thuash sot që më 18 Qershor është kryeministër Lulëzim Basha është të thuash në mes të ditës është natë, është marezi, është të mos kesh as sy e as veshë po gjithsesi po ja leme kohës..

 14. Spartaku says:

  Ti Voltana t’i rruash lesht Edi Rames,se ai do jete kryeminister edhe pas 18 qershorit.Ata Lylin tend nuk e pranon populli kryeminister,jo vetem qe eshte fyell nga mendja,por eshte vrases,hajdut dhe tradhetar.

 15. Hafizi says:

  Rama dhe Qeveria e tij, kanë gjynahe të padiskutueshme, por mediokriteti dhe injoranca, bashkudhëtare të banditizmit, hajdutërisë dhe kriminalitetit, “çuditërisht” janë “me okë” në bandën që quhet PD…!!! Se si ka njerëz që besojnë akoma tek këta “cuba injorantë”, këtë nuk arrij ta kuptoj… Dikush mund të thotë “kë të besosh ?” dhe kjo ngrë shumë diskutim… Kur flet një grua (injorante-mediokre-dembele) si Voltana Ademi, për vlerat e shkodranëve, atëhere shkodranët (e vërtetë den babaden dhe jo cubat e ardhur nga malet), duhet të shqetësohen seriozisht…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *