Basha e quan Ramën surratsëz se i kujtoi vitin 1997

Lideri i PD-së Lulzim Basha, ka rritur tonin e zërit ndaj kryeministrit të vendit Edi Rama.

Basha duket se është revoltuar nga përmendja e vitit famëkeq të 97-tës dhe ka dalë në sulm të kryeministrit.

“Kë kërcënon more surratsëz? Po ja themi popullorce, pak me zhargonin popullor në fakt vjen nga turqishtja e vjetër do të thotë i pafytyrë, o i pafytyrë kujt i kujton 97 ti? Këtu është lëvizja më evropiane, më qytetare, më paqësre, për të shporrur krimin dhe kriminelët që janë destabilizimi dhe kërcënimi i vërtetë për destabilizimin e Shqipërisë. Ndaj hiq dorë nga kërcënimet, Shqipëria nuk do rrëshaqsë më në destabilizim për surratin tënd dhe të kriminelëve që ke në krahë. Vendimi është marrë, ti do shporresh dhe ne do kemi qeveri teknike për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Rrugë tjetër nuk dha dhe nuk ka për të patur. Tani i ka rënë dhe damllaja se dhe dyshja i ka punët përshesh dhe brenda shtëpisë i kanë punët përshesh. Kush fle me qenin zgjohet me pleshta, pak e ka. Ndaj mbaje me vete ti dhe konet e tua kërcënimin për 97. Nuk digjet asnje jorgan i vetem per endrren tende per te mbajtur karrigen”, tha Basha.

Kreu i PD-së ishte sot në një takim me artistë dhe pedagogë të artit me të cilët foli lidhur me situatën politike në vend.

Një ditë më parë edhe aleati më i madh i Partisë Demokratike, Kreshnik Spahiu, ka tronditur opinionin publik me deklaratat e tij.  Ai i bëri thirrje gjahtarëve që të merrnin armët dhe të vinin pranë çadrës./ad

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Basha e quan Ramën surratsëz se i kujtoi vitin 1997”

 1. Edkari says:

  Po u kthye dhe nje here 97 do jete fundi i Edi Rames.

 2. Kamarieri Rinasit says:

  Kur populli i ka dhene voten PD kta nuk diten ta mbajne nje qeveri. Kane aprovuar ligje anti shqiptare si falja e detit, Gerdeci, rruga e kombit me vlere 1.2 mld $, vrasje ne mes te tiranes, gjygjtare me 6 muaj kurs , polici bark derrash etj. Kur jane ne opozite nuk dine te sillen se u mungon shume anti shqiptarizmi dhe shkaterremi i ktij populli. Kta mjerane qe therrasin vetem per konflikt jane te fryre nga Serbia dhe Rusia per te demonizuar te ardhmen Europiane te Shqiperise.

 3. Adrenalin says:

  Lulza kujdes me fjalët turqisht se hollandezët do te marin për turk dhe pastaj ta hoqën shtetësin.

 4. Asus says:

  Nje nga gjerat qe me ka habitur te Basha eshte perdorimi prej tij I fjalorit banal. Jam besuar me kulturen e tij perendimore. Po persekutuarit banalizma? Duket se nuk ka argumenta ose auditori I tij eshte I nivelit te ulet.

 5. Populli says:

  Dika dhe turqisht ky i shitur qe shiti detin te greku! Prit tani kur te na flase edhe holandisht! Paska marre edhe vendim qe te krijoje qeveri teknike, sic mori vendim kur vrau 4 demonstrues mu nga taraca e Kryeministrise ku ishte si komandant i gardes. Sic mori vendim te flirtonte me Bakojanin si Ministri me i zi i Puneve te Jashtme te Shqiperise. Nuk e meriton Partia demokratike te perdhoset nga kriminele me damke kombetare si ky. Krim per njerzit qe i shkojne pas, krim per ata qe e votojne.

 6. Cani bir k...e says:

  haha kur u be dhe Luli te kercenoj qe ma ka fytyren si ballokume ,mos ngelte malok pa share

 7. Fatosi-kosove says:

  Se truri i njeriut mund te shkoi deri ketu se kisha menduar kurre,se lul basha eshte nje vrases dhe kriminel kete e dije edhe ai vet por qe do kete guximin ta sulmoi dhe fyeje edhe kryeministrin kete se kisha besuar kurre,pasi kam besuar se kemi drejtesi,kryprokuro dhe president,por qe ka edhe njerez qe kur shan e fyen luli brohorasin se kisha menduar kurre edhe pse fatkeqesisht i kam pare gjate gjithe ketyre viteve “demokracie” pasi po mos te kishte kriminel afer tij luli dhe sali berisha do te ishin vetem dy kryetar te PD-s,o Zot a je kund a po shef e ndegjon qe edhe kriminelet duan te na shesin moral edeh drogerashat duan tna bindin se jane demokrat,po vrasjet kush i beri ore idiot,po detin kush i fali grekut ore idiot i mallkuar,po serbin fazlliq kush e ka keshilltar ore idiot palaqoooooo,o pjelle shkau o fundrrine e njerezimit,mallkuar qofte ajo dite qe tka sjelle ne kete bote e qe tash qendron mbi vendin si dikur baba yt millosheviqi,po mir na ban,haram te qofte po sna q….. nanat,motrat,grat e femijet deri sa te dehesh duke na q….,pasi sdel nje djal nane dhe te tregon se ku e ke vendin,mallkaur qofsh o i mallkuar,o palaqo o idiot pjell e shkaut.

 8. jani says:

  Haaa basha qenka trimeruar. Gati jane byzylyket o lulzime . Fillo ushtro lojen e sapunit bashke me ate plaken e vicidolit.

 9. arber says:

  Me mire surratsez se surrat pederasti.

 10. tiranci says:

  LULUSHIT I PASKA IKE KAPLLOQJA. SIC DUKETNDERKOMBETARET I KANE NJOFTU FUNDIN E TIJ

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *