Ben Blushi: PD-PS kanë një pak sekret. Pas tri javësh do të bashkëqeverisin vendin

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi paralajmëron një marrëveshje mes PS dhe PD.

Sipas tij dy partitë e mëdha kanë rënë dakord që opozita votojë për ngritjen e komisioneve të Vetting-ut dhe si “shpërblim”, Rama t’i japë qeverinë teknike.

Blushi tha se kjo marrëveshje është duke u negociuar dhe pritet të bëhet publike pas dy javësh.

Ai garantoi se partia e tij nuk do të pranojë asnjë rol në këtë skenar PD-PS, ndërsa theksoi se LIBRA do të regjistrohet në KQZ javën e ardhshme.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ben Blushi: PD-PS kanë një pak sekret. Pas tri javësh do të bashkëqeverisin vendin”

 1. Alban Dega says:

  KJO DO TE ISHTE VETVRASJA POLITIKE
  E EDVIN RAMES !

  Kjo do te ishte sikur te falish mbretin per ushtarin ne lojen e shahut.
  Auto shah mat!
  A mund ta beje Rama nje gafe te tille politike!?

  1. @ says:

   Mos cuditeni kaq shume.. se keni akoma per te pare nga “Paria e Tiranes”..

 2. PAKTI I PUSHTAVE PËR PUSHT-ET !!! says:

  Pse vetëm LSI di të bëj me dinakri: Pakte Bashkëqeverisje ???

 3. ED SHALSI (Kandidati i Ri për Ministër i Pusht-etit Vendor) says:

  SIGURISHT NE DO TE BEJME:
  -PAKTE PARTIAKE PER BASHKEQEVERISJE.
  -GARE PARTIAKE SE KUSH DO TE VJEDHI ME BUKUR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *