Henri Çili: Koalicioni Rama-Meta bie brenda një muaji, nuk do të hyjnë bashkë në zgjedhje

Henri Çili mendon se koalicioni Rama-Meta do të bjerë brenda një muaji.

Sipas tij, PS dhe LSI nuk do të shkojnë bashkë në zgjedhje.

“Unë e kam argument, jo parashikim.

Ky koalicion zgjat maksimumi dhe një muaj. Rama dhe Meta nuk do të hyjnë bashkë në zgjedhjet e 18 Qershorit.

Pra, do të garojnë në vete, nuk do të ketë një koalicion parazgjedhor”, tha Çili mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”.

Së fundmi janë shtuar ndjeshëm për prishjen e koalicionit PS-LSI dhe madje, kjo gjë reflektohet dhe në vetë deklaratat e drejtuesve të lartë të këtyre dy partive.

Vetëm një ditë më parë, Luan Rama dhe Saimir Tahiri shkëmbyen replika të ashpra, duke treguar se marrëdhëniet PS-LSI nuk janë miqësore.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Henri Çili: Koalicioni Rama-Meta bie brenda një muaji, nuk do të hyjnë bashkë në zgjedhje”

 1. Qytetar says:

  Gam gam te gjith m…… po hani.

 2. Loran shehu says:

  Iket per lesh mor te uruar me idriz me ram me henrin etj hahahaha po mero kurva cdo thot tani

  1. Tony uk says:

   O loran eshte lajmi me i mire ne qofte se do te ndodhi,ps i fiton zgjedhjet dhe pa Lsi.
   Ty mor idiot ste kuptoj cdo te thuash me komentin tend!! Ku e shikon ti o fyell qe Edi ka ikur per lesh.Edin e do 80% e popullsise or tunxh.
   Ajo Pd jote me 30 deputete perfundon mbas 18 qershorit e sigurte,prit se ske pare gje akoma o kurve idiote!!

 3. muco says:

  Te lumte goja,do ishte gjeja me e mire per kete vend.

 4. Tonini says:

  Po shume mire do bejne,gjithe secili te marre ate vote qe mendon sovrani,pastaj me te pare e me te bere.

 5. Bushi says:

  Zoti Cili! Edhe une jame me mendimin tend.Me keqardhje po them se koalicioni mes Ps-te dhe LSI-e do te prishet.Eshte me se e qarte,se prishja do vij nga LSI-ja dhe Ilir Meta.Ai ka kohe qe ka filluar te kakarise si pula.Dhe pula po filloi te beje kakaka,do e beje vezen .Kemi kohe qe po degjojme reagime ku me sponte e ku hapur,reagimet kundra ps-te.Kjo tregon se Meta eshte gjunjezuar para presionit te Bashes dhe Berishes,dhe ka mundesi qe te beje ndonje tradheti,te shkoi perseri me Pd-ke.Meta njihet si njeri bythelevizur,dhe i pabese.Por kame bindjen se kjo levizje e Metes,do revoltoi shume popullin e gjere dhe ps-te do fitoi bindshem,me shume se ne 2013-en.Kurse Meta me Bashen e Berishen do dalin te turparuar.

 6. skrapari says:

  Hahaha, asnje iluzion per te gjitha palet.Te gjithe mbartin mentalitetin totalitar te mbjellur ne vitet e diktatures qe nuk iken lehte. Klasa politike ka mbetur ne klase.E dhimbeshme eshte se po merr me vete edhe vendin. Po vjen fundi perfundimtar i neokomunisteve. Kemi akoma gallate per te pare.

 7. al paci says:

  do ishte gjeja me e mire sikur te ndahet meta dhe shqiptaret te shikojne me qarte po deshen evrope dhe te ecin perpara te votojne forcat politike qe e mbeshtesin metevertet integrimin, dhe po deshen hajdutet dhe vrasesit qe duan nje shtet rrumpalle si ky qe kemi te votojne bashen dhe meten. po zgjedhjet duhet te jen te lira dhe te mos lejohet qe partia e metes dhe e shpetim idrizit te blejne vota, se ne 2013 keto dy forca ne fier nga nje deputet i more me lek ne dore. ps dhe pd duhet ta din mire se kushe ble vota dhe duhet ti ruajne keta hajduta. dhe po qe vota e lire lere te vendosin populli se ca do.

 8. DALTON says:

  Ilir Meten tani e njef I gjithe populli ,qe eshte njeri dredharak e njofin shume mire edhe nderkombetaret,por ai shume pune nuk I prish vendit se ka gelltitur corbe me kohe dhe tani do te vjelli,se vjen nji dite qe haku shkon tek I zoti dhe zot per ate vend aq te vogel dhe te bukur eshte populli.

 9. OBO BOOOOO says:

  Atë ditë që u çorr gjeli
  dilni se po vjen Vangjeli
  ndritën lugët, llampsën pjatat,
  çelën kumbullat, lofatat.
  Sokëllin Spiro Dhjamandi:
  «Kallos erthes, komandandi!»

  Remua me pirun në dorë,
  ha e pi siç do tradita,
  dhe shpreson që deputeti,
  të premtojë ujë edhe drita.
  Brohorasin pleq e plaka,
  ligjëron vetë Nasho Naka.

  Kërcet vera, valon pija,
  se ka festën LSI – ija,
  sa u ka hije kuvendi
  aty ku vidhej korenti.
  «Bjerrna mishin or ti çuni!»
  Ja merr këngës Andon Tuni.

  Rrëmben thikën Kristaq Xhaj,
  përmbi tortën e partisë.
  Hajde Vangjel të ta mbaj,
  mos bësh pandallonat pis!
  Na rroftë qyli, dreka, darka!
  Ngrë dolli dhe Harry Barka

  Flet Vangjeli për fushatën:
  Dritë e flakë ta bëni natën!
  Trimat i rrahin pëllëmbët,
  nga inati shtrëngojnë dhëmbët.
  Nga sufllaqet shpërthen tymi:
  Na rrofsh gjatë, sa Babë Myslimi!

  Deputeti heq xhaketën,
  nis një vallë palikari.
  Sa të kemi Ilir Metën,
  nga ne do peshojë kandari!
  Iso mban «hajdutërija»,
  Eh, ku ka si LSI – ja!…

 10. analisti futja kot says:

  Henri Cili provokon.Ai e di se megjithe neverine qe egziston midis PS dhe LSI, ai qe e ka koalicionin jetik eshte Ilir Meta personalisht. Dhe kjo per aresye te formules se zgjedhjeve e cila e favorizon partine e dyte te koalicionit. Pa ate Ilir Meta nuk mer me shume se 4-5 deputete mbasi simpatizantet e saj kryesisht klienteliste jane te fraksionuar. Nga ana tjeter ai po mbeti pa pushtet eshte direkt i rezikuar te shkoje direkt ne burg per shkak te dosjeve te hapura dhe te atyre qe presin te hapen
  Vec kesaj ai e di qe nderkombetaret e shohin me neveri pak a shume si nje onxho-bonxho grabitqar dhe te pabese. Ai qe e do me shpirt mevetesine eshte Rama por ky nuk ka garanci per nje shumice te qendrueshme dhe me aleate te pabese. Keshtu ata do te shkojne zvare deri ne zgjedhje. Ketu do te vendoset nga Shqiptaret dhe ne se keta jane pjekur sa duhet do te dine te ndajne te miren nga e keqja, ne te kunderten vendi do te shkoje ne (P.S)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *