Italia publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë, ja lojtarët e grumbulluar nga Ventura

Italia ka bërë publike listën për përballjen e 24 marsit ndaj Shqipërisë e cila do të luhet në Palermo në kuadër të eliminatorëve për Botërorin ‘Rusia 2018″.

Tekniku italian Gian Piero Ventura, ka publikuar edhe emrat e lojtarëve të cilët i ka grumbulluar për këtë përballje ndaj Kombëtares shqiptare.

Ventura ka bërë një përzgjedhje të lojtarëve më të mirë që kombëtarja Italiane ka në dispozicion, dhe për këtë strategu i Axurëve i ka besuar sulmin dyshes më në formë për momentin në Serie A,  Belotti-Immobile.

Lista e të plote. 

Portierët – Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigi Donnarumma (Milan), Alex Meret (Spal);

Mbrojtësit – Davide Astori (Fiorentina), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Danilo D’Ambrosio (Inter), Mattia De Sciglio (Milan), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Leonardo Spinazzola (Atalanta), Davide Zappacosta (Torino);

Mesfushorët – Daniele De Rossi (Roma), Roberto Gagliardini (Inter), Marco Parolo (Lazio), Marco Verratti (Paris Saint Germain);: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Inter), Lorenzo Insigne (Napoli), Nicola Sansone (Villarreal);

Sulmuesit – Andrea Belotti (Torino), Eder Citadin Martins (Inter), Manolo Gabbiadini (Southampton), Ciro Immobile (Lazio).

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *