La Liga/ Reali mposht në transfertë Athletic Bilbaon

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Real Madridi ka mposhtur në “San Mames” ekipin e Athletic Bilbaos, me rezultatin 1-2

Një fitore e vështirë kjo e stomja për “Los Blancos” përballë vendasve që arritën të ushtronin presion ndaj miqve.

I pari që hapi serinë e golave për madrilenët ishte Karim Benzema në minutën e 25-të.

Reagimi i Athletic Bilbaos erdhi në pjesën e dytë në minutën e 65-të me anë të Adruiz.

Por, gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë pasi Casemiro në të 68-tën shënoi golin e fitores për skuadrën e tij.

Pas kësaj fitore, Reali shkon në kuotën e 65-pikëve, pesë më shumë se Barcelona, që nesër përballet në “Camp Nou” me Valencian.