Majlinda Bregu: Thirrjet e Bashës për dhunë? Edhe ai vetë u habit kur i tha

Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu duket se është kundër deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha në lidhje me thirrjet që bëri pak ditë më parë për shpim goma dhe thyerje xhamash, nëse nuk do të largohet Rama nga posti i kryeministrit.

Ajo i ka cilësuar deklaratat emocionale që dhe vetë Basha është habitur kur i ka thënë.

“Besoj se ka qenë një deklaratë që e ka habitur edhe vetë zotin Basha, se ishte emocionale”, tha Bregu në News 24.

E pyetur për marrëdhëniet me Bashën, Bregu tha:

Marrëdhënie normale mes dy njerëzve që janë në një partie, dhe që kanë një qëllim të përbashkët për të organizuar PD.

Debate ka çdo ditë edhe në familjen time”.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Majlinda Bregu: Thirrjet e Bashës për dhunë? Edhe ai vetë u habit kur i tha”

 1. eli-Tiv says:

  ….po c’thua…mojjj…lulI githmon ..genjen e thote idiotsira…te mos flasim per nivel intelektual..POR…keto kohe ai ja ka marre kenges…”SALISHTE”…dhe me OIIII..

 2. taraboshi says:

  Atehere ju flet rakija jo mendja se nuk kane ca bene por tu sha tu marre neper goje njerez te ndryshem tuj akuze kedo tuj ekiteku njerezit tjere per ato ca kan ba vete tuj shpif per ato andrra qe shofin naten dhe diten flasin per qytetarin dixhital .Ata e kane te qarte humbjen e thelle ne zgjedhje sepse e dine se sa elektorat ju kan ikur sepse e shohin qe keto rrine ne cader per interesa te veta per pasurine e vet se nuk dine cfare kerkojne ate qe thojne sot nuk e thojne neser .

 3. shaqo says:

  Po keta te PD njeri me i poshter se tjetri, nuk dijne cfare flasin dhe kur ua kujtojne se c’kane thene, nuk dine gje.
  Ne pergjithesi e kane nga ligesia qe kane ne shpirt dhe dhe nga perzjerja me krimin e kriminelet, vrasesit e hajdutet,
  pastaj habiten. Cfare rrace e poshter, njerez shpellare.

 4. Ollga Toronto says:

  Zonja Bregu me kete qe thote konfirmon qe Lyli eshte budalla,jame plotesisht ne nje mendje,por do shtoja se eshte dhe i lige,se ka dhe budall te mire.

 5. Kurvat e SHQUP-it says:

  Shoqja Majlinda ka marre nje detyre qe nuk e ka as profesion, te mbroje shalengjiturin Lulzim nga thirrjet per dhune ma ate zerin si “moter”.
  Majlinda ka hall te siguroje nje vend ne listat e kandidateve per deputete tek SHQUP-i, qe me sa po duket eshte jashte liste.

 6. Valter says:

  Kur vrau nuk e dinte cfare bente ,
  kur vodhi nuk e mori vesh,
  kur kercenon per lufte nuk e dinte cfare thoshte.
  Zonje,denanconi berishen, lulin e bemat e pd larguhni prej bandave,
  vetem atehere te kini shprese per tju besuar e votuar.

 7. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: February 24, 2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre !

 8. Luli i vocerr says:

  Luli
  Xhelali
  Salija
  Lek Plepi
  Xeni
  Aldo
  Ciljeta
  Sinani
  Greta K
  Karmina
  Parti si kjo nuk vjen me…
  E bene kombin tallava….

 9. I drejti says:

  Urgjentisht largohu nga ajo parti kriminelesh pasi nuk eshte vendi yt aty. Me mire vone se kurre largohu me nder nga ajo klike vrasesish e njerezish te korruptuar.

 10. Dibrani says:

  Menjihere i duhen vu prangat atij huligani basha qe ban thrrje per destabilitet vendi bile dhe lufte. Prokuror llalla ku je cfare je apo je dhe ti si duket plotsisht ne uninamitet. Prangat populli dhe ty.

 11. Dibrani says:

  Te arrestohet menjihere idioti dhe i rrezikshmi basha sidhe prokurori llalla.

 12. lio says:

  Kjo bukuroshe, e di qe protagonizmi I saje s’ eshte gjectjeter vecse protagonizem I qeverise Berisha?! Kjo tyryfycke qe kerkon te monopolizoje cdo hap qe u be deri ne 2015 drejt perendimit!

 13. beso says:

  Drejtesi–burg vandaleve dhe bandes se kriminelav.

 14. albatros says:

  Ne nje vend normal politika nuk ben vend per njerez te dyshuar. Dyshimet per kete njeri vijne te pakten nga proceset gjyqesore ku eshte implikuar si avokat ne Kosove, pastaj plot dyshime te tjera ketu brenda. Atehere si ka mundesi qe me kaq dyshime, edhe te kercenoje hapur rendin e mos therritet nga drejtesia? Nga vjen ky imunitet ? Pse duhet ti vemi mbrapa nje personi me veprime te dyshimta dhe me mbshtetje te dyshimta? Pse me kaq ngut u zgjua nga gjumi tre vjecar dhe po i dhimbsen qytetaret. Sa e dyshimte eshte fitorja e tij e ne krye te PD e kane deklaruar eksponente brenda PD. Politikanet e e sferave te larta kane kurajo te perballen me ligjet ne institucione jo ne rruge. Klinton u ul para prokurorit mbi 4 ore jo per vrasje si 21 Janari. Po fryn ere e forte nga Lindja(Rusi apo ndonje vend arab i ka dhene ultimatum: boll ju pritem!!!!)

 15. popolo says:

  Kjo e verteton te gjitha me kte deklarate. Ky tutkun i papergjegjshem dashka te behet kryeminister, e pame ne Tirane 4 vjet paaftesi totale nje llampe muk nderroi puftja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *