“Një mikesha ime më tregoi se Fatmir Xhafaj i shkuli dhëmbët me darë vëllait tim dhe i vendoste vezë të nxehta nën sqetull”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Në mediat e PD-së vijojnë të botohen dëshmi kundër Fatmir Xhafajt.

Një grua e quajtur Valbona Maloku (Duka), thotë se një shoqe e saj, i ka thënë që Xhafaj i kishte torturuar vëllain me darë dhe me vezë të nxehta.

“Një mikesha ime infermiere, më tregonte se e mbanin në jetë me injeksione, nuk e di çfarë i injektonin që të mos vdiste gjatë torturave.

Më tej me tregoi se Fatmir Xhafa, i kish bërë gjithëfarë lloj torturash, si shkulje dhëmbësh me darë, vendosje vezësh të nxehta nën sqetulla, e të gjitha të zezat e tjera, që kush i kujton tani.

Torturat ndaj tij filluan që momentin që e kapën, dhe policia e çoi gjysëm të vdekur në duart e Fatmir Xhafës, që i shtoi dhe më tej torturat ndaj tij”, thotë ajo për “Rilindjen Demokratike”.

Torturat në kohën e komunizmit kanë qenë nga më të tmerrshmet, por fakti që dosjet nuk u hapën asnjëherë, bën që tani të dalin personazhe me dëshmi që tejkalojnë çdo fantazi dhe që nuk kanë asnjë provë, përveç fjalës së tyre dhe çfarë u kanë thënë të tjerët.

Siç është dëshmia e kësaj gruaje, që pretendon se Xhafaj rrinte me darë dhe vezë të skuqura në dorë, për të torturuar njerëzit.

Dhe këta nuk e ka parë vetë dhe as ia ka thënë i vëllai, por një infermiere!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

40 komente në ““Një mikesha ime më tregoi se Fatmir Xhafaj i shkuli dhëmbët me darë vëllait tim dhe i vendoste vezë të nxehta nën sqetull””

 1. Lumi Ottawa says:

  Me tha I thashe. Keto thashetheme vetem nje person mund ti beje dhe ai eshte Sali Fasllici. Komunisti I perbetuar, intrigant, vrases, hajdut dhe agjent Serb.

  1. Tim says:

   Hahaha perralla me mbret. Fakte, jo me tha i thashe. Kush eshte mikesha, si e ka emrin, dhe kush eshte i vellai. Keto ngjajne si me histori nga Korea e Veriut por jo ne Shqiperi. Genjeshtra te shemtuara!

   1. Theatrical says:

    ata i fusnin veze të zjera(poshte sqetullave),ai hapte gojen uleriste,,ata fillonin i shkulnin dhembet nje nga nje haaahaaahaaaa

    1. ehuha says:

     Dikush ja thithte vazhdimisht qe te prishej edhe kur s’kishte me sperme ne bole.

 2. huri says:

  Zones Valbona Maloku Duka,Ju jeni nga Kruja dhe motra e Arbenit.Qe u kap ne vitin 86 me grupin e kontrabandisteve te floririt,Qe kishte lidhje me shoferat e parkut te ALBANIAVE te Durresit.Une kam nje pyetje,kush e masakroi anetarin brenda atij grupi Haki Sena,tek bunkerat e plazhit te Golemit.Pse nuk kallzon se nuk behet fjale per disidente ,por per hajdute te veres se fabrikes se Milotit dhe per kontrabandiste te rendomte te gjelave te floririt,qe i genjenin katundaret e shkrete duke ua blere gjelat e floririt me 1500 leke te vjetra dhe duke fituar qindra here me shume nga kontrabanda.Fatmir Xhafa eshte nga hetuesat me serioze te asaj kohe,qe nuk ja hidhte dot ai vellai jot kontrabandist dhe vrases i Haki Senes.Prandaj zonje tu hap goja ty,e kerkon ta besh hero vellain tend hajdut dhe kontrabandist

 3. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

  se mor vesh ku osht habia ktu???? ka qene hetus i regjimit kriminel normal qe boshin kto veprime

  1. kuc he dreq says:

   Po ty si te ka shpetuar koka!? Apo shite bythen 😀 😀 😀

 4. Spartaku says:

  Kushedi sa para ka mare kjo monster e keqe nga pd-ke per te genjyer.Grua pa cipe.Pisja.Si nuk ka turp kur genjen aq hapur sa e kupton edhe nje femije qe ajo po shpif se eshte e paguar nga Basha e Berisha,dy njerezit me te urryer te popullit.

 5. skrapari says:

  Foli HURI, shok me hetuesin Xhafaj.Plehrat dhe muterat e kesaj toke qe s lane gje pa bere kunder vellezerve te tyre ne kundershtim me cdo ligj nderkombetare mbi torturen.Ik o hu, ik pertej oqeanit se nje dite do hapen letrat dhe gjej vrime e futu pastaj.Kriminel bir krimineli.Dhe flet kunder Berishes qe i mbajti mbyllur dhe ju shpetoje per me shume se 20 vjeteShko lutu per te ne xhami e ne kishe.Po dhe atje ste pranojne si monster qe je.

  1. nina says:

   ik moje qelbesire..femer..e ndyr.. Te ka thene nje shoqe?????? Pse keshtu shkon ti me drejtesin dhe vertetesin per vllajne tend???? Vllaj jot ka bete faj per shoqerine e atershme, duke ditur ligjet e forta te atij sistemi.. Pse doli jashte ligjeve??? Majmune ndyr.. ri atje ku je.. se edhe ke mbetur me ate mllef te keq ne shpirt dhe ne Gjermani.. mjer ai vend ku je… bajg….

 6. nina says:

  ik moje qelbesire..femer..e ndyr.. Te ka thene nje shoqe?????? Pse keshtu shkon ti me drejtesin dhe vertetesin per vllajne tend???? Vllaj jot ka bete faj per shoqerine e atershme, duke ditur ligjet e forta te atij sistemi.. Pse doli jashte ligjeve??? Majmune ndyr.. ri atje ku je.. se edhe ke mbetur me ate mllef te keq ne shpirt dhe ne Gjermani.. mjer ai vend ku je… bajg….

 7. Treviso says:

  E marrim si rast te vertete kallzimin e X. Pyetja pse nuk u hapen dosjet nuk e kaperdijme dot. Kryekrimineli i shqiptareve sundoi 26 ne udheheqje te politikes vetem nen hijen e dosjeve. Pse s’ja ke kerkuar kryekriminelit hapjen e dosjeve, se do ti beje ndere gjithe popullit shqiptare.

 8. ILAS says:

  JU LUTEMI JU QE AKOMA NUK JU KALUA FRIKA E eNVER hOXHES MOS SHPIFNI.kU I KENI ARGUMENTETE QE fATMIR xhAFA QENKA I TILLE ,KU KENI QENE ME PERPARA KA 27 VJET QE ESHTE NE UDHEHEQJE TE PS.NUK KENI THENE ASNJER FJALE NUK KEN SJELLE ASNJE ARGUMENT PER K-REFORMES NE DREJTESI APO TANI QE JU PRISH PLANI lsi APO NDRYSHE PARTIA QE TE GJEN PUNE PA E MERITUAR VETEM SE ESHTE MILITANT I SAJE INJORANT QE NUK DIN KU TE LIDHET EDHE GOMARI NA KOMANDON NEVE.LENI LLAFET ME E TE THASHE SEPSE DEMTONI DEMOKRACINE SEPSE TE JENI TE SIGURTE SE POPULLI NUK BESON SHPIFJET TUAJA TE PAGUARA NGA iLIR mETA DHE KRIMINELI SALI bERISHA

 9. kashi says:

  ha ha ha
  Ne ate kohe rije ne radhe per 10 kokra veze dhe une nuk e besoj se “torturusit” do t’i mernin neper shtepirat e tyre.

 10. Samiu says:

  mbi bazen e ketyre genjeshtrave e thashethemeve erdhi ne fuqi Fashizmi n disa vende te Europes…

 11. Demi says:

  O ” skrapar ” o katunar. Kaq idiot dhe i pa gdhendur je sa debilllikut tend i shkon si shef Saleh Pleh Berisha, dhe je aq i trshe sa informacionin qe po te jep nje komentues me siper me emer e mbiemer, me ngjarjen si ka ndodhur dhe ku eshte perfshire vellai i kesaj loqes qe ka komentu tek RD, ta mohosh pa asnje lidhje dhe pa dhene nje version tjeter. Ti do jesh nga ata hajdutet qe dolet si te persekutuar dhe gjetet vend tek cadra e hajduteve te PD. Rrace muti, rrace qensh…Nuk beheni dot njerez.

 12. Besoj says:

  Uroj per falsifikim te meret e pandehur dhe te largihet nga Gjermania si e padenje per nje komb te qyteteruar.

 13. Oni says:

  Po mire po kur Xhafa ishte ministrr 3. Vjet ne 2002-2005 pse nuk foli Sala por dhe ju….?

 14. Gjergj says:

  Po ishit me pare kur ishte minister I drejtesise, I turizmit, sekretar I pergjithshem I kryeministrise.
  Njerez pa shtylle kurrizore.
  Pjerth saliu e Luli ju levizni.sju veten turp qe futeni me cadren e shkaterimit.ku ka vend ne bote te ngreje cader nje mes te rruges e te bllokoje trafikun.per nje bande antishqiptare duhet te shkaterojme vendin ?

 15. saliu says:

  KUSHi jep hapsir ktyre femrave te perdala te pergojojn ter boten dhe te fshehin zullumet e krimet e tyre , kto jan njerez me te kaluar kriminale gjykojn nje hetus qe ne jeten e vet ka qen teper korrekt , tregon dhe stilin e turtures qe ka lexuar tek kendimi klases kater nje her e nje koh me vez te ziera ,sa e pa cip dhe e pa turp , nuk di as te genjej pale fshe zullumet dhe krimet e te vllait kerkon ta kthej ne hero kriminelin ordiner.

 16. Bekimi says:

  Me vezë të skuqura apo të ziera?
  Mvaret si i ka porosit klienti.

 17. Dani says:

  Jeni shpifarake e neveritshme.

 18. j koreshi says:

  dihet qe kur ka lindur civilizimi qe me torture njeriu pranon te pa verteten vetem per te shpetuar nga vuajtjet fizike.
  gjate periudhes se sistemit socialist tortura ka qene e ndaluar me ligj.
  hetuesia ka qene e regullt jo vetem per vjedhesit, propuganduesit kunder sistemit, por edhe per spiunet e agjesive te huaja si UDB, Asfalia,KGB, CIA,.
  tortura e vetme ka qene mbajtja e kundravajtesve te ligjeve te atehereshme ne hetuesi, burg, internim ne kushte minimale jetese.
  nuk kemi degjuer njeri nga ish te burgosurit qe te thote se I kane vene veze te nxehta nene sqetull, I kane shkulur thonjte, dhembet dhe I kane vene koken ne morsete. keto I kemi te para, te deshmuara dhe dokumentuara vetem ne kampet e cfarosjes ne Ausvic, Bukenvald Birkenau Treblinka….dhe shikun e Gazidedes e Berishes qe te zhduknin pa gjurme se per dosje nuk behej fjale.
  po te ishin te gjithe shqipetaret me virtutin e disiplines, ndergjegjes dhe intelektit te nivelit te Fatmir Xhafes Shqiperia do te ishte e barabarte me shtete si Zvicra apo Danimarka.
  me shpifjet e fabrikuara te PD ne vetem mund ti kendojme efektit qe ajo ben tek shqipetaret injorante: Nga llumi vijme, ne llum po shkojme dhe tjeter llum s’kerkojme ne.

  1. albaniafirst says:

   j koreshi, keto qe thua I ke me te degjuar apo me te pare? Hetuesit e asaj kohe ishin kafshe. Pamvaresisht krimit qe kishe kryer, torturat ishin gjera normale ne hetuesine e asaj kohe. Kush thote te kunderten eshte genjeshtar ose pjese e nomenklatures qe kane ushtruar dhune kundrejt te burgosurve.

   1. i menduari says:

    Ti ke qene i burgosur!?

 19. Emigranti says:

  Z Valbona Maloku ,duke biseduar me nje person me thote, se cfare thote z Maloku nuk eshte e vertete sepse nuk mund te flasesh ne emer te tjetrit pa fakte.Psh personi ne fjale me thote se zonja ne fjale eshte imorale.Si thoni ju ,te jene te verteta keto ? Une mendoj se jane thashetheme si ato te thenat e shoqes tende si edhe ato qe degjova une per ju ,pershendetje.

 20. ALBAN DEGA says:

  JO INFERMERJA POR VETE QYTETARI DIXHITAL
  SALI BERISHA ESHTE INFORMATORI I KESAJ
  SCARFACE !

  Hidhni vetem nje veshtrim kesaj fytyre buces se Sali Karaxhicit ! Scarface e Rruges se Zjarreve ne Rome, 42 Strit ne Nju Jork apo Mouline Rouge te Parisit… apo Pjeshkistanit te Saleh Sllobodaniit !
  A nuk ishte vete Saleh Dixhitali, i pari qe publikoi kete mesazh te tij te kthyer copy and paste nga informatorja qe ka vrare vellain e vet!
  Te gjithe kriminelet nje fytyre kane ashtu si derrat kane te njejten fecke !
  Salehu han buke vec!
  Ka vrare me shume shqiptare se askush tjeter ne historine shqiptare.
  Eshte kryekrimineli i Shqiperise !
  Eshte kryerrenuesi i saj… 5 here plot ne 25 vjet!

 21. Shqiptar i Ndershëm says:

  “Demokracia” ne thonjeza, ne Shqiperi eshte: [produkt skarco – produkt i PPSH].

 22. demo says:

  Pyet njehere si e torturuan Remzi Hoxhen dhe e groposen pa gjurme! Remzi Hoxha nuk eshte sallate domate me veze te skuqura.

 23. labi says:

  Valbona Maloku te tregoje pse ja vrane burrin esaj ne gjermani. Burri i saj vodhi drogen Robert Prendit kur ai u arrestua per trafik narkotikesh, ky sapo doli nga burgu i kerkoi mallin qe ai e mbante ne shtepine e saj pastaj kuptohet muhabeti alla shqiptarce e vrau ne marikaj dhe u zhduk.Si hakmarrje vite me vone zhduket dhe vellai iPrendit tani e kuptoni vete sa te besueshme jane historite e kesaj mashtruese nderkomtare per me gjate pyesni ne Fushe Kruje per cv e saj tung!

 24. Nje mikesha ime me tregoi qe te gjitha kurvat e PD kane dashnor politikane te ps.

 25. Ledio says:

  Ti thohte keto gjera nje njeri i pa perlyer me kenaqesi do te thoshja qe zoti Xhafa nuk duhet te emerohet ne ate post. Po ti thone spiunet e UDB Sali Berisha the Lulezime Basha keto gjera eshte per te vene kujen edhe per te ikur naten. Sali Serbi e kishte Shqiperine ne rrjesht per nje kur e mori pushtetin me 1991 edhe fare mire mund te kishte hapur dosjet edhe te kishte miratuar ligje per ti larguar njerez si puna e ketij Xhafes, por me qellim nuk i hapi sepse i duheshin njerzit e tille si vetja e vete per ti perdorur per qellimet e tije te ndyra, edhe sepse i tille eshte edhe vete. Sali Serbi jo vetem qe eshte nje komunist i devoteshem , por eshte edhe nje antishqiptar i terbuar.

 26. Gopisti i sales says:

  Fatmir Xhafa ka vite ne PS , deputet ne shume legjistatura e me funksione te rendesisheme si minister i drejtesise etj,Pse nuk ka reaguar me pare kjo zonje e kaq keq perdorur ?. Cila infermjere ne caderen e shqupit ti dha keto informacione , qe as yt vella nuk i ka ditur?. Turp te te perdorin shqupasit ne kete fare feje , se ne surrat duke dhe zonje dinjitoze.

 27. arben says:

  Kam degjuar nga nje ish I burgosur politik se vezet e zjera qe perdorte Xhafa ja dergonte ish komunisti I flakte Sali Ram Berisha qe per te bere efekt me mire ne sqetullat e te burgosurve vezet I zgjidhte nga pulat e kotecit te babes se tij ne Vicidol.Epo njerez me budallenj se ne shqiptaret nuk paska.Hedh nje gur ne lume i cmenduri I PD dhe te gjithe marrosen per ta nxjere nga lumi e per te zbuluar se a ishte nga malet e Vicidolit apo nga malet e Kuksit.Nuk me intereson fare kush eshte Xhafa e cka bere dje pasi hesapet me te kaluaren mire apo keq I ndame 27 vite me pare kur kodoshi Sali qe I sherbeu me devotshmeri diktatures I mbushte mendjen popullit se dikur te gjithe ishin bashke fajtore e bashkevuajtes.Me intereson dhe ky duhet te jete vleresimi me I sakte per cdo njeri te thjeshte apo politikan se sa ne sinkron eshte me perpjekjet qe po ben SHBA dhe Europa per te pastruar njehere e mire Shqiperine nga kanceri I te korruptuarve e shushunjave te te gjitha ngjyrave apo llojeve.Kush perpiqet te pengoje kete pune titanike te miqve tane per cdo shqiptar duhet te jete armiku me I madh I kombit dhe duhet te flaket me perbuzje e neveri.Cdo veprim qe na sjell ne kujtese vitet e tragjedise makabre te 1997 eshte antikombetar dhe meriton ndeshkimin popullor.

 28. doktori says:

  Mua me ka treguar nje ish i deklasuar se Fatmir Xhafaj i vajti ne qeli me sekretaren e vet dhe ,jo ai vet,por sekretarja i hengri veshin ati te deklasuarit: dhe i futi ne hunde nje stilolaps qe i doli nga ana tjeter …dhe pastaj i tha cou ne kembe dhe pastaj i tha ulu dhe i hoqi stolin dhe ai i deklasuari ra me kembe perpjete dhe Fatmir Xhafaj u shkri gazit…Edhe sekretaret Fatmiri i mbante kriminele!

 29. Vos says:

  Perse kjo zonja nuk I tha gjerat me pare. Bie fjala kur Xhafaj drejtonte procesin e reformes ne drejtesi. Duket so pune kurvash, qe duan te sherbime apo behen te njohura permes sajesash te pabesushme.

 30. taqo says:

  O gazetare pse ja ulni reputacionin vetes dhe gazetes me pacavure artikujsh te ketij karekteri ……nje shoqja ime me tha ,….qe i vellai i saj e te tjera……budallalliqe …….a ka dokument ,proces verbale .deshmirare ,perse nuk del shoqja ve4te po te ve ty perpara si lope ………a kane emra keta njeres ……..na eshte prishur geni deri aty ku nuk mund te riconstituohemi me …..paskemi qene pus i thelle injorance….te rofte japija dhe fotografia .

 31. arben says:

  moj zonje qe merresh me thashetheme te kota ,edhe un kam degjuar per ty qe je nje ku,,,pa pages ti do ta pranoje?

 32. Lec kabashi says:

  — OOOOOOOOOOOOOOOOOOO TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA…………….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  KERKOJ NDJES PER SHPREHJEN ….
  -POR, amani ore…!!!! HIQENI KETE K..RA-K…RVE NGA GAZETA
  – Perse nuk thot te pakten me tha vellai ,,….por i paska thene nje shoqe se i paska thene vellai. YYYYYPPPPPPP—-XHIXHiiiiiiii….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *