Pamje të rënda/ Vrasja e një personi nga përplasja me armë mes dy bandave në vitin 1997

Prestigjozia “Associated Press”,  ka bërë publike një video ku shfaqet përplasja mes dy bandave gjatë vitit 1997.

Regjistrimi është bërë shumë pranë portit të qytetit të Vlorës, ku bandat  rivale në praninë edhe të shumë civilëve, luftonin kundër njërat-jetrës për kontroll “territoresh”.

Pamjet e rënda, tregojnë gjithashtu edhe momentet e terrorit në rrugët e Vlorës kur si pasojë e shkëmbimit të zjarrit mes dy grupeve rivale ka mbetur i vrarë edhe një i ri.
Identiteti i tij nuk bëhet i ditur./ad

 


9797977 by revistaime

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Pamje të rënda/ Vrasja e një personi nga përplasja me armë mes dy bandave në vitin 1997”

 1. Sharmuta says:

  Budallenjte e Vlores nuk kane te sosur..

 2. E verteta says:

  Perse dalin tani keto video?Per çfare arsye?

 3. E verteta says:

  Mallkim nga perendia qe mohuam . E tmerrshme , e gjithe kjo lufte perse? Per Fatos e per Sali qe ti krimbnin mire xhepat e tyre te ja siguronin jeten edhe brezit te 7 . Nxiten popullin per lufte ndersa sot shtrengojne doren mandej arrijne edhe ne kompromise per pushtetin . U vra nje popull per ti siguruar karrigen njerit e tjetrit.
  Nderkohe qe sot hane restoranteve luksoze e pushojne ne vendet me mahnitese , kane shtepi qe te punoj 10 jete nuk i ben dot nderkohe qe shume te rinjve te asaj kohe po i ha shpirti dhe. Me troditi kjo video . Jemi popull qe kemi kujtesen e shkurter dhe akoma sot behemi dele jo te Saliut jo te Edit. Nje m*t jane te gjithe bashke me ne qe i votuam.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *