Premier League/ Chelsea mposht me vështirësi Stoke City, vendos Cahill

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Chelsea ka marrë tre pikë me shumë vështirësi ndaj Stoke City, duke fituar me rezultatin e ngushtë 2-1 në transfertë.

Një fitore e rëndësishme për “Blutë e Londrës” të cilët vazhdojnë të sigurt rrugën drejt titullit kampion të “Premier League”.

Golin e fitores për skuadrën e drejtuar nga Antonio Conte e shënoi qëndërmbrojtësi Gary Cahill në minutën e 87-të.

Më herët golin e avntazhin e shënoi Willian në minutën e 13-të, ndërsa për vendasit realizoi Jonathan Ëalters në minutën e 38-të.

Me këtë fitore Chelsea mban vendin e parë me 69-pikë të grumbulluara duke qenë shumë pranë titullit kampion.